Ankara Marka Festivali marka isimleri ağırladı

Ankara Marka Festivali marka isimleri ağırladı

Ankara Ticaret Odasının (AID) Ankara’yı ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.

ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu’ nun organizasyonu ile gerçekleştirilen festivalde, Türkiye’de ve dünyada kendi alanında marka haline gelmiş çok sayıda konuşmacı söz aldı. Kişisel markalanma deneyimlerini paylaşarak girişimcilere ve gençlere tavsiyelerde bulunan konuşmacıları çok sayıda katılımcı ilgiyle izledi.

“MARKA MARKAYI ÇEKER”
Ofis mobilyaları üreten Nurus’un Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucu Yöneticisi Renan Gökyay ise konuşmasında, şirketin marka yolculuğunu anlattı. Nurus isminin Ankara‘da çok iyi bilinen dedesi Nurettin Ustamdan geldiğini söyleyen Gökyay, üçüncü kuşak olarak şanslı bir yerden işe başladıklarını ve markayı büyüttüklerini kaydetti. Gökyay, Türkiye’nin 2000’lı yılların ortasına kadar Efes Antik Kenti. Kapalıçarşı, kebap, turizm ve tekstil taşeronluğu ile anıldığım, milli gelirin artışına paralel olarak Türkiye’den markalar çıkmaya başladığını bildirdi. Türk Milli Takımı’mn futboldaki başarılarının bile Türkiye ‘deki rnarkalaşmayı olumlu etkilediğini belirten Gökyay, “Marka markayı çeker. Yaptığınız her şeyin toplumda bir karşılık bulması gerekiyor” dedi.

“ANKARA MARKA OLMAK İÇİN İSTANBUL’LA YARIŞMAMALI”
Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci de konuşmasında, Ankara Marka Festivali” nin İstanbul’da yapılan festivali aratmadığını söyledi. Ankara’nın marka olmak için İstanbul’la yarışmaması gerektiğini söyleyen Ekinci, “Ankara, yaşam kalitesi yüksek bir şehir… Ticarette, turizmde değil sanatta markalaşmah. Ankara nüfusundan çok daha az nüfusa sahip Cannes bir festival şehri olabiliyorsa Ankara da bunu yapabilir” dedi.

Konut projelerinden de söz eden Ekinci. “Eskiden insanlara ‘nerede oturuyorsun” sorusu sorulduğunda oturduğu semtin adım söylerdi. Şimdilerde ise oturduğu konut projesinin adını söylüyor. Tüketici hep daha fazlasını, hep daha farklısını istiyor. Bu ihtiyacı karşılamak gerek. Marka sadece bilinmek değildir. Markaya artı bedel ödeniyorsa marka o zaman marka olur” vurgusunu yaptı.Anadolu Manşet

Previous Ankara Yenimahalle nazım imar planı değişikliği
Sonraki Seha Yapı’nın Başakşehir projesinde imzalar atıldı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Geleceğin akıllı şehirleri görücüye çıktı

Sürdürülebilir ve yaşanabilir akıllı şehirler için Avrasya Kent Fuarı kapılarını açtı

Etkinlikler

38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul açıldı

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması, 38. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı.

Etkinlikler 0 Yorum

İskele kazalarının önlenmesi için önemli adım

Bakanlığımızca 01.07.2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere inşaat dış cephe iş iskeleleri “yapı statik proje eki” olarak sayılmıştır.

Etkinlikler 0 Yorum

Silverline İnşaat ve Konut Konferansı gerçekleşti

26 Ocak 2016 tarihinde Silverline Platin Sponsorluğunda gerçekleşen İnşaat ve Konut Konferansı, 500’ün üzerinde inşaat profesyonellerinin üst düzey katılımı ile gerçekleşti.

Etkinlikler 0 Yorum

Konut Konferansı 25 Kasım’da gerçekleşecek

25 Kasım’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek Konut Konferansı bu yıl, “Önemli olan büyüklük mü?” sorusuyla sektöre ayna tutmayı hedefliyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Yale Kilit,Ankara’da iç mimarlarla buluşuyor

Yale Kilit, Türk Alman Bilim Yılı kapsamında Hacettepe Üniversitesince 15-16 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “1. ULUSLARARASI İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ SEMPOZYUMU”nun destekçileri arasında yer aldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.