Ankaralı işadamları eğitimde hayallerini gerçekleştirdi

Ankaralı işadamları eğitimde hayallerini gerçekleştirdi

Sık sık yetişmiş eleman sorunu çektiklerini dile getiren Ankaralı işadamları hayallerindeki çalışma arkadaşlarına kavuşmak için eğitim sektörüne temelden girdiler.
Anaokulunda İngilizce ve Rusça eğitimine başlayan, lisede yoğunlaştırılmış eğitimle 6 kişilik sınıflarda ders olanağı sağlayan Eryaman Pi Okulu’nu kuran Ankaralı 7 işadamı, eğitimde yeni bir vizyon oluşturduklarını belirttiler.
Dünyayı Türk tasarım mobilya ile tanıştırdıktan sonra Eryaman Pi Okulları’nın kurucu başkanlığını üstlenen ERSA Mobilya Genel Müdürü Ercan Ata, aynı hedefler doğrultusunda ilerleyen İbrahim Ünal, Enver Toker, Erdem Ata, Fatih Erbaz, Kazım Berkay ile eğitimciler Yalçın Tamer ve Aziz Erdoğan ile uzun süre üzerinde çalıştıkları eğitim sektörüne girmeye karar verdiklerini kaydetti.

Ercan Ata, ancak iş dünyasının isteklerini karşılayan bir okul kurmak için diğerlerinden oldukça ayrışmak gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Ankara’nın gelişime açık ve genç nüfusunun en fazla olduğu Eryaman bölgesinde kurduğumuz Pİ Okulu fiziki imkanların yanı sıra içerik ile de geleceğin Türkiye’sine şekil verecek öğrencileri yetiştirecek. Şöyle ki alanında birbirinden başarılı anaokulu öğretmenleri nezaretinde en fazla 10 kişilik sınıflarda eğitimle tanışacak minik yavrularımız Türkçe ile birlikte İngilizce ve Rusça’ya da giriş yapacak. Neden Rusça? Çünkü bölgemizdeki en büyük güç olan ve gelecekte dünya ekonomisinde daha fazla söz sahibi olmak isteyen çocuklarımız İngilizce’nin yanı sıra Rusça’yı da ana dilleri gibi bilmeliler. Ayrıca bağışıklık sistemi ve beyin gelişiminin en çok gerçekleştiği yaş olan 0-6 yaş grubu için de anaokulunda sertifikalı organik beslenme programı uyguluyoruz. Bu sayede sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

-DEHALAR Pİ’DE YETİŞECEK

Pi Okulları’nın temel eğitimin tüm basamaklarında farklı bir anlayışla öğretime imza attığını kaydeden Ata, “İlk ve orta öğretimde Ankara’nın hatta Türkiye’nin en başarılı eğitmenleri de ricamızı kırmayarak okulumuza geldiler. Biz sadece bir okul kurmak değil, başlı başına eğitim dehalarının yetişeceği bir eğitim yuvası oluşturmak istedik. Örneğin lise son sınıf dersliklerinde öğrenci sayımızı 6’ya kadar indirgedik. Her bir öğretmenin öğrenciyle birebir ilgilenmelerini, tüm öğrencileri Türkiye sıralamasında ilk 1000’e olmadı 3 bin 5 binlere yerleştirmelerini arzuladık” dedi.

Öğrencilerin aldıkları temel eğitimin iş yaşamında da başarıda önemli rol oynayacağını dile getiren Ercan Ata, “Öğrencilere ilk olarak öğrenmeyi en iyi şekilde öğretmeli, pratik zekalarını, sosyalleşmelerini geliştirmeliyiz. İş dünyasını yakından tanıyan sanayiciler olarak, çalışma disiplininin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Pi Okulları işadamlarının ihtiyaç duyduğu, nitelikli, disiplinli ve donanımlı bir nesil yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

Previous 28. YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA açıldı!
Sonraki Kur artışı yeni başlayacak konut projelerine yansıyabilir

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da banliyö hatları ne zaman açılacak ?

İhalesi 2006’da yapılan ve Haziran 2015’te tamamlanması öngörülen Pendik Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme Halkalı Banliyö hatlarının hizmete açılması ertelendi.

Güncel Haberler

Isparta şehir hastanesinin ruhsat başvurusu yapıldı

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, önceki gün Isparta’ya sürpriz bir ziyarette bulundu. Şantiyesini kuran ve inşaat faaliyetlerine başlayan Akfen Holding, inşaat ruhsatı sürecini de resmen başlattı. AKFEN Holding

Güncel Haberler 0 Yorum

İngiltere 30 yıl sonra toplu konut inşa edecek

İngiltere ‘de toplu konut inşaatını son olarak 30 yıl önce eski başbakanlardan Margaret Thatcher liderliğindeki hükümet gerçekleştirmişti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da kara ilk müdahele

Ankara’da mevsimin ilk karı, sabah saatlerinde ani ve kısa süreli yağarken, Büyükşehir Belediyesi de herhangi bir sorun yaşanmaması için 100 adet karla mücadele aracı ve 250 personelini kentin değişik bölgelerine

Güncel Haberler 0 Yorum

76 Bin Kişi Yeni Göreve Başlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, iş güvenliği uzmanlığı ve iş yeri hekimliği sınavlarının sonuçlandığını belirterek, 75 bin 990 kişinin göreve başlayacağını bildirdi.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 18 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 18 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.