Ankara Marka Festivali marka isimleri ağırladı

Ankara Marka Festivali marka isimleri ağırladı

Ankara Ticaret Odasının (AID) Ankara’yı ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.

ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu’ nun organizasyonu ile gerçekleştirilen festivalde, Türkiye’de ve dünyada kendi alanında marka haline gelmiş çok sayıda konuşmacı söz aldı. Kişisel markalanma deneyimlerini paylaşarak girişimcilere ve gençlere tavsiyelerde bulunan konuşmacıları çok sayıda katılımcı ilgiyle izledi.

“MARKA MARKAYI ÇEKER”
Ofis mobilyaları üreten Nurus’un Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucu Yöneticisi Renan Gökyay ise konuşmasında, şirketin marka yolculuğunu anlattı. Nurus isminin Ankara‘da çok iyi bilinen dedesi Nurettin Ustamdan geldiğini söyleyen Gökyay, üçüncü kuşak olarak şanslı bir yerden işe başladıklarını ve markayı büyüttüklerini kaydetti. Gökyay, Türkiye’nin 2000’lı yılların ortasına kadar Efes Antik Kenti. Kapalıçarşı, kebap, turizm ve tekstil taşeronluğu ile anıldığım, milli gelirin artışına paralel olarak Türkiye’den markalar çıkmaya başladığını bildirdi. Türk Milli Takımı’mn futboldaki başarılarının bile Türkiye ‘deki rnarkalaşmayı olumlu etkilediğini belirten Gökyay, “Marka markayı çeker. Yaptığınız her şeyin toplumda bir karşılık bulması gerekiyor” dedi.

“ANKARA MARKA OLMAK İÇİN İSTANBUL’LA YARIŞMAMALI”
Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci de konuşmasında, Ankara Marka Festivali” nin İstanbul’da yapılan festivali aratmadığını söyledi. Ankara’nın marka olmak için İstanbul’la yarışmaması gerektiğini söyleyen Ekinci, “Ankara, yaşam kalitesi yüksek bir şehir… Ticarette, turizmde değil sanatta markalaşmah. Ankara nüfusundan çok daha az nüfusa sahip Cannes bir festival şehri olabiliyorsa Ankara da bunu yapabilir” dedi.

Konut projelerinden de söz eden Ekinci. “Eskiden insanlara ‘nerede oturuyorsun” sorusu sorulduğunda oturduğu semtin adım söylerdi. Şimdilerde ise oturduğu konut projesinin adını söylüyor. Tüketici hep daha fazlasını, hep daha farklısını istiyor. Bu ihtiyacı karşılamak gerek. Marka sadece bilinmek değildir. Markaya artı bedel ödeniyorsa marka o zaman marka olur” vurgusunu yaptı.Anadolu Manşet

Previous Ankara Yenimahalle nazım imar planı değişikliği
Sonraki Seha Yapı’nın Başakşehir projesinde imzalar atıldı

Diğer Yazılar

Etkinlikler

Rigips Türkiye yarismasi ön kayıt için son tarih 14 Ağustos

Uluslararası yapı malzemeleri ve inşaat uygulamaları alanında prestijli ödül olarak takip edilen ve 20 yıldır düzenlenen Saint-Gobain Gypsum Trophy’de artık Türkiye de var.

Etkinlikler 0 Yorum

ÇATIDER 8.Çatı ve cephe sempozyumu

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği, (ÇATIDER) çatı ve cephe sektöründeki yeni teknoloji ve uygulamaların ele alındığı Çatı ve Cephe Sempozyumu’nun 8’incisini, 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenleyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

İnşaat Fuarı Adana’da 13 Şubat’ta Start Alıyor

TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından,

Etkinlikler 0 Yorum

7.AVM Yatırımları Konferansı gerçekleştirildi

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD’nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı, 5 Mart 2015’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de geniş bir katılımla

Etkinlikler 0 Yorum

Ankara Yapı Fuarı’nı 24.562 kişi ziyaret etti

28. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara Yapı Fuarı’nı 24.562 kişi ziyaret etti

Etkinlikler 0 Yorum

Operasyonel Kiralama Konferansı 20-21 Kasım 2014 tarihlerinde düzenleniyor

Dünya çapında önemli bir yere sahip olan Amembal Operasyonel Kiralama Konferansı üçüncü kez konuklarını İstanbul’da ağırlayacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.