Ankara OSB’de teknopark kurulacak

Ankara OSB’de teknopark kurulacak

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleri ile bir araya geldi.
Kaya, “Türkiye’de ilk defa OSB içine Hacettepe Üniversitesi ile ortak teknopark yapacağız” dedi. İhracattaki en büyük sorunlardan birinin limanlara nakliye sıkıntısı olduğunu belirten Kaya, Ankara’dan bir konteynere 2 bin lira ödediklerini bildirdi. Bölgede 6 firmanın Ar-Ge merkezi bulunduğunu anlatan Kaya, Ankara’dan, Avrupa ülkelerine veya şehirlerine direkt uçuş olmamasını eleştirdi.

Büyümenin önündeki en büyük engelin yüksek kredi faizleri olduğunu savunan Kaya, şöyle konuştu:
“Avrupa’daki sanayici döviz bazında yüzde 2 ile kredi kullanırken, Türkiye’deki sanayicimiz yüzde 8 ile çok zor şartlarda kredi kullanıyor. Hem yüzde 8 ile kredi kullanacaksınız hem Avrupa ile rekabet edeceksiniz hem de kar edip kendinizi geliştireceksiniz, bu oldukça zor. Kredi meselesi siyasetten de uzak tutularak ciddi şekilde düzeltilmeli.”(Hürriyet Ankara)

Previous TMSF, Alp Gürkan'ın mallanı satışa çıkardı
Sonraki Tahir Atila : 2015 İttifak Holding'in yılı olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ev fiyatları en fazla Adana’da arttı

Ev fiyatları en Mayıs ayında, metrekare başına konut satış fiyatları en fazla Adana’da artarken, kiralar ise en çok Yalova’da yükseldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul Biyolojik Arıtma Hedefine Hızla Yaklaşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Marmara’ya Yüzde 100 Biyolojik Arıtma” hedefiyle inşa ettiği Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Aşağıyurtçu imar planı değişikliği askıda

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Güncel Haberler

Ankara Mühye, Karataş 1.Etap Kentsel Dönüşüm alan sınırı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.06.2014 tarih 1050 sayılı kararı ile onaylanan “Çankaya İlçesi Mühye, Karataş 1.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı Sınırı” 26 Haziran 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mart’ta Zamsız Konut Kampanyası Yapan Firmalar

Konut şirketleri satışlarına hız vermek için Şubat ve Mart ayındaki kampanyalarını birleştirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Göcek Tüneli’nde Işığa 75 Gün Kaldı

İlk kez 1965 yılında dönemin Muğlalı Bayındırlık Bakanı Haldun Menteşoğlu tarafından yapımı gündeme gelen, 2005 yılında temeli atılan ve 2006 yılının Temmuz ayında açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.