Ankara’nın en değerli arsası sahibini buldu

Ankara’nın en değerli arsası sahibini buldu

Emlak Konut GYO’ya ait Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi karşısında ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başlanlığı yanında bulunan yaklaşık 125 bin m2 büyüklüğündeki arsanın satışı için “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesi düzenlendi.

İhalenin 2. Oturumunda en yüksek teklifi veren Pasifik Gayirmenkul Yatırım İnşaat A.Ş. – Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. iş ortaklığı ihaleyi kazandı.
Şirket yetkililerinden alınan bilgiye göre ihalede 4.194.550.000.-TL+KDV Satış Toplam Geliri üzerinden Emlak Konut GYO’ya %30 oranında gelir payı teklifi verildi. Buna göre arsanın satış bedeli 1.258.365.000.-TL+KDV olarak belirlendi.

ANKARA’NIN İSTİNYE’Sİ
Söz konusu arsa için son yılların en büyük ihalelerinden biri düzenlendi. Emlak Konut GYO’nun son ihalelerinden İstinye’deki arsa satış ihalesi, aynı ihale yöntemi ile bu ihale bedeline yakın bir tutar ile sonuçlanmıştı.Bu şekide bakıldığında Ankara’daki söz konusu arsanın ne derece değerli olduğu anlaşılmaktadır.
Ankara’nın kalbinde en merkezi noktasında yer alan arsanın büyüklüğü125 bin m2 olup, üzerinde 560 bin m2 emsal alanlı inşaat yapılabilmektedir. Arsa konumu, ulaşım imkanları ve yakın çevresiyle ön plana çıkmaktadır.
Ankara’nın en büyük, Türkiye’nin sayılı gayrimenkullerinden biri olacak olan projenin karma kullanımlı olarak ofis, rezidans,hastane,beş yıldızlı otel ve konuttan oluşması planlanmaktadır. Proje özgün mimarisi, büyüklüğü ve geniş peyzaj alanları ile Ankara’nın simgelerinden birisi olacak.

PASİFİK İNŞAAT
İhaleyi kazanan iş ortaklığında pilot konumundaki Pasifik İnşaat son yıllarda yaptığı önemli projeler ile gündemdedir. Son olarak yatırımcısı ve müteahhiti olduğu Ankara’daki Next Level AVM Ofis-Rezidans projesi mimarisi ve konumu ile dikkat çekmektedir.

ÇİFTAY İNŞAAT
Ülkemizde maden sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Çiftay İnşaat, Türkiye’de üstlendiği önemli projelerde sergilediği performans ile de sektörde köklü ve öncü kuruluşlar arasındaki yerini kısa sürede almış ve yükselmeye devam etmiştir.

Previous Evvel İstanbul’dan annelere özel kampanya
Sonraki Tahincioğlu Nidapark Başakşehir açıklaması

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Nefis Çankaya Evleri’nde 1.361 TL’den başlayan taksitlerle

Başkent Ankara’nın en önemli bölgelerinden Çankaya’nın merkezinde, doğayla iç içe bir yaşam sunan Nefis Çankaya Evleri, ayrıcalıklı yaşam düşleyenlere özel kampanyalar başlattı.

Ankara 0 Yorum

Ankara konut satışında İstanbul’u geçti

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan, konut satışlarında Ankara’nın 2015 yılını oldukça iyi geçirdiğini belirterek, “İstanbul’un nüfusu Ankara’nın 3 katı.

Ankara

Akın 688 Eryaman konut projesi

Akın 688 Eryaman konut projesi Akın İnşaat tarafından Eryaman’da inşa ediliyor.

Ankara

Ankara’ya 150 bin konutluk Güney Konut Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek çalışmalarını ve yatırımlarını  anlattı.

Ankara 0 Yorum

YDA Grup’tan Ankara’ya 4 yeni proje

YDA Grup, Ankara’da 4 yeni gayrimenkul projesi daha hayata geçirecek.

Ankara 0 Yorum

Teona Ümitköy örnek daire görselleri

Teona Ümitköy 30.000 m² alan üzerinde yükseliyor.