Ankara’da köprüler ve parklarda bakım onarım yapılıyor

Ankara’da köprüler ve parklarda bakım onarım yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin temiz ve güvenli bir kent ortamında yaşayabilmesi için gece-gündüz çalışıyor.
Kentin her gün ortalama 300 değişik noktasında “Her şey Ankara için” anlayışıyla çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, temizlikten köprü-alt geçit bakım ve onarımına, parklarda düzenlemeden kente estetik kazandırmaya kadar birçok alanda faaliyet yürütüyor.
Kent Temizlik ve Kent Bakım Onarım ekipleri günlük rutin çalışmalarının yanı sıra Ankaralıların Mavi Masa’ya (ALO 153) yaptıkları ihbar ve isteklerle belirlenen program dahilinde kentin dört bir tarafına dağılarak kent yaşamına estetik ve kalite kazandırmak için de çaba gösteriyor.
Her gün milyonlarca insanın kullandığı bulvar, cadde, üst ve alt yaya geçitlerin rutin temizliğini yapan ekipler, onlarca farklı bakım onarım faaliyeti ile de Başkentlilerin güvenli kent ortamında yaşamasını sağlamak için yoğun uğraş veriyor.
Köprü korkuluklarından kente estetik kazandıran vazoların temizliğinin yanı sıra duvar yapımı-bakım ve onarımı, köprü ve altgeçitlerde jeneratör bakımı, rögar-ızgara onarım ve temizliği, elektrik bakım ve tamiri ile cadde aydınlatma işleri, kaynak işleri, yürüyen merdiven ve asansör bakım onarımı da günlük çalışmalar arasında yer alıyor.

OKULLARIN TALEPLERİ DE YERİNE GETİRİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Temizlik ve Bakım ekipleri çok sayıda mobil ekiple, tamir ve bakım faaliyetleri ile birlikte ilk yapım aşamasındaki işleri de gerçekleştiriyor.
Okulların da zaman zaman yardımına koşan “kent temizlik ve bakım ordusu” gece gündüz Ankaralılara hizmet vermeye devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı bir yaşam için çalışan “kent temizlik ve bakım ordusu” bir taraftan yıpranan kent mobilyalarını yenilerken bir taraftan da güvenli araç ve yaya geçişi ile birlikte sosyal alan düzenlemelerinin de ilk yapım aşamasını gerçekleştiriyor.

Previous İklim değişikliği ve hava yönetimi koordinasyon kurulu toplanıyor
Sonraki Ağaoğlu kurumsallaşma yolunda

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Turan Güneş Bulvarı genişletiliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Yıldız Kavşağı’ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı’nda sona eren  7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nı baştan sona genişletme çalışmalarına yarından (29 Ağustos Pazartesi) itibaren başlıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlakta en çok kazandıran 2. il Ankara

Başkent Ankara emlak sektöründe İstanbul’dan sonra en çok kazandıran 2. il olarak yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

TPAO Muğla Güllük’te turistik tesis ve tarla satıyor

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Muğla İli, Milas İlçesi, Güllük Mahallesinde bulunan Turistik Tesisleri ile Muğla İli, Milas İlçesi,Kemikler Mahallesi’nde bulunan su deposu ve tarlayı “Kapalı Teklif Usulü” ve “Pazarlık Usulü”

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle 43146 adanın batısındaki park alanı plan değişikliği

Ankara Yenimahalle ilçesi 43146 adanın batısındaki park alanına ait 1/1000 ölçekli plan değişikliği 13 Mayıs 2015 tarihinde askıya çıktı

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar 95199 ada 1 parsel imar planı değişikliği askıda

Pursaklar Belediye Meclisinin kararı ile uygun görülen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan imar planı değişikliği ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan ilan aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Eryaman 45924 ada 3 parsel imar planı değişikliği teklifi

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.