Ankara’ya iki yeni stad müjdesi

Ankara’ya iki yeni stad müjdesi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret ederek, maçları için kapılarını açan Osmanlı Spor’a ve Başkan Gökçek’e teşekkür ettiler.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Gökçek ile oğlu Ahmet Gökçek’e destekleri için teşekkür eden Orman, “İlk günden beri hem Osmanlı Spor hem de şahsınız, bize bütün tesislerinizi açtınız. Camiam adına teşekkür ediyorum. Sağ olun” dedi.         

BAŞKAN GÖKÇEK’TEN “ANKARA’YA TAŞININ” TEKLİFİ
Ankaragücü başkanlığı öncesi Beşiktaşlı olduğunu kaydeden Başkan Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek’in de katıldığı ziyarette, konuklarını “Hoşgeldiniz” diyerek karşılayan Başkan Gökçek, Beşiktaş’ın maçlarını Yenikent’teki Osmanlı Stadı’nda oynamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın İstanbul takımları olarak anıldığını ancak bu üç takımın da aslında Türkiye’nin takımları olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, “Merkezinizi Ankara’ya rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Size stadı temelli de veririz” diyerek espri yaptı.

ORMAN: “TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da sözlerine “Teşekkür etmek istiyoruz. Hem size hem de Ahmet kardeşimize. Şu anda çok zordayız. Stadımız yok, top oynayacak bir yer bulamıyoruz. İlk günden beri hem Osmanlı Spor hem de şahsınız, bize bütün kalbinizi ve tesislerinizi açtınız. Camiam adına teşekkür ediyorum. Sağ olun” diyerek başladı.
Dar günlerinde yanlarında olan Başkent’e bir kez daha teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Orman, “Önümüzdeki iki tane maçımızı burada oynayacağız. Aslında 3 maçı da burada oynamak istiyorduk. Bursaspor Ankara’nın soğuk olacağını düşünmüş ve İstanbul’da oynamak istediler. Ondan sonra Mersin ve Balıkesir maçlarını burada oynayacağız. Daha sonra da her 3 maçın planlamasını yapacağız. Ankara bize uğurlu geliyor. Şampiyonluğu da burada alırız inşallah. Çok taraftarımız var bizim Ankara’da” diye konuştu.  
İstanbul’da kendilerine göre dünyanın en güzel stadını inşa ettiklerini kaydeden Fikret Orman, Başkan Gökçek’in, “Ne zaman bitecek?” sorusuna da “İnşallah yeni sezonu orada açacağız”  dedi.

BAŞKAN GÖKÇEK: “BAŞKENT’E İKİ STAD DAHA YAPILACAK”
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın ardından konuşan Başkan Gökçek de Esenboğa Yolu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Saray Spor Tesisleri’ne ilişkin bilgiler vererek, “Dünyanın en büyük tesisleriydi. O dönemin Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın’ın tutumları nedeniyle elden çıkarmak zorunda kaldık”  diye konuştu.   

Başkan Gökçek, Başkent Ankara’ya yeni kısa süre içersinde Ankara’ya 2 stad yapılacağını da bildirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak 15 bin kişilik modern yeni bir stat yapılacağını, bunun ihalesine çıkıldığını ve en kısa sürede bitirileceğini anlatan Başkan Gökçek, ayrıca hükümet tarafından da 40-42 bin kişilik yeni bir stadın yapılacağını kaydederek, buranın da 3-4 seneye kadar biteceğini kaydetti ve “İki stat daha Ankara’ya kazandıracağız inşallah” diye konuştu.  
    
Yeni statların yapılmasıyla birlikte 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkılması gerektiğinin de altını çizen Başkan Gökçek, “Benim esas arzum, 19 Mayıs Stadyumu’nun karşısındaki eski Hipodrom’un tamamen spor sahası olması. Yaklaşık 15 tane falan spor sahası sığar oraya. Ankara’yı toplayan bir yer olmalı. Bu arada da stadı burada yenileyelim diye düşünüyorduk. Bu bölge Ankara’nın spor merkezi olsun istiyorduk” dedi.
Bunun için çok uğraştığını ancak bölgenin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olmaması nedeniyle kabul ettiremediğini anlatan Başkan Gökçek, “Şu anda Çevre Bakanlığı’nın sorumluluğunda. Halen de bunun mücadelesini veriyorum. Muvaffak olabilirsem, burayı spor alanı yapacağız. Basketbol, voleybol sahaları, çekiç atma sahaları, tamamen spor olsun istiyorum. 15 tane de futbol sahası. Burası 600 bin metrekare” diye konuştu.

06 NUMARALI FORMA BAŞKAN GÖKÇEK’E
Konuşmaların ardından Orman, “Ahmet’i (Gökçek) Beşiktaşlı yaptık, sizi de bu yaştan sonra yaparız diye forma getirdik” diyerek, “06 Melih Gökçek” yazılı Beşiktaş Forması’nı Başkan Gökçek’e hediye etti. Başkan Gökçek daha sonra Beşiktaş Çift Başlı Selçuklu Kartalı motifli dev mangalın önünde Yöneticileriyle birlikte hatıra fotoğraf çektirdi.

Previous ​Ankara elektrik kesintisi 22 Ocak 2015
Sonraki Zelfler’in Sihirli Yolculukları Kentpark’ta

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi Tamamlanıyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından Behiç Erkin Spor Kompleksi yanına inşa edilen Su Sporları Merkezi hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Spor

Vodafone Arena inşaatı mühürlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çatı projesinde yüksekliğin aşıldığını iddia edip çalışmaları durdurdu.

Spor 0 Yorum

Gemlik ve İnegöl’e gençlik merkezi

İnegöl ve Gemlik ilçelerine Gençlik ve Spor Merkezi yapılıyor.

Spor

Batıkent sahasına kavuşuyor

Yenimahalle Belediyesi’nin Batıkent’e inşa ettiği spor kompleksinde sona gelindi. İnşaatı hızla yükselen tesis, yakın zamanda kapılarını açacak.

Spor 0 Yorum

Stadyuma kadın eli değdi

Samsun’da TOKİ tarafından 130 milyon liraya yaptırılan 33 bin 919 kişilik 19 Mayıs Stadyumu’nun şantiye şefliğini ve elektrik grup sorumluluğunu kadınlar yapıyor.

Spor

TOKİ Başkanı Diyarbakır’da stad hakkında bilgi aldı

TOKİ tarafından Diyarbakır’a yaptırılan, 33 bin kişilik kapasiteli Yeni Stadın inşaat ve alt yapı çalışmaları devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.