Ankara’da imar revizyon planları masaya yatırıldı

Ankara’da imar revizyon planları masaya yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyes ve teknik personeli katılımı ile yapılan toplantıda: Elmadağ’daki üst ölçekteki planları ve mevcut imar uygulamaları incelenerek gözden geçirildi.

Şehrin ulaşım aksları, otoban, hızlı tren ve mavi tren banlio hattı gibi ana akslar ile Hasanoğlan- Akyurt-Esenboğa/ Hasanoğlan-‘Yeşildere/ Hasanoğlan-Elmadağ/ Elmadağ-Karacahasan Bala grup yolu/ Elmadağ-Tekke-Mamak yolu/Polatlı-Elmadağ banlio hattının işler hale getirilmesi için gerekli görüşmeler istişare edilerek yapıldı. Kentsel dönüşüm projesi ve uygulama aşamaları gözden geçirilerek.

Tatlıca, Kargalı ve Kurtuluş mahallelerinin imar revizyonu ile Hasanoğlan imar revizyonu değerlendirmeleri yapılmış olup, düzeltmeler ve eksiklikler tamamlandıktan sonra onaya sunulması kararlaştırıldı. Toplantıda, imar projesi kapsamında Elmadağ’da yapılacak hayvancılık projelerinin teşvik edilmesi için çalışmaların yapılması kararı alındı. (Başkent)

Previous Ankara elektrik kesintisi 12 Mayıs 2015
Sonraki Emlak'ın yeni rekoru Ankara'dan

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Fikirtepe’de 2017’de hayat başlayacak

Fikirtepe’de inşaatların yüzde 40’ının start aldığını kaydeden Fikirtepe Müteahhitler Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “2017’de burada hayat başlayacak” dedi

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 20 Eylül 2015

20 Eylül 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bodrum’da İmar İşlemleri Durduruldu

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, mevzuata uygun olarak devam eden inşaatlar haricinde, imara ilişkin diğer bütün faaliyetlerin geçici bir süre durdurulduğu açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Vergide Tarihi Af

Yasa teklifinin kabul edilmesiyle birlikte yeniden yapılandırılması öngörülen miktarın 100 milyar lirayı aşacağı belirtiliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

TÜSİAV’dan, iş dünyasına yeni yılda verimlilik tavsiyeleri

2015 yılının son dönemine damga vuran Rusya krizi ve ardından gelen boykot sonrasında yeni pazar arayışına giren yatırımcılara devlet desteğinin sağlanması gerektiğini ifade eden Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Yönetim

Güncel Haberler 0 Yorum

Polatlı’ya Altyapı Sözü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkam Melih Gökçek, Polatlı’da Seçim Koordinasyon Merkezi açtı.