Antalya “güneş enerjili” stadına kavuşuyor

Antalya “güneş enerjili” stadına kavuşuyor

Spor turizminin başkenti Antalya ‘da 96 dönümlük araziye yapılan 33 bin kişilik, enerjisini güneşten sağlayacak stadın yüzde 87’si tamamlandı. Spor turizminin başkenti Antalya’da 96 dönümlük araziye yapılan 33 bin kişilik, enerjisini güneşten sağlayacak stadın yüzde 87’sinin tamamlandığı, mayıs ayında resmi açılışının yapılacağı bildirildi. Kış aylarında bine yakın takımın kamp yapmasından dolayı “spor turizminin başkenti” olarak da adlandırılan Antalya’da yapılan 33 bin kişilik stadın inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. Stadın proje müdürü Yaşar Aydın, yaptığı açıklamada, stadın, Türkiye’nin tam dairesel olarak yapılan tek stadı olduğunu söyledi.

 

Aydın, Karşılıkla iki skorbordun yer stadın UEFA kriterlerine uygun aldığı stadın yapımının yüzde 87’sinin bittiğini ifade etti.

Stadın çatısındaki 13 bin metrekarelik alana güneş enerjisi panelleri yerleştirileceğini belirten Aydın, “Stat tamamlandığında dünyanın en büyük güneş enerjisiüretim santraline sahip stadı olacak. Sadece kendi enerjisini üretmekle kalmayacak, şehrin elektrik şebekesine de destek verecek” dedi. Antalya’nın sıcak iklimi düşünülerek dizayn edildi Stadın arena mimarisine uygun olduğunu vurgulayan Aydın, şöyle konuştu: “Kale arkası tribünleri daha iyi  ambians oluşturmak için dik dizayn edildi. Türkiye’deki diğer oranda tamamlanmış olacağını ve statlara göre tribünlerin biraz daha mayıs ayının sonlarına doğru resmi açılışın yapılacağını anlattı.(Diriliş Postası)

Previous İstanbul’un afet risk azaltma çalışmaları Japonya’da tanıtıldı
Sonraki YAPI Fuarı – TURKEYBUILD İstanbul 21 – 25 Nisan 2015’de düzenleniyor

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Karşıyaka stadı davasına ret

Karşıyaka ve Göztepe statlarının yapım ihaleleri hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı ve iptal kararı verilen davanın bir benzeri reddedildi.

Spor 0 Yorum

Çubuk Şehir Stadyumu ihaleye çıktı

Çubuk’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak Çubuk Şehir Stadyumu’nun ihalesi Ocak ayında yapılacak.

Spor 0 Yorum

Yapracık spor merkezi inşaatı devam ediyor

Etimesgut Belediyesi, Yukarı Yurtçu Mahallesi sınırları içinde yer alan Yapracık Konutları’nda başladığı spor merkezi inşaatında sona yaklaştı. Kabası büyük ölçüde tamamlanan spor merkezi yakında hizmete açılacak.

Spor 0 Yorum

Kuşadası’na dev spor tesisi

Kuşadası Belediyesi, ilçenin sportif ve sosyal alandaki önemli bir eksiğini gidermek için dev bir projeyi yaşama geçirmeye hazırlanıyor.

Spor

Köklerini tarihten alan tasarımla inşa edilen Baku Olimpiyat Stadı, 1. Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapıyor

Azerbaycan’ın başkenti Baku, 12-28 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenecek 1. Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapıyor. 49 ülkeden 6 bini aşkın sporcunun mücadele edeceği bu dev spor organizasyonunun açılış töreni, tasarım

Spor 0 Yorum

Akhisar Arena gelecek sezona yetişecek

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, yapımı süren Akhisar Arena’nın gelecek sezona yetişeceğini söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.