Ankara’da galericilerin Otonomi’ye taşınması için tebligatlar başladı

Ankara’da galericilerin Otonomi’ye taşınması için tebligatlar başladı

İkinci el oto alım satımı yapan galericilerin, Akyurt’ta kurulan OTONOMİ’ye taşınmasıyla ilgili olarak Ankara Valiliği’nin talebi doğrultusunda alınan Büyükşehir Belediye Meclisi kararının mahkeme tarafından yürütmesinin durdurulmasının ardından, 9 Mart’ta alınan yeni Meclis kararı, ilçe belediyeleri zabıta ekiplerince galericilere tebliğ edilmeye başlandı.
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda, ilçe belediyeleri zabıta ekipleri tarafından tebliğ edilen Belediye Meclisi kararına uymayarak OTONOMİ’ye taşınmayan galerilere, “kapatmaya” kadar varan yasal işlemler uygulanacak.

-DAHA MODERN YERE TAŞINACAKLAR

İlçe belediyeleri zabıtaları tarafından, sorumluluk alanlarında bulunan galerici esnafına tebliğ edilen yazıda,Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı gereği işletmelerini daha modern şartlardaki OTONOMİ’ye taşımaları için belirli bir süre tanınarak, “Aksi takdirde ilgili karar gereği, işyeriniz hakkında mevzuat hükümleri kapsamında yasal işlemlerin başlatılacağı hususu, tarafınıza önemle tebliğ olunur” denildi.

-“FARKLI İŞ KOLLARI” ALTINDA ÇALIŞANLARA DA…
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi yetkilileri, Ankara genelindeki tüm ilçe belediyelerinin, kendi sorumluluk alanındaki toplam 731 galeriye benzer tebligatları vermeye başladıklarını belirterek, “Tanınan süre içerisinde taşınmayan galeriler için ilçe belediyeleri tarafından kapatmaya varan yasal işlemler uygulanacak” dediler.
“Farklı iş kolları” adı altında oto alım satımı yapan işyerlerine de tebligat yapıldığını kaydeden yetkililer, “Bu tebligatlar, çeşitli kanallarla oto alım satımı yaptığı tespit edilen işletmeler için de geçerli” açıklamasında bulundular.

Previous Temelden ev alacaklar dikkat!
Sonraki Emlak İstasyonu, kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık kararı aldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Atatürk Kültür Merkezi Alanı Masaya Yatırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan akademik toplantıyla Atatürk Kültür Merkezi Alanı (AKM) masaya yatırıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kandıra’ya Dev Spor Salonu Geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra’da inşa edeceği bin seyirci kapasiteli spor salonunun yapım ihalesini gerçekleştirdi .

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın geleneksel yarışması için geri sayım başladı

Çankaya Belediyesi’nin, ilçe sakinlerini peyzaj çalışmalarına özendirip çevre bilincini ve yeşil alan sevgisini arttırmak amacıyla uzun yıllardır düzenlediği ve artık gelenekselleşen “Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme” yarışması için

Güncel Haberler 0 Yorum

TANAP’ın temeli 17 Mart’ta Kars’ta atılıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir aksaklık olmazsa 17 Mart’ta Kars’ta TANAP projesinin temelinin cumhurbaşkanları seviyesinde atılacağını ifade etti.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 20 Temmuz 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 20 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Karabük Revizyon İmar Planı İptal Edildi

Belediye tarafından hazırlanan ‘Karabük Revizyon İmar Planı’, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucu şehircilik ilkelerine aykırı bulunarak iptal edildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.