Ankara’ya Demokrasi Meydanı

Ankara’ya Demokrasi Meydanı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, 10 Ekim’de Tren Garı önünde meydana gelen patlamanın olduğu yere verilen “Demokrasi Meydanı” isminin yer aldığı levhalar  yerlerine takıldı.

Tren Garı önünde yaşanan ve yaralananların da daha sonra hayatını kaybetmesiyle 102 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın ardından Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda meydana “Demokrasi Meydanı” isminin verilmesi kararlaştırılmıştı.

Karar doğrultusunda Ankara Valiliği’nin de onayının ardından patlamanın olduğu; Cumhuriyet Caddesi, Talatpaşa Bulvarı ve Hipodrom Caddesi’nin kesiştiği Ankara Garı önündeki alana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince, 4 adet üçgen ve 4 adet de tekli olmak üzere “Demokrasi Meydanı” yazılı 8 adet levha, 3 metrelik direkler üzerine monte edildi.

Demokrasi Meydanı adı verilen Gar önündeki alanın daha önce resmi bir adı bulunmuyordu.

Previous Mesa Marmara Haziran 2017'de teslim edilecek
Sonraki Pırlanta Göztepe'de ev fiyatları 540 bin TL’den başlıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 11 Mayıs 2016 Ankara programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, 11 Mayıs 2016 (Çarşamba) tarihinde Ankara’da Paris’ten Antalya’ya Uluslararası Yeni İklim Değişikliği Rejimi Paneli’ne ve İl Bank Tarafından Hazırlanan Engelliler Haftası programına katılacaktır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakırköy’e İkinci Meydan

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, ilçeye ikinci bir meydan kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mevcut Binalarda Yeşil Binaya Dönüştürülmeli

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin her yıl düzenlediği Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nun 15.sinde Soyak Holding İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü İrfan Bozok ‘Yeşil Kalite’ başlıklı panele başkanlık yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yalova’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Yalova’da, Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki 10 hektar alanda hayata geçirilecek kentsel dönüşümün planlama ve proje ihalesi yapıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadın girişimci kasaba kurdu

Türkiye’de, doğup büyüdüğü topraklarda bir kadın bir kasaba kurabilir mi?

Güncel Haberler 0 Yorum

Endonezya kentsel dönüşümde Ankara’yı örnek alıyor

2004 yılında yaşanan tsunami felaketinde 130 bin insanını kaybeden Endonezya’nın Banda Aceh şehri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm deneyimlerinden yararlanacak.  

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.