Ankara’yı yönetenler Yenimahalle’de buluştu

Ankara’yı yönetenler Yenimahalle’de buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2016 yılının ilk büyükşehir meclis toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri’ne Ankara Konağı’nda yemek verdi.
Katılımın oldukça yoğun olduğu davete Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Hüseyin Boran ve Yenimahalle meclis üyeleri katıldı.
Davetlileri kapıda karşılayan ve tüm misafirleriyle tek tek ilgilenen Yaşar, başkanlarla aynı masada oturarak sohbet etti.

“Birlik ve beraberlik içerisinde güzel işlere imza attık”
Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak Yenimahalle’ye ve Ankara’mıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Belediye meclis üyelerimiz de hem Yenimahalle’de hem de Büyükşehir’de bütün belediyelerimizin yapacağı icraatlarla ilgili güzel kararlar alıyorlar. Şuana kadar Ankara’mız için birlik ve beraberlik içerisinde birçok noktada güzel işlere imza attık. Ben de diğer belediye başkanı arkadaşlarımız gibi geleceğe umutla bakıyorum. Çocuklarımıza torunlarımıza güzel bir Ankara bırakmak istiyorum, bunun için çalışıyorum. Sizler de meclis üyeleri olarak buna katkı veriyorsunuz. Bizlere öneriler getiriyorsunuz, çeşitli kararlarımıza destek veriyorsunuz” dedi.

Ankara’yı marka kent yapmalıyız diyen Yaşar, “Ben Yenimahalle ile ilgili alınan kararlara katkı yapan iktidar grubuna, MHP grubuna ve CHP grubu arkadaşlarıma hepsine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu 3 senede hepimiz Ankara’nın eksikliklerini giderir ve Ankara’yı marka kent yapmak için elimizden gelen gayreti gösteririz. Sizler de bunlara kolektif bir çalışma anlayışı içerisinde katkı yaparsanız inanın hepimiz mutlu olacağız” diye konuştu.

“İnşallah yarınımız bugünümüzden güzel olur”
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise “Bu kente iktidar, muhalefet çerçevesinde bakmamalıyız. Kente kimin hayrı dokunacaksa onlarla yan yana durmalıyız. Bugüne kadar Parlamentoda iktidar muhalefet tartışmasını izliyoruz. Şükrediyorum ki bizde nezaketten en ufak taviz verilmedi. Bütün gruplara eşit davrandık. Yan yana durup kenti büyütmek bizim işimiz, bunun için çalıştık. Bugüne kadar da buna katkı sağlayan tüm meclis üyelerine, belediye başkanlarına ve bürokratlara minnettarım. İnşallah yarınımız bugünümüzden güzel olur” dedi.

Previous Balgat Adliye Sarayı’na yeni otobüs hatları
Sonraki ITE Turkey 2016 fuar takvimini açıkladı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Arsadan Tarih Fışkırdı

Gümüşlük’ün Çukurbük ve Kadıkalesi mevkilerinde inşaat için yapılan sondaj çalışmalarında, içlerinde kemik, kaplar ve kül kalıntıları olan mezarlar bulundu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhite özel banka geliyor

Dünya müteahhitler sıralamasında ikinci konumda bulunan Türk müteahhitlerine finansman yardımı için kalkınma bankası kurulacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Su üzerinde yaşam ” Yüzen Evler “

Dünyanın çeşitli bölgelerinde insanlar yüzen mekanlarda ya da su üzerindeki yerleşim alanlarında yaşamaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören 91615 ada 4 parsel imar planı değişikliği

Ankara Keçiören İlçesi 91615 ada 4 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli uygulama İmar Planı değişikliği 7 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Samiyen’deki Maçı Torunlar Kazandı

Yılan hikayesine donen Torun Center projesinde kazanan Torunlar GYO oldu.

Güncel Haberler

İkinci el konut satışı arttı

Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı nisanda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 40.1 artarak 52 bin 598 oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.