Antalya Gazipaşa ulaşımında yeni dönem

Antalya Gazipaşa ulaşımında yeni dönem

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Taşıma Sistemi’ne dahil olan Gazipaşa’da mevcut hat tespitleri tamamlanarak belirlenen rotasyonda ulaşım hizmetleri başladı. Gazipaşalılar Ekspres Antalya seferiyle de kısa sürede Antalya’ya ulaşabilecek.

Gazipaşa Belediyesi’nin bugüne kadar devam ettirdiği şehir içi ulaşım hizmetleri artık Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Daha önce Alanya-Gazipaşa hattında çalışan D4 Yetki Belgesi’ne sahip S.S Gazipaşa 171 No’lu Minibüsçüler ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi’ne kayıtlı araçlar, belirlenen rotasyon dahilinde 12 güzergaha ulaşım hizmetini sağlayacak. Bunun yanında Ekspres Antalya seferleriyle de vatandaşlar kısa sürede Antalya’ya ulaşacak.

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nın Gazipaşa Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü, Gazipaşa Şoförler Odası ve S.S Gazipaşa 171 No’lu Minibüsçüler ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi ile beraber gerçekleştirdiği toplu taşıma düzenleme çalışmaları kapsamında 14 hat oluşturuldu. Belirlenen hatların 12’si şehir içi güzergahlarda çalışacak, 2 tanesi de Alanya ve Antalya seferlerini yapacak. Şehir içi hatlar sabah saat 07.00 itibariyle başlayacak ve her 20 dakikaya bir araç çıkışı sağlanacak. Bu seferler akşam saat 19.30’a kadar devam edecek. Antalya güzergahına ise her gün 5 araç sabah saat 06.00 ile 19.30 arasında 2 buçuk saat aralıklarla ulaşım sağlayacak. Antalya’ya ekspres sefer düzenleyecek olan araçların mola vermeden direk gidecek olması bir nevi ulaşım kolaylığını da getirmiş oldu. Yolcu otobüsleriyle yaklaşık 4 saatte Antalya’ya ulaşan vatandaşlar, ekspres seferler sayesinde bu süreyi 2 saate indirecek.

UZAK MAHALLELERE ULAŞIM KOLAYLIĞI

Gazipaşa’da özellikle köyden mahalleye dönüşen bölgeler başta olmak üzere, şehir içi ulaşımında yaşanan sıkıntıları en aza indirmek amacıyla oluşturulan 12 yeni hat Gazipaşa’da yeni bir dönemi de başlatmış oldu. Bu kapsamda belirlenen güzergahlara her 20 dakikaya bir ulaşım sağlanacak. İleriki dönemlerde tüm araçlara kamera ve GPS takip sistemleri de yerleştirilecek. Aynı zamanda acil panik butonlarının da takılacağı araçlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 24 saat denetiminde olacak.

İŞTE BELİRLENEN GÜZERGÂHLAR VE KODLARI

Her güzergah için bir de kod belirlendi. Vatandaş, hangi araca bineceğini bu kodlardan anlayacak. Bu kapsamda araçlarda yer alacak olan güzergah isimleri ve kodlarsa şöyle; Mİ-03 Merkez-İstiklal Mahallesi, Mİ-04 Merkez-İstiklal Mahallesi-Sahil, MÜ-05 Merkez-Üniversite-Koru-Pazarcı-Havalimanı, MÇ-06 Merkez-Çobanlar-Hasdere-Korubaşı-Sahil, Mİ-07 Merkez-İstiklal Mahallesi, MB-08 Merkez-Sahil-Koru-Bakılar, MS-09 Merkez-Hastane-Sahil, MK-10 Merkez-Havaalanı-Çalıpınar-Kahyalar, MH-11 Merkez-Havalanı (Yazlık), MKA-12 Merkez-Havaalanı-Kadınlar Plajı, MK-13 Merkez-Kahyalar-Karalar, MY-14 Merkez-Yakacık, GAL-02 Gazipaşa-Alanya (Çevreylu, Sahilyolu), GAN-01 Gazipaşa-Antalya

Previous GROHE 2016 Dünya Mimarlık Festivali’nde
Sonraki Bitez Yalıları, 2017 yaz sonuna kadar teslim edilecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Çankaya Akpınar Mahallesi’nin talihi düzelmiyor

Ankara’da Çankaya İlçesi  Akpınar Malıallesi yıllar önce imara açılmış, Ankara’nın en lüks semtlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyordu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Eryaman 18539 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut İlçesi, Eryaman Mahallesi, 18539 ada 1 nolu parselin “Sağlık Alanı” kullanımının yapılaşma koşullarının yeniden belirlenmesine ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Planı Değişiklikleri 16 Haziran 2016 tarihinde askıya

Güncel Haberler

Keçiören Bağlum imar planı değişikliği

Ankara Keçiören İlçesi Bağlum 1848 ada 3 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 20 Eylül 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredisinde düşük faiz beklentisi

Müteahhitler faizde düşüş bekliyor

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya Karakusunlar imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Karakusunlar Mahallesi 27549 ada 7 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 7 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Güney Adana’da Hizmet Sevinci

Zihni Aldırmaz, havaalanı kavşağını Obalar caddesine bağlayacak bulvar çalışmalarını denetledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.