Ankara’da 2016 kazı sezonu 1 Nisan’da açılıyor

Ankara’da 2016 kazı sezonu 1 Nisan’da açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda, 2016 kazı sezonunun 1 Nisan’da açılıp 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan AYKOME, Başkent’te yol ve kaldırımların altyapı kuruluşları tarafından tekrar tekrar kazılıp bozulmaması için altyapı çalışmalarını ilgili kurum, kuruluş ve birimlerle koordineli şekilde çalışarak belli bir takvime bağlıyor.

Hava koşulları, trafik güvenliği ve vatandaşların mağdur olmaması için kazı sezonu kapanışı ve açılışının belli bir takvime bağlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “İlçe belediye temsilcileri, altyapı kuruluşları ile ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul toplantısında alınan karar doğrultusunda, kazı sezonu 1 Nisan 2016 Cuma günü başlayacak, 31 Ekim’de sona erecek” dedi.

Enerjisa, Başkentgaz, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, ASKİ, EGO, ilçe belediyeleri,Türk Telekom, Superonline, Türkcell, Vodafone, gibi ilgili kurum ve kuruluşlar ile gerçek kişilerin kazı yapmak için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Altyapı Koordinasyon Merkezi’ne (AYKOME) başvurarak kazı ruhsatı almaları gerektiğini belirten Vedat Üçpınar, AYKOME ekiplerince yapılacak denetimlerle, ruhsatsız kazı yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Kazı çalışmalarının, kazı ruhsatında belirtilen süre içinde tamamlanması gerektiğini kaydeden Vedat Üçpınar, “Altyapı kuruluşları, kazı ruhsatında belirtilen sürede kazı çalışmalarını yapacak” diye konuştu.

AYKOME’nin, kazı sezonu kapandıktan sonra, ancak acil durumlarda ve arızalarda kazı yapılmasına izin verebildiğini belirten Üçpınar,  kaçak kazı çalışmalarını önlemek için gezici ekiplerce aralıksız denetimler yapıldığını, vatandaşların bu konuda duyarlı davranarak, şikayetlerini, ALO 153 numaralı Mavi Masa hattına bildirebileceklerini söyledi.

Previous İncek Loft’ta yaşam başlıyor
Sonraki Ankara elektrik kesintisi 28 Mart 2016

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 12 Şubat Adana programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı,12 Şubat tarihinde Adana’da olacaktır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle Belediyesi’nden satılık gayrimenkul

Ankara Yenimahalle Belediyesi Yakacık ve İvedik’te Konut Alanı ve Ticaret Alanı cinsindeki gayrimenkullerini satışa çıkardı. 1 – Mülkiyeti Belediyemize ait, Aşağıda mevkii, ada-parsel m² si, emsali, cinsi, geçici teminatı, muhammen

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 30 Mayıs 2016

30 Mayıs 2016  tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yavuz Selim Köprüsü’nde son çelik tabliye yerleştirildi

İstanbul Boğazı’nı karadan üçüncü kez birleştiren Yavuz Selim Köprüsü’ndeki son çelik tabliye Cumhurbaşkanı , Erdoğan’la Başbakan Davutoğlu’nun katıldığı törenle yerleştirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 15 arttı

Hurriyetemlak.com Kasım 2014 Emlak Endeksi açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çengelköy’de satılık köşk

Çengelköy’ün en yeşil ve huzurlu caddelerinden birisi olan Dr. Dağlar Caddesinde yer alan Köşk 2. Derece tarihi eserdir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.