Ankara konut projeleri 2015, 2016, 2017

Ankara konut projeleri 2015, 2016, 2017

Ankara’da yeni konut projeleri art arda lansman yapmakta .

Özellikle Ankara’nın batı ve güney aksında hayata geçirilen konut projeleri tam bir yaşam alanı konseptinde olmaları ile dikkat çekiyor.Ankara konut sektöründe yaşanan yoğun hareketlilikte Ankara’da konut mağduriyeti yok denilecek kadar az.

Sebebine gelince ; Ankara‘da konut alıcısını çok bilinçli. Konut almayı düşünenler projeler hakkında araştırmalar yaparak, projeyi hayata geçiren müteahhitlerin önceki projelerini inceliyor ve gayrimenkul danışmanlarına başvuruyorlar.
Ankara’da konut satış istatistiklerini inceleyecek olursak; Mart 2015 TÜİK konut satış istatistiklerine göre Ankara’da bir önceki yılın aynı dönemine oranla 6.845 konut satışı ile yüzde 5.9 luk bir artış görüldü.Yine bir önceki yılın aynı ayına göre 7. 659 adet İpotekli konut satıldı. İlk defa satışa sunulan konut sayısı ise 2.645. Ankara’da satılan ikinci el konut sayısı ise; 8.720.

Ankara konut projeleri Türkiye’de bir çok ilinde hayata geçirilen projelerden farklı. Ankara konut projelerinde kalite, inovasyon, yeşil alan ön planda tutuluyor. Bahsettiğimiz üzere konut alıcısının bilinçli olması bu kalitenin en önemli etkenlerinden diyebiliriz.

 

Emlak Konut GYO Ankara’ya Sofa Loca ile adım attı. Yakın zamanda Yenimahalle İstasyon ve Mühye‘de arsa ihalelerini gerçekleştirdi. Bu bölgelerde yakın zamanda hayata geçecek projelerin ayak seslerini duymaya başlayacağız. Emlak Konut Ankara Mühye arsa ihalesine 10 firma katıldı. En yüksek teklif  Mesa’dan geldi. Yenimahalle İstasyon ihalesine ise en yüksek teklifi Pasifik inşaat Çiftay İnşaat ortaklığı verdi. Her iki bölgede Emlak Konut GYO iştirakiyle projeler hayata geçirilecek.

Ankara yeni konut projelerini inceleyecek olursak;

Kuzu Effect
Kuzu grup tarafından Ankara Oran’da hayata geçirilen Kuzu Effect projesi Toplam 203 konut, 44 ofis ve 179 mağazadan oluşuyor.Kuzu Effect teslim tarihi ise Eylül 2017 olarak hedeflenmekte.

Kent İncek
Besa Grup tarafından Ankara İncek’ te inşa edilen Kent İncek projesi 1+1, 2+1, 2,5+1, 3,5+1 ve 4,5+1 konut tiplerinden oluşan toplam 850 adet konuttan oluşacak. Kent İncek projesi Mogan Gölü manzarasıyla yeni bir yaşam alanı sunacak.

Elmar Towers
Elmar Yapı, Eskişehir Yolu üzerinde 650 milyon TL yatırımla Elmar Towers projesini hayata geçiriyor. Elmar Towers’da 45 metrekarelik 1+1 konutlar yer alacak.

Elit Manzara
Elit Yapı Beytepe’de Elit Manzara projesini hayata geçirecek. Elit Manzara kule, alçak kat ve bahçe katından oluşacak.Elit Manzara projesi toplam 119 konuttan oluşacak.

Marina Ankara
Sinpaş Yapı projesi olan Marina Ankara 1+1’den 7.5+1’e kadar geniş yelpazede ünite tiplerinden ve toplam 912 konuttan oluşmakta.Marina Ankara 15 bin metrekare yeşil alanı ile dikkat çekiyor. Sinpaş 2015 yılı içersinde Ankara’da biri Gaziosmanpaşa’ da olan iki yeni projesini de satışa çıkaracak.
Ankara Bağlıca Konut Projeleri 2015

Ankara Yaşamkent konut projeleri 2015 2016

Ankara’da karlı konut yatırımının ipuçları

İncek Konut Projeleri

 

Handan Asal Eser

Yaşam Projeleri

Previous Dumankaya Mozaik yüzde 70 yeşil alan ile dikkat çekiyor
Sonraki Zafer Kurtul: Çimento şirketlerimiz karlılıklarını koruyor

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Mebuskent çocuklar için resim yarışması düzenliyor

Ankara Batıkent Karacakaya’da inşa edilen Mebuskent  konut projesi, anasınıfı ve ilköğretim öğrencileri arasında resim yarışması düzenliyor.

Ankara 0 Yorum

Next Level Çayyolu projesi

Next Level Çayyolu, Çayyolu’nun merkeziyetinin yanı sıra hemen yanı başındaki Çayyolu Rekreasyon Vadisi ve orman alanıyla da size doğanın içinde olmanın avantajını sunuyor.

Ankara 0 Yorum

Marina Ankara ödeme planı

Marina Ankara ödeme planı bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara

Elmar Towers Ankara’da mikro yaşamı özendirecek

Elmar Yapı, Ankara Eskişehir Yolu üzerinde 650 milyon TL yatırımla Elmar Towers projesini hayata geçiriyor.

Ankara 0 Yorum

Tim Towers teslim tarihi

Tim Towers teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Pylon Residence Nisan 2016’da teslim

Yontaş İnşaat tarafından Ankara GOP’da inşa edilen Pylon Residence projesi Nisan 2016’da teslim edilecek.