Ankara konut projeleri 2015, 2016, 2017

Ankara konut projeleri 2015, 2016, 2017

Ankara’da yeni konut projeleri art arda lansman yapmakta .

Özellikle Ankara’nın batı ve güney aksında hayata geçirilen konut projeleri tam bir yaşam alanı konseptinde olmaları ile dikkat çekiyor.Ankara konut sektöründe yaşanan yoğun hareketlilikte Ankara’da konut mağduriyeti yok denilecek kadar az.

Sebebine gelince ; Ankara‘da konut alıcısını çok bilinçli. Konut almayı düşünenler projeler hakkında araştırmalar yaparak, projeyi hayata geçiren müteahhitlerin önceki projelerini inceliyor ve gayrimenkul danışmanlarına başvuruyorlar.
Ankara’da konut satış istatistiklerini inceleyecek olursak; Mart 2015 TÜİK konut satış istatistiklerine göre Ankara’da bir önceki yılın aynı dönemine oranla 6.845 konut satışı ile yüzde 5.9 luk bir artış görüldü.Yine bir önceki yılın aynı ayına göre 7. 659 adet İpotekli konut satıldı. İlk defa satışa sunulan konut sayısı ise 2.645. Ankara’da satılan ikinci el konut sayısı ise; 8.720.

Ankara konut projeleri Türkiye’de bir çok ilinde hayata geçirilen projelerden farklı. Ankara konut projelerinde kalite, inovasyon, yeşil alan ön planda tutuluyor. Bahsettiğimiz üzere konut alıcısının bilinçli olması bu kalitenin en önemli etkenlerinden diyebiliriz.

 

Emlak Konut GYO Ankara’ya Sofa Loca ile adım attı. Yakın zamanda Yenimahalle İstasyon ve Mühye‘de arsa ihalelerini gerçekleştirdi. Bu bölgelerde yakın zamanda hayata geçecek projelerin ayak seslerini duymaya başlayacağız. Emlak Konut Ankara Mühye arsa ihalesine 10 firma katıldı. En yüksek teklif  Mesa’dan geldi. Yenimahalle İstasyon ihalesine ise en yüksek teklifi Pasifik inşaat Çiftay İnşaat ortaklığı verdi. Her iki bölgede Emlak Konut GYO iştirakiyle projeler hayata geçirilecek.

Ankara yeni konut projelerini inceleyecek olursak;

Kuzu Effect
Kuzu grup tarafından Ankara Oran’da hayata geçirilen Kuzu Effect projesi Toplam 203 konut, 44 ofis ve 179 mağazadan oluşuyor.Kuzu Effect teslim tarihi ise Eylül 2017 olarak hedeflenmekte.

Kent İncek
Besa Grup tarafından Ankara İncek’ te inşa edilen Kent İncek projesi 1+1, 2+1, 2,5+1, 3,5+1 ve 4,5+1 konut tiplerinden oluşan toplam 850 adet konuttan oluşacak. Kent İncek projesi Mogan Gölü manzarasıyla yeni bir yaşam alanı sunacak.

Elmar Towers
Elmar Yapı, Eskişehir Yolu üzerinde 650 milyon TL yatırımla Elmar Towers projesini hayata geçiriyor. Elmar Towers’da 45 metrekarelik 1+1 konutlar yer alacak.

Elit Manzara
Elit Yapı Beytepe’de Elit Manzara projesini hayata geçirecek. Elit Manzara kule, alçak kat ve bahçe katından oluşacak.Elit Manzara projesi toplam 119 konuttan oluşacak.

Marina Ankara
Sinpaş Yapı projesi olan Marina Ankara 1+1’den 7.5+1’e kadar geniş yelpazede ünite tiplerinden ve toplam 912 konuttan oluşmakta.Marina Ankara 15 bin metrekare yeşil alanı ile dikkat çekiyor. Sinpaş 2015 yılı içersinde Ankara’da biri Gaziosmanpaşa’ da olan iki yeni projesini de satışa çıkaracak.
Ankara Bağlıca Konut Projeleri 2015

Ankara Yaşamkent konut projeleri 2015 2016

Ankara’da karlı konut yatırımının ipuçları

İncek Konut Projeleri

 

Handan Asal Eser

Yaşam Projeleri

Previous Dumankaya Mozaik yüzde 70 yeşil alan ile dikkat çekiyor
Sonraki Zafer Kurtul: Çimento şirketlerimiz karlılıklarını koruyor

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Akkent Paradise Gardens standartları yükseltiyor

Ankara Batıkent’te seçkin konut projelerine imza atan Ünal Akpınar İnşaat, yeni projesi Akkent Paradise Gardens’ın sunduğu ayrıcalıklı ve modern hizmetlerle hayatı kolaylaştırıyor.

Ankara 0 Yorum

Besa Nova Enerjisini Güneşten Alıyor

Besa İnşaat A.Ş. tarafından Yaşamkent’te inşa edilen Besa Nova Evleri, güneş enerjisini yüksek teknoloji ile kullandıran sistem sayesinde daire sahiplerine önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Ankara 0 Yorum

MEA güzel bahçem projesi

MEA güzel bahçem projesi Rantaş İnşaat tarafından Çayyolu Alacaatlı bölgesinde inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Kumru Ankara Eylül 2017’de teslim edilecek

Kumru Ankara projesi Ankara Çankaya’da Kuzu Grup tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Kent İncek, 54 dönüm üzerinde 7 bloktan oluşacak dev bir proje olacak

Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründe, yıllanmış firmalar hem binlerce kişinin yaşam standartlarını yükseltiyor, hem de sağladıkları iş imkanlarıyla ülke ekonomisine destek oluyor.

Ankara

Yaşam Kule projesi

Ankara’nın yeni gözdesi Yaşamkent’te  yükselen YaşamKule konut projesi , konsepti, yaşama alanları, alışveriş merkezi ve sosyal donatılarıyla başkente yeni bir konut anlayışı getirmekle kalmıyor, yaşam için yepyeni bir bakış açısı