Ankaralı işadamları eğitimde hayallerini gerçekleştirdi

Ankaralı işadamları eğitimde hayallerini gerçekleştirdi

Sık sık yetişmiş eleman sorunu çektiklerini dile getiren Ankaralı işadamları hayallerindeki çalışma arkadaşlarına kavuşmak için eğitim sektörüne temelden girdiler.
Anaokulunda İngilizce ve Rusça eğitimine başlayan, lisede yoğunlaştırılmış eğitimle 6 kişilik sınıflarda ders olanağı sağlayan Eryaman Pi Okulu’nu kuran Ankaralı 7 işadamı, eğitimde yeni bir vizyon oluşturduklarını belirttiler.
Dünyayı Türk tasarım mobilya ile tanıştırdıktan sonra Eryaman Pi Okulları’nın kurucu başkanlığını üstlenen ERSA Mobilya Genel Müdürü Ercan Ata, aynı hedefler doğrultusunda ilerleyen İbrahim Ünal, Enver Toker, Erdem Ata, Fatih Erbaz, Kazım Berkay ile eğitimciler Yalçın Tamer ve Aziz Erdoğan ile uzun süre üzerinde çalıştıkları eğitim sektörüne girmeye karar verdiklerini kaydetti.

Ercan Ata, ancak iş dünyasının isteklerini karşılayan bir okul kurmak için diğerlerinden oldukça ayrışmak gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Ankara’nın gelişime açık ve genç nüfusunun en fazla olduğu Eryaman bölgesinde kurduğumuz Pİ Okulu fiziki imkanların yanı sıra içerik ile de geleceğin Türkiye’sine şekil verecek öğrencileri yetiştirecek. Şöyle ki alanında birbirinden başarılı anaokulu öğretmenleri nezaretinde en fazla 10 kişilik sınıflarda eğitimle tanışacak minik yavrularımız Türkçe ile birlikte İngilizce ve Rusça’ya da giriş yapacak. Neden Rusça? Çünkü bölgemizdeki en büyük güç olan ve gelecekte dünya ekonomisinde daha fazla söz sahibi olmak isteyen çocuklarımız İngilizce’nin yanı sıra Rusça’yı da ana dilleri gibi bilmeliler. Ayrıca bağışıklık sistemi ve beyin gelişiminin en çok gerçekleştiği yaş olan 0-6 yaş grubu için de anaokulunda sertifikalı organik beslenme programı uyguluyoruz. Bu sayede sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

-DEHALAR Pİ’DE YETİŞECEK

Pi Okulları’nın temel eğitimin tüm basamaklarında farklı bir anlayışla öğretime imza attığını kaydeden Ata, “İlk ve orta öğretimde Ankara’nın hatta Türkiye’nin en başarılı eğitmenleri de ricamızı kırmayarak okulumuza geldiler. Biz sadece bir okul kurmak değil, başlı başına eğitim dehalarının yetişeceği bir eğitim yuvası oluşturmak istedik. Örneğin lise son sınıf dersliklerinde öğrenci sayımızı 6’ya kadar indirgedik. Her bir öğretmenin öğrenciyle birebir ilgilenmelerini, tüm öğrencileri Türkiye sıralamasında ilk 1000’e olmadı 3 bin 5 binlere yerleştirmelerini arzuladık” dedi.

Öğrencilerin aldıkları temel eğitimin iş yaşamında da başarıda önemli rol oynayacağını dile getiren Ercan Ata, “Öğrencilere ilk olarak öğrenmeyi en iyi şekilde öğretmeli, pratik zekalarını, sosyalleşmelerini geliştirmeliyiz. İş dünyasını yakından tanıyan sanayiciler olarak, çalışma disiplininin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Pi Okulları işadamlarının ihtiyaç duyduğu, nitelikli, disiplinli ve donanımlı bir nesil yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

Previous 28. YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA açıldı!
Sonraki Kur artışı yeni başlayacak konut projelerine yansıyabilir

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Hasankeyf’te 600 ev tahliye ediliyor

Batman da Ilısu Barajı nın altında kalacak olan tarihi ilçe Hasankeyf’in 600 haneli Bahçelievler ve Kale mahallelerinin boşaltılması için Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, kaymakamlığa yazı gönderdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Rezidanslar ev kültürü ve yaşam alışkanlıklarını nasıl etkiledi?

Son 15 yıldır Türkiye’deki konut endüstrisinin lokomotifi olan rezidans projelerinin iç mimari projelerini tasarlayan ve lüks konut projelerinin zaman içindeki evrimine de yakından tanıklık eden Gönye Proje Tasarım kurucuları Mimar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Elmadağ’a Yeni Devlet Hastanesi Yapılıyor

Elmadağ’da yeni devlet hastanesi çalışmaları hızla devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin enerji tasarruf potansiyeli yüzde 30

Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini artırmak için çalışmalar yapan Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER), Türkiye’nin enerji tasarruf potansiyelinin yüzde 30 olduğunun altını çiziyor.

Güncel Haberler

Cemal Gökçe : Konut satışlarındaki yavaşlama devam edecek

Konut satışlarında yılın ilk aylarında görülen hızlı artış, Mayıs ayında yavaşladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Karamürsel’e Yeni Sosyal Yaşam Alanları

Kayacık Mahallesi sakinleri ile toplantı yapan Başkan İsmail Yıldırım sahil projesini tanıttı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.