Ankara’nın en değerli arsası sahibini buldu

Ankara’nın en değerli arsası sahibini buldu

Emlak Konut GYO’ya ait Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi karşısında ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başlanlığı yanında bulunan yaklaşık 125 bin m2 büyüklüğündeki arsanın satışı için “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesi düzenlendi.

İhalenin 2. Oturumunda en yüksek teklifi veren Pasifik Gayirmenkul Yatırım İnşaat A.Ş. – Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. iş ortaklığı ihaleyi kazandı.
Şirket yetkililerinden alınan bilgiye göre ihalede 4.194.550.000.-TL+KDV Satış Toplam Geliri üzerinden Emlak Konut GYO’ya %30 oranında gelir payı teklifi verildi. Buna göre arsanın satış bedeli 1.258.365.000.-TL+KDV olarak belirlendi.

ANKARA’NIN İSTİNYE’Sİ
Söz konusu arsa için son yılların en büyük ihalelerinden biri düzenlendi. Emlak Konut GYO’nun son ihalelerinden İstinye’deki arsa satış ihalesi, aynı ihale yöntemi ile bu ihale bedeline yakın bir tutar ile sonuçlanmıştı.Bu şekide bakıldığında Ankara’daki söz konusu arsanın ne derece değerli olduğu anlaşılmaktadır.
Ankara’nın kalbinde en merkezi noktasında yer alan arsanın büyüklüğü125 bin m2 olup, üzerinde 560 bin m2 emsal alanlı inşaat yapılabilmektedir. Arsa konumu, ulaşım imkanları ve yakın çevresiyle ön plana çıkmaktadır.
Ankara’nın en büyük, Türkiye’nin sayılı gayrimenkullerinden biri olacak olan projenin karma kullanımlı olarak ofis, rezidans,hastane,beş yıldızlı otel ve konuttan oluşması planlanmaktadır. Proje özgün mimarisi, büyüklüğü ve geniş peyzaj alanları ile Ankara’nın simgelerinden birisi olacak.

PASİFİK İNŞAAT
İhaleyi kazanan iş ortaklığında pilot konumundaki Pasifik İnşaat son yıllarda yaptığı önemli projeler ile gündemdedir. Son olarak yatırımcısı ve müteahhiti olduğu Ankara’daki Next Level AVM Ofis-Rezidans projesi mimarisi ve konumu ile dikkat çekmektedir.

ÇİFTAY İNŞAAT
Ülkemizde maden sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Çiftay İnşaat, Türkiye’de üstlendiği önemli projelerde sergilediği performans ile de sektörde köklü ve öncü kuruluşlar arasındaki yerini kısa sürede almış ve yükselmeye devam etmiştir.

Previous Evvel İstanbul’dan annelere özel kampanya
Sonraki Tahincioğlu Nidapark Başakşehir açıklaması

Diğer Yazılar

Anadolu Yakası

Sinpaş GYO’dan Anneler Günü’ne özel 15.000 TL’lik indirim

40 yılı aşkın deneyimi ve uzmanlığıyla gayrimenkul sektöründe liderliği üstlenen Sinpaş GYO, Anneler Günü’ne özel kampanya düzenledi.

Ankara 0 Yorum

AP Green Tower projesi

AP Green Tower projesi Ankara Eryaman’da Peksan Yapı tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Aksoy VIP Konutları fiyat ve teslim tarihi bilgileri

Aksoy VIP Konutları fiyat ve teslim tarihi bilgileri haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Northgate Ankara projesi

İnşaatına 2015 yılında başlanan Northgate,  1.000.000 M2 alan üzerinde ADN ATLAS YAPI tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Vizyon Başpınar Eryaman projesi

Vizyon Başpınar Eryaman konut projesi Başpınar İnşaat tarafından Ankara Eryaman’da inşa ediliyor.

Ankara

Sarp Residence konut projesi

Sarp Residence konut projesi Ankara Pursaklar’da Sarp Nefes İnşaat tarafından hayata geçiriliyor.