Ankara’da köprüler ve parklarda bakım onarım yapılıyor

Ankara’da köprüler ve parklarda bakım onarım yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin temiz ve güvenli bir kent ortamında yaşayabilmesi için gece-gündüz çalışıyor.
Kentin her gün ortalama 300 değişik noktasında “Her şey Ankara için” anlayışıyla çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, temizlikten köprü-alt geçit bakım ve onarımına, parklarda düzenlemeden kente estetik kazandırmaya kadar birçok alanda faaliyet yürütüyor.
Kent Temizlik ve Kent Bakım Onarım ekipleri günlük rutin çalışmalarının yanı sıra Ankaralıların Mavi Masa’ya (ALO 153) yaptıkları ihbar ve isteklerle belirlenen program dahilinde kentin dört bir tarafına dağılarak kent yaşamına estetik ve kalite kazandırmak için de çaba gösteriyor.
Her gün milyonlarca insanın kullandığı bulvar, cadde, üst ve alt yaya geçitlerin rutin temizliğini yapan ekipler, onlarca farklı bakım onarım faaliyeti ile de Başkentlilerin güvenli kent ortamında yaşamasını sağlamak için yoğun uğraş veriyor.
Köprü korkuluklarından kente estetik kazandıran vazoların temizliğinin yanı sıra duvar yapımı-bakım ve onarımı, köprü ve altgeçitlerde jeneratör bakımı, rögar-ızgara onarım ve temizliği, elektrik bakım ve tamiri ile cadde aydınlatma işleri, kaynak işleri, yürüyen merdiven ve asansör bakım onarımı da günlük çalışmalar arasında yer alıyor.

OKULLARIN TALEPLERİ DE YERİNE GETİRİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Temizlik ve Bakım ekipleri çok sayıda mobil ekiple, tamir ve bakım faaliyetleri ile birlikte ilk yapım aşamasındaki işleri de gerçekleştiriyor.
Okulların da zaman zaman yardımına koşan “kent temizlik ve bakım ordusu” gece gündüz Ankaralılara hizmet vermeye devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı bir yaşam için çalışan “kent temizlik ve bakım ordusu” bir taraftan yıpranan kent mobilyalarını yenilerken bir taraftan da güvenli araç ve yaya geçişi ile birlikte sosyal alan düzenlemelerinin de ilk yapım aşamasını gerçekleştiriyor.

Previous İklim değişikliği ve hava yönetimi koordinasyon kurulu toplanıyor
Sonraki Ağaoğlu kurumsallaşma yolunda

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Erler Mah. 48296 ada 3 parsel imar planı değişikliği

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeşil Binalarda % 70lik Enerji Tasarrufu

Soyak Holding Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Emre Çamlıbel, yeşil binanın geliştiriciye maliyetinin yüzde 2 ile yüzde 5 arasında seyrettiğini

Güncel Haberler 0 Yorum

Sandıklı’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Sandıklı’da oturulmayan boş evler, sahipleri tarafından Sandıklı Belediyesi ile iş birliği yapılarak yıkılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’da Riskli Alanlar Tespit Ediliyor

Ayda iki kez depremle sarsılan Antalya’da hasarlı binaların durumu kentsel dönüşüm çalışmalarıyla belirlenecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın EXPO rüyası gerçek oluyor

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, şu anda 2025 EXPO’nun en güçlü adayının Ankara olduğunu belirterek, “EXPO’nun düzenlendiği kentlere 10-15 milyar dolar yatırım yapılıyor. Zaten altyapısı

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Ayrancı’da satılık 3 arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Çankaya ilçesi Ayrancı bölgesinde 3 adet taşınmazı satışa çıkardı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.