Ankara’da patlamanın olduğu meydana Demokrasi Meydanı ismi verildi

Ankara’da patlamanın olduğu meydana Demokrasi Meydanı ismi verildi

Ankara’da 99 kişinin hayatını kaybettiği, 250’ye yakın kişinin yaralandığı patlamanın meydana geldiği Tren Garı’nın önündeki meydana, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, “Demokrasi Meydanı” ismi verildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, bugün Başkanvekili Ali İhsan Ölmez’in başkanlığında yapılan olağan toplantısında, Başkanlık’tan gelen ve patlamanın olduğu alana “Demokrasi Meydanı” adı verilmesini öngören yazı ele alındı.
AK Parti’li Meclis üyeleri önergeye destek verirken, CHP’li Meclis üyeleri, “Barış Meydanı” isminin verilmesini istediler.

Değerlendirmeler sonucu yapılan oylamada, 101 kabul, 13 ret oyuyla, Gar’ın önündeki patlamanın olduğu meydana “Demokrasi Meydanı” ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Patlamanın olduğu; Ulus’tan gelen Cumhuriyet Bulvarı, Opera yönünden gelen Talat Paşa Bulvarı ve Yenimahalle’den gelen Hipodrom Caddesi’nin birleştiği Gar’ın önündeki meydanın, daha önce resmi bir ismi bulunmuyordu.

Previous Park Mavera ikinci etap ön talep toplama süreci başladı
Sonraki İstanbul Mobilya Fuarı 12 – 17 Ocak 2016 tarihlerinde TÜYAP’ta

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gayrimenkul alışverişinde artık risk yok

Gayrimenkul alım satımında karşılaşılan dolandırıcılık. hırsızlık gibi riskler artık sona eriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un En Markalı Bölgesi Beylikdüzü Oldu

Değerleme sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer alan EVA Gayrimenkul Değerleme’nin gerçekleştirdiği ‘İstanbul Markalı Konut Piyasası Araştırma ve Öngörüler’ başlıklı geniş kapsamlı araştırması ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Topçu Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut Topçu Mahallesi 18217 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 5 Ağustos 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

Ankara-Antalya arası 4 saat oluyor

Antalya-Konya arası mesafeyi 90 kilometre azaltacak Demirkapı tünelinin tamamlanması ile Ankara’dan Antalya’ya 4 saatte gidilebilecek.

Güncel Haberler

Bahçelerde kış bakımı nasıl yapılmalı?

Bahçelerin kış bakımı zamanı geldi. Önümüzdeki dönem bunun için en elverişli aylar. ISS Haşere Kontrol ve Bitki Bakım Hizmetleri kara kışa girmeden bahçelerde nelere dikkat edilmesi ve nasıl bir süreç

Güncel Haberler 0 Yorum

Çedbik Başkanı Erten: 1 Milyon Yeşil Bina 100 Milyar Lira Tasarruf Ettirir

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Dr. Duygu Erten, ortalama bir yeşil binanın, yılda 100 bin lira tasarruf ettiğini belirterek, “Eğer 1 milyon bina ‘yeşil’ olursa, yılda 100 milyar

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.