Ankara’da galericilerin Otonomi’ye taşınması için tebligatlar başladı

Ankara’da galericilerin Otonomi’ye taşınması için tebligatlar başladı

İkinci el oto alım satımı yapan galericilerin, Akyurt’ta kurulan OTONOMİ’ye taşınmasıyla ilgili olarak Ankara Valiliği’nin talebi doğrultusunda alınan Büyükşehir Belediye Meclisi kararının mahkeme tarafından yürütmesinin durdurulmasının ardından, 9 Mart’ta alınan yeni Meclis kararı, ilçe belediyeleri zabıta ekiplerince galericilere tebliğ edilmeye başlandı.
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda, ilçe belediyeleri zabıta ekipleri tarafından tebliğ edilen Belediye Meclisi kararına uymayarak OTONOMİ’ye taşınmayan galerilere, “kapatmaya” kadar varan yasal işlemler uygulanacak.

-DAHA MODERN YERE TAŞINACAKLAR

İlçe belediyeleri zabıtaları tarafından, sorumluluk alanlarında bulunan galerici esnafına tebliğ edilen yazıda,Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı gereği işletmelerini daha modern şartlardaki OTONOMİ’ye taşımaları için belirli bir süre tanınarak, “Aksi takdirde ilgili karar gereği, işyeriniz hakkında mevzuat hükümleri kapsamında yasal işlemlerin başlatılacağı hususu, tarafınıza önemle tebliğ olunur” denildi.

-“FARKLI İŞ KOLLARI” ALTINDA ÇALIŞANLARA DA…
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi yetkilileri, Ankara genelindeki tüm ilçe belediyelerinin, kendi sorumluluk alanındaki toplam 731 galeriye benzer tebligatları vermeye başladıklarını belirterek, “Tanınan süre içerisinde taşınmayan galeriler için ilçe belediyeleri tarafından kapatmaya varan yasal işlemler uygulanacak” dediler.
“Farklı iş kolları” adı altında oto alım satımı yapan işyerlerine de tebligat yapıldığını kaydeden yetkililer, “Bu tebligatlar, çeşitli kanallarla oto alım satımı yaptığı tespit edilen işletmeler için de geçerli” açıklamasında bulundular.

Previous Temelden ev alacaklar dikkat!
Sonraki Emlak İstasyonu, kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık kararı aldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Körfez Geçiş Köprüsü Güzergahı

İstanbul İzmir otoyolu projesi kapsamında inşa edilecek olan Körfez Geçiş köprüsünün temel atma töreni 29 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirildi, O dönem köprünün geçiş ücreti 35 dolar + KDV olarak açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 21 Ocak 2016

21 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Mogan Gölü’ne yüzen ev tekne indirildi

Ankara’da Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) mühendis Ertan Baydar tarafından tasarlanan ’Moonstar Ayyıldız’ isimli teras manzaralı yüzen ev tekne, Mogan Gölü’ne indirildi. 

Güncel Haberler

Gaziantep’te yaşam alanı projesinin arsa tahsisi yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması düşünülen 50 bin konutluk yeni yaşam alanı projesinin yapımı için Maliye Bakanlığından arsa tahsisi yapıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle’de 3 mahallenin imar planları askıda

Yenimahelle ilçesi Yunus Emre Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Emniyet Mahallesi imar planı değişiklikleri askıya çıktı.

Güncel Haberler

İstanbul Çamlıca Camii ne zaman açılacak ?

İstanbul’da inşaatına 22 ay önce başlanan Camlıca Camii’nin 90 metrelik ilk minaresi tamamlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.