Ankara’da Etlik bölgesi değerleniyor

Ankara’da Etlik bölgesi değerleniyor

Kısa bir şiire içinde daire fiyatlarına Güneşli  Gayrimenkul’den Orkun Güneşli, “5u an 2015’teki seçimler, piyasadaki çalkantılar, sınırdaki olumsuz olaylar, terör gibi nedenlerle istedikleri satış rakamlarım yakalayamayan müteahhitler son 1,5 2 yılı konut fiyatlarını artırmadan geçti.

Ancak eldeki stoklarm yavaş yavaş azalması, bahar ayının gelmesi ile beklentilerin artması sonucu inşaat maliyetlerine yansıyan zammın. kısa süre içerisinde proje fiyatlarına da yansıması bekleniyor. Uzmanlar, konut almak isteyenlerin bahar aylarını değerlendirmelerini öneriyor.

ETLİK BÖLGESİ DEĞERLENİYOR

Güneşli Gayrimenkul’den Orkun Güneşli’ye göre şu an hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alımı en az yüzde 5 ile yüzde 10 arasında zam beklendiğini söyleyen Güneşli hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alımı için en doğru zaman” diyor. Cünkü kısa bir süre içerisinde daire fiyatlarına en az yüzde 5 ile yüzde 10 arasında zam gelmesi bekleniyor. Maliyet artışı zammı ile birlikte konutun konumundan ve çevresine yapılan hastane, AVM, büyük kurum binaları gibi özellikli yapıların sağlayacağı artışlar hesaplanırsa dairelerin prim miktarının yüzde 10 veya 20’leri bulabileceği belirtiliyor.

Güneşli,  “Ankara‘da buna en reel örneklerden biri de Etlik bölgesinin gelişmekte olan bölgesi Yozgat Bulvarı’nda yer alan yeni site konseptindeki yapılar. Hem konum hem de yapılmakta olan Türkiye’nin en büyük şehir hastanesine yakınlığı ile kışa kadar yüzdelik olarak yüksek prim yapacağı düşünülürse bölgede ev sahibi olanların yüzünü güldüreceği kesin. Yeni müşteri grubunun daire alımında öncelikle baktığı özellikleri bulunduran kapalı otopark, site konsepti yaşam, merkezi sistem ısınma gibi özellikleri barındıran yapılar tercih edildiği için bu yapıların prim yapması ve çabuk satılması diğer projelere nazaran çok daha kolay” diyor.Posta Ankara

Previous TOKİ'den Gümüşhane'ye bin 840 konut
Sonraki Kirazlı Koru Evleri hızla yükseliyor

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Beykent Beytepe teslime hazır

Beykent Beytepe  projesi Ankara Beytepe’de Sisa Grup tarafından hayata geçiriliyor.

Ankara 0 Yorum

MES Polaris evleri satılık

Tamamı 4+1 dairelerden oluşan MES Polaris evleri, toplam 18,356 m2 alan üzerinde, 4 bloktan oluşmaktadır.

Ankara 0 Yorum

Mebuskent’te sıfır faizle 120 ay vade kampanyası

Ankara’nın en prestijli konut projelerinden Mebuskent, küçük birikimleriyle ev sahibi olmayı hayal edenlere ayda 765 bin TL’den başlayan kira gibi taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

Ankara

Mert Yıldızhan : Elit Manzara Ankara’da ‘ilk’ leri barındıracak

Başkent Ankara’da lüks ve konforlu yaşam isteyen, seçkin kişilerin tercihi Beytepe’de birbiri ardına yükselen konut projeleri, bölgenin kalite anlayışının da artmasını sağlıyor.

Ankara 0 Yorum

Sofa Loca satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesi ile 126 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen SofaLoca, Eskişehir yolu üzerinde, Başkent Üniversitesi Kampüsü’nün hemen yanında, Konutkent kavşağında yükseliyor.

Ankara 0 Yorum

Ankara’nın gözde bölgesi Eskişehir yolu

Ankara konut projeleri Eskişehir yolunun çehresini değiştiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.