Ankara’nın spor üssü Yenimahalle

Ankara’nın spor üssü Yenimahalle

Yaptığı spor tesisleri ile rekoru elinde bulunduran Yenimahalle Belediyesi marka olma yolunda ilerlerken, gerek spor tesislerine yaptığı yatırımlar gerekse amatör kulüplere verdiği destekle Başkent’in spor üssü olmaya devam ediyor.

3 havuz bulunan tek belediye
Birçok branşa ait tesisleri bünyesinde barındıran Yenimahalle Belediyesi, Başkent’te en çok yüzme havuzu ve spor kompleksine sahip belediye olması ile dikkat çekiyor. Vatandaşların memnuniyeti açısından her türlü ayrıntının düşünüldüğü 3 tesis ile hizmet veren Yenimahallle havuzları spor yapmak isteyenler için haftanın 7 günü hizmet veriyor. Belediye bünyesinde bulunan Hacı Sabancı Yüzme Havuzu 13 bin 216 üyeye, Turgut Özakman Yüzme Havuzu 16 bin 595 üyeye, Bülent Ecevit Yüzme Havuzu da 9 bin 490 üyeye ulaştı.

Engelsiz spor
Ayrıca belediye bünyesinde engellilere ait tesisler de bulunuyor. Ampute ve Görme Engelliler için 2 tane futbol tesisi bulunduran Yenimahalle Belediyesi, tüm spor branşlarının gelişmesi için çalışmalarını yürütüyor. Başkan Fethi Yaşar, “Spor yapandan kötülük gelmez” felsefesiyle spora ve sporcuya yatırım yapmayı sürdürüyor.
Amatöre dost başkan
Amatör sporun gelişmesi için de çalışmalar yürüten Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde iki tane tam donanımlı çim saha ile hizmet veriyor. İlçede bulunan 14 amatör spor kulübünün kullanımına sunulan tesislerde sporcular için en ince ayrıntı bile düşünülmüş durumda.

Batıkent’te dev tesis
Yenimahalle Hasan Doğan Stadyumu her hafta birçok müsabakaya ev sahipliği yaparken, yapımı tamamlanan Batıkent Stadyumu ise birçok müsabakaya ev sahipliği yapıyor.
Tesis içerisinde 7 bin 850 metrekare büyüklüğünde kurulan futbol sahası, futbol tutkunlarına ve amatör spor kulüplerine hizmet veriyor. Her ayrıntı düşünülerek projelendirilen tesis, FİFA standartlarına uygun olarak inşa edildi. Bin 200 metrekare kapalı alanda bölgede bulunan kulüplerin yararlandığı tesiste soyunma odaları, duş ve tuvaletler ile izleyici tribünleri bulunuyor.

Bayanlar formda kalıyor
Yenimahalle Belediyesi Spor Merkezleri de tam kapasite çalışıyor. Aydın Onur Spor Merkezi 200 aktif üyeyle fitness, pilates, yoga, bale alanında hizmet verirken, Ragıp Tüzün Spor Merkezi ise 180 aktif üyeyle fitness, yoga, zumba alanında bayanlara hizmet veriyor.

Previous Mehmet Özhaseki'nin 17 Haziran Kayseri programı
Sonraki Toya Moda'da Babalar Günü kampanyası

Diğer Yazılar

Spor

Adana Koza Arena Stadı’nın inşaatı devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde 2011 yılında Adanalılara söz verdiği 33 bin kişilik Kozarena Stadı’nın inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Spor 0 Yorum

Antalya “güneş enerjili” stadına kavuşuyor

Spor turizminin başkenti Antalya ‘da 96 dönümlük araziye yapılan 33 bin kişilik, enerjisini güneşten sağlayacak stadın yüzde 87’si tamamlandı.

Spor

Ödemiş’e 5 yeni halı saha yapılacak

Ödemiş Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı’nm desteğiyle ilçenin farklı mahallelerinde 5 halı saha yapacak.

Spor 0 Yorum

Konya spor salonu ve şehir stadyumu yenileniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Karapınar İlçesinde mevcut bulunan Atatürk Stadyumu ve Kapalı Spor Salonu ile TOKİ futbol sahası

Spor

İzmir Karşıyaka Stadı yıkılıyor

Karşıyaka’nın 15 bin kapasiteyle yenilecek İlçe Stadı’nın ihalesini alan Ali Acar İnşaat, kulübe yazı göndererek yıkım işlemleri için tesislerin 1 halta içinde boşaltılmasını istedi.

Spor 0 Yorum

Beşiktaş, Mayıs’ta Vodafone Arena’ya Çıkacak

Kaba inşaatı bitmek üzere olan stadın hazirandan önce biteceği açıklandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.