Ankara’da imar revizyon planları masaya yatırıldı

Ankara’da imar revizyon planları masaya yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyes ve teknik personeli katılımı ile yapılan toplantıda: Elmadağ’daki üst ölçekteki planları ve mevcut imar uygulamaları incelenerek gözden geçirildi.

Şehrin ulaşım aksları, otoban, hızlı tren ve mavi tren banlio hattı gibi ana akslar ile Hasanoğlan- Akyurt-Esenboğa/ Hasanoğlan-‘Yeşildere/ Hasanoğlan-Elmadağ/ Elmadağ-Karacahasan Bala grup yolu/ Elmadağ-Tekke-Mamak yolu/Polatlı-Elmadağ banlio hattının işler hale getirilmesi için gerekli görüşmeler istişare edilerek yapıldı. Kentsel dönüşüm projesi ve uygulama aşamaları gözden geçirilerek.

Tatlıca, Kargalı ve Kurtuluş mahallelerinin imar revizyonu ile Hasanoğlan imar revizyonu değerlendirmeleri yapılmış olup, düzeltmeler ve eksiklikler tamamlandıktan sonra onaya sunulması kararlaştırıldı. Toplantıda, imar projesi kapsamında Elmadağ’da yapılacak hayvancılık projelerinin teşvik edilmesi için çalışmaların yapılması kararı alındı. (Başkent)

Previous Ankara elektrik kesintisi 12 Mayıs 2015
Sonraki Emlak'ın yeni rekoru Ankara'dan

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

YHT’de Son Hazırlıklar

Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresini 3 saate indirecek Ankara-İstanbul YHT hattı projesinde sona yaklaşıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

De Niro’nun Restoranı Bodrum’da Açılıyor

Türkiye’de şube açması uzun süredir konuşulan Uzakdoğu restoranı Nobu, Bodrum Cennet Koyu’ndaki Mandarin Oriental’in içinde

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut faizlerinin düşmesi satışları yüzde 20 artıracak

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’de uzun dönemdir düşmesi beklenen konut faiz rakamlarını değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un 145 Günlük Suyu Var

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Şu anda bizim hiç yağmur yağmadığı takdirde 145 günlük suyumuz var. Ancak boşa akıtılmamalı, kullanım konusunda dikkatli olunmalı” dedi.

Güncel Haberler

Tapu ile Takasbank arasında işbirliği

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 17 Nisan 2015 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla “Tapu Takas Uygulaması” ile ilgili tanıtım toplantısı düzenleyecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bodrum Dolgu Cenneti

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla’da, 2006 yılından bu yana Bodrum Güvercinlik’teki Pina Yarımadasında yaşanan dolgu tartışması devam ediyor.