Ankaralı’nın tercihi 4+1 oldu

Ankaralı’nın tercihi 4+1 oldu

Birbiri ardına inşa edilen konut projeleri yer verdikleri farklı tiplerdeki konutlarıyla, alıcıya çeşitli alternatifler sunuyor. Buna karşın özellikle büyükşehirlerde son yıllarda daha küçük konutlar inşa etme trendi yükselişe geçse de, Ankaralı konut alıcısı geniş ve ferah evden vazgeçemiyor.

Geleneksel Türk aile yapısının son yıllarda gösterdiği değişim, yansımasını konut seçiminde de gösteriyor. Aileler ‘çekirdek’leşirken, hayata geçirilen konutlar da küçülüyor, ufacık konutlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
Başkent’te ise bu durumun çok da benimsenmediğini ifade eden BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yeni evli ve tek çocuklu Ankaralılar’ın bile geniş konut arayışında olduğunu vurguladı.
BEKAŞ İnşaat olarak Ankaralı konut alıcısı üzerinde yaptıkları araştırmada da ferah konut isteğinin öne çıktığının altını çizen Karahasanoğlu, şunları söyledi:

“Konut algısı modern şehirleşme kurgusuyla değişirken, alıcı bazı özelliklerden yıllar geçse de vazgeçemiyor. Bunların başında da geniş ve ferah konut isteği geliyor. Yaptığımız araştırmaya katılanların yüzde 46 gibi büyük bir bölümü tercihini 4+1’den yana kullanırken, yüzde 37 de 3+1 tipte konutu seçti. Araştırmaya katılan Ankaralılar’ın yüzde 11’i 2+1, yüzde 6’sı ise 1+1 konut istediğini belirtti. Bu rakamlar bize, geniş konut modasının asla geçmeyeceğini bir kez daha gösterdi.”

Karahasanoğlu, Başkent’te hayata geçirecekleri yeni konut projelerini de bu anlayışla kurguladıklarını kaydederek, “Son yıllarda hayata geçirilen konut projelerinin küçük ölçeklerde ya da istenen büyüklüklerde inşa edilmediğini tespit ettik. Çok yakında Ankara’nın en gözde bölgelerinden Çiğdem ve Yenimahalle’de başlayacağımız 2 büyük konut projemizi de Başkentli’nin bu talebine uygun olarak projelendiriyoruz” dedi.

Previous Yalı Ataköy’de satışlar devam ediyor
Sonraki Fatma Güldemet Sarı'nın 12 Mayıs 2016 Ankara programı

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Loca Home Yaşamkent projesi

Loca Home Ankara Yaşamkent’te Alkon İnşaat ve Kepez Yapı tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Parktepe Evleri’nde yaşam Ekim’de başlıyor

Başkent Ankara’nın en hızlı gelişen yerleşim yerlerinden Beytepe’de hayata geçirilen Parktepe Evleri’nde, konut sahiplerinin evlerine kavuşması için sayılı günler kaldı.

Ankara 0 Yorum

İnsay Yapı Yenimahalle projesi

İnsay Yapı Ankara Yenimahalle’de konut projesi hayata geçirecek.

Ankara 0 Yorum

Marina Ankara’da 330.000 TL’den başlayan fiyatlar

Marina Ankara projesinde Topraktan al indiriminde yüzde 15 indirim fırsatı sunuluyor.

Ankara 0 Yorum

Günışığı Konutları Eryaman projesi

Günışığı Konutları Eryaman projesi Ankara Eryaman’da Teget İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Ankara

Lima Yapı’dan Ankara’ya 2 yeni konut projesi

Lima Yapı’dan Ankara’ya iki yeni konut projesi geliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.