Ankaralı’nın tercihi 4+1 oldu

Ankaralı’nın tercihi 4+1 oldu

Birbiri ardına inşa edilen konut projeleri yer verdikleri farklı tiplerdeki konutlarıyla, alıcıya çeşitli alternatifler sunuyor. Buna karşın özellikle büyükşehirlerde son yıllarda daha küçük konutlar inşa etme trendi yükselişe geçse de, Ankaralı konut alıcısı geniş ve ferah evden vazgeçemiyor.

Geleneksel Türk aile yapısının son yıllarda gösterdiği değişim, yansımasını konut seçiminde de gösteriyor. Aileler ‘çekirdek’leşirken, hayata geçirilen konutlar da küçülüyor, ufacık konutlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
Başkent’te ise bu durumun çok da benimsenmediğini ifade eden BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yeni evli ve tek çocuklu Ankaralılar’ın bile geniş konut arayışında olduğunu vurguladı.
BEKAŞ İnşaat olarak Ankaralı konut alıcısı üzerinde yaptıkları araştırmada da ferah konut isteğinin öne çıktığının altını çizen Karahasanoğlu, şunları söyledi:

“Konut algısı modern şehirleşme kurgusuyla değişirken, alıcı bazı özelliklerden yıllar geçse de vazgeçemiyor. Bunların başında da geniş ve ferah konut isteği geliyor. Yaptığımız araştırmaya katılanların yüzde 46 gibi büyük bir bölümü tercihini 4+1’den yana kullanırken, yüzde 37 de 3+1 tipte konutu seçti. Araştırmaya katılan Ankaralılar’ın yüzde 11’i 2+1, yüzde 6’sı ise 1+1 konut istediğini belirtti. Bu rakamlar bize, geniş konut modasının asla geçmeyeceğini bir kez daha gösterdi.”

Karahasanoğlu, Başkent’te hayata geçirecekleri yeni konut projelerini de bu anlayışla kurguladıklarını kaydederek, “Son yıllarda hayata geçirilen konut projelerinin küçük ölçeklerde ya da istenen büyüklüklerde inşa edilmediğini tespit ettik. Çok yakında Ankara’nın en gözde bölgelerinden Çiğdem ve Yenimahalle’de başlayacağımız 2 büyük konut projemizi de Başkentli’nin bu talebine uygun olarak projelendiriyoruz” dedi.

Previous Yalı Ataköy’de satışlar devam ediyor
Sonraki Fatma Güldemet Sarı'nın 12 Mayıs 2016 Ankara programı

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Marina Ankara projesi mega maketi büyük bir ilgi gördü

Marina Ankara için yapılan Türkiye’nin en büyük ve nitelikli konut maketi, Sinpaş’ın yeni tanıtım ofisinde büyük ilgi görüyor

Ankara

Ankara’da satılık konut fiyatları yüzde 7 arttı

Ankara’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı bir yılda yüzde 7 oranında artış gösterdi.

Ankara 0 Yorum

Benevre Beytepe teslim tarihi

987’de güvenilirlik ilkesiyle yola çıkan ve birçok başarılı projeye imza atan  Elbiz inşaat, Beytepe Benevre projesi ile ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Ankara 0 Yorum

Tim Towers Ankaralılara yeni bir yaşam alanı sunuyor

Timtaş tarafından Ankara İncek’te hayata geçirilen Tim Towers Ankaralılara yeni bir yaşam alanı sunuyor.

Ankara 0 Yorum

Söğüt Bahçe Konutları projesi

Söğüt Bahçe Konutları Ankara Eryaman’da Söğüt İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

One Tower Diplomatique’den çifte kampanya

Tamamlandığında Başkent Ankara’nın en yüksek konut kulesi olacak 185 metre yüksekliğindeki One Tower Diplomatique, zirvede yaşam isteyenlere özel 2015’in son günlerini çifte kampanyayla tamamlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.