Ankara’da Etlik bölgesi değerleniyor

Ankara’da Etlik bölgesi değerleniyor

Kısa bir şiire içinde daire fiyatlarına Güneşli  Gayrimenkul’den Orkun Güneşli, “5u an 2015’teki seçimler, piyasadaki çalkantılar, sınırdaki olumsuz olaylar, terör gibi nedenlerle istedikleri satış rakamlarım yakalayamayan müteahhitler son 1,5 2 yılı konut fiyatlarını artırmadan geçti.

Ancak eldeki stoklarm yavaş yavaş azalması, bahar ayının gelmesi ile beklentilerin artması sonucu inşaat maliyetlerine yansıyan zammın. kısa süre içerisinde proje fiyatlarına da yansıması bekleniyor. Uzmanlar, konut almak isteyenlerin bahar aylarını değerlendirmelerini öneriyor.

ETLİK BÖLGESİ DEĞERLENİYOR

Güneşli Gayrimenkul’den Orkun Güneşli’ye göre şu an hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alımı en az yüzde 5 ile yüzde 10 arasında zam beklendiğini söyleyen Güneşli hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alımı için en doğru zaman” diyor. Cünkü kısa bir süre içerisinde daire fiyatlarına en az yüzde 5 ile yüzde 10 arasında zam gelmesi bekleniyor. Maliyet artışı zammı ile birlikte konutun konumundan ve çevresine yapılan hastane, AVM, büyük kurum binaları gibi özellikli yapıların sağlayacağı artışlar hesaplanırsa dairelerin prim miktarının yüzde 10 veya 20’leri bulabileceği belirtiliyor.

Güneşli,  “Ankara‘da buna en reel örneklerden biri de Etlik bölgesinin gelişmekte olan bölgesi Yozgat Bulvarı’nda yer alan yeni site konseptindeki yapılar. Hem konum hem de yapılmakta olan Türkiye’nin en büyük şehir hastanesine yakınlığı ile kışa kadar yüzdelik olarak yüksek prim yapacağı düşünülürse bölgede ev sahibi olanların yüzünü güldüreceği kesin. Yeni müşteri grubunun daire alımında öncelikle baktığı özellikleri bulunduran kapalı otopark, site konsepti yaşam, merkezi sistem ısınma gibi özellikleri barındıran yapılar tercih edildiği için bu yapıların prim yapması ve çabuk satılması diğer projelere nazaran çok daha kolay” diyor.Posta Ankara

Previous TOKİ'den Gümüşhane'ye bin 840 konut
Sonraki Kirazlı Koru Evleri hızla yükseliyor

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Çiğdem Mahallesi’nin ilk konut projesi çevreci olacak

Başkent Ankara’nın merkezinde olmasına karşın, sakin, huzurlu ve doğayla baş başa kalınabilecek en merkezi nokta konumundaki Çiğdem, yıllardır hak ettiği konforlu ve kaliteli yaşam standartlarına kavuşmak için gün sayıyor.

Ankara 0 Yorum

Emlak Konut Anadolu’ya açılacak

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) son 11 yılda 100 bin bağımsız bölüme ulaştı.

Ankara 0 Yorum

Sierra Yaşamkent Nisan 2017’de teslim edilecek

Ankara’nın Yenimahalle bölgesinde Kargın İnşaat tarafından inşa edilen Sierra Yaşamkent projesinde daire teslim işlemlerinin Nisan 2017’de başlaması öngörülüyor.

Ankara

Platin Beytepe teslim tarihi

Platin Beytepe teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Ankara Park Bade Konutları’ndan uygun fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı

Ankara Mamak Natavega AVM’ye yürüme mesafesinde konumlanan Park Bade Konutları Yüzbaşıoğulları İnşaat tarafından hayata geçirildi.

Ankara 0 Yorum

EGE KOOP Ankara Smyrna Evleri 640 konuttan oluşacak

EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara’da gerçekleştirecekleri 640 konutluk EGE KOOP Smyrna Evleri projesini tanıttı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.