Ankara’da 2016 kazı sezonu 1 Nisan’da açılıyor

Ankara’da 2016 kazı sezonu 1 Nisan’da açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda, 2016 kazı sezonunun 1 Nisan’da açılıp 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan AYKOME, Başkent’te yol ve kaldırımların altyapı kuruluşları tarafından tekrar tekrar kazılıp bozulmaması için altyapı çalışmalarını ilgili kurum, kuruluş ve birimlerle koordineli şekilde çalışarak belli bir takvime bağlıyor.

Hava koşulları, trafik güvenliği ve vatandaşların mağdur olmaması için kazı sezonu kapanışı ve açılışının belli bir takvime bağlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “İlçe belediye temsilcileri, altyapı kuruluşları ile ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul toplantısında alınan karar doğrultusunda, kazı sezonu 1 Nisan 2016 Cuma günü başlayacak, 31 Ekim’de sona erecek” dedi.

Enerjisa, Başkentgaz, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, ASKİ, EGO, ilçe belediyeleri,Türk Telekom, Superonline, Türkcell, Vodafone, gibi ilgili kurum ve kuruluşlar ile gerçek kişilerin kazı yapmak için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Altyapı Koordinasyon Merkezi’ne (AYKOME) başvurarak kazı ruhsatı almaları gerektiğini belirten Vedat Üçpınar, AYKOME ekiplerince yapılacak denetimlerle, ruhsatsız kazı yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Kazı çalışmalarının, kazı ruhsatında belirtilen süre içinde tamamlanması gerektiğini kaydeden Vedat Üçpınar, “Altyapı kuruluşları, kazı ruhsatında belirtilen sürede kazı çalışmalarını yapacak” diye konuştu.

AYKOME’nin, kazı sezonu kapandıktan sonra, ancak acil durumlarda ve arızalarda kazı yapılmasına izin verebildiğini belirten Üçpınar,  kaçak kazı çalışmalarını önlemek için gezici ekiplerce aralıksız denetimler yapıldığını, vatandaşların bu konuda duyarlı davranarak, şikayetlerini, ALO 153 numaralı Mavi Masa hattına bildirebileceklerini söyledi.

Previous İncek Loft’ta yaşam başlıyor
Sonraki Ankara elektrik kesintisi 28 Mart 2016

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yavuz Sultan Selim Köprüsü için günde 25 bin ton asfalt üretimi

Dünyanın en geniş ve en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olma yolunda ilerleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bu köprü ile bağlantılı Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nde, 1 adet Benninghoven ECO

Güncel Haberler 0 Yorum

Arnavutköy’e Belediye Kampüsü

TOKİ, İstanbul Arnavutköy’e modern bir Belediye kampüsü inşa edilecek. Kampüste, Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Nikah Sarayı ve Ticaret Merkezi binaları olacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Adana’ya Çifte Adliye

AK Parti Adana Milletvekili, TBMM Plan Bütçe Komisyonu üyesi Mehmet Şükrü Erdinç. Adana’ya iki yeni adliye kompleksiyle 375 milyon liralık yatınm geleceğini söyledi.

Güncel Haberler

Samsun’a Bilim Merkezi ve Planetaryum inşa edilecek

Samsun’a TÜBİTAK’ın desteğiyle 12 bin metrekare alan üzerinde Bilim Merkezi ve Planetaryum yapılacak. 19 milyon lira destekle inşaatına başlanan projenin 2017 yılında tamamlanacağı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Alman Real’i Beğendik Aldı

Perakende sektöründen yılın ilk satın alma haberi geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Lunaparklar kışın satışa çıkarılıyor

sahibinden.com üzerinden satışa çıkarılan işyerlerine lunaparklar da eklendi. Lunaparkını satışa çıkaran ilan sahiplerine yurt dışından bile talep geliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.