Ankara Kent Konseyi Toplantısı yapıldı

Ankara Kent Konseyi Toplantısı yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

En geniş katılımlı yerel platform olan Kent Konseyi’nin Genel Kurul Toplantısına Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, Kent Konsey temsilcileri, Konsey Genel Kurul üyeleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
 
BAŞKAN GÖKÇEK’İN MESAJI BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gönderdiği mesaj okundu. Başkan Gökçek’in “Kentimizde yaşayan herkesin düşüncesinden yararlanmak adına ortak bir paydada buluşmanın zorunluluk olduğuna inanıyoruz. Ankara Kent Konseyi Genel Kurulu toplantınızın başarılı geçmesini diliyorum” sözlerinin yer aldığı mesajı alkışlarla karşılandı.
 
“YETKİ DEVRİ” BENİMSENDİ
Genel Kurul Toplantısı’nda Divan Başkanı ve Divan üyeleri için seçim yapıldı. Divan Başkanlığına Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Divan üyeliklerine de  Ali Yurt, Bekir Cansız ve İdris Tezcan seçildi.  

Kent Konseyi Başkanı Saltoğlu da yaptığı konuşmada, “Biz Ankara’yı her şeyi ile bir bütün olarak görüyoruz. Kent Konseyi olarak amacımız Ankara’daki sorunların en aza indirilmesine yardımcı olmak” dedi.
 

2014 Faaliyet raporu oy birliği ile kabul edilirken, Kent Konseyi Yönetmeliği’nin Üçüncü Bölümün de yer alan “Meclislerde ve çalışma gruplarında oluşturulan görüşler, kent konseyi genel kurulunda görüşülerek kabul edildikten sonra değerlendirilmek üzere ilgili belediye meclisine sunulur” ibaresinin iki dönem için, Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na devredilmesi hakkında oluşturulan “Yetki Devri” önergesi ele alınarak oy çokluğu ile benimsendi.  
Toplantı konsey temsilcileri ve kurul üyelerinin dilek, görüş ve temennileri ile son buldu.

Previous ATAKULE,dünya turu hediyesini teslim etti
Sonraki Ankara-İzmir Otoyol projesi için halk katılım toplantısı düzenlenecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Kırşehir’de emlak fiyatları yüksek

Kırşehir’de emlak piyasası bahar aylarının gelmesine rağmen durgun.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi faaliyet raporu açıklandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları ASKİ ile EGO’nun 2014 mali yılı Faaliyet Raporları’nın sunumunu yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredisi faizlerinde düşüş bekleniyor

Merkez Bankası’nın yeni başkanı Murat Çetinkaya yönetiminde  gerçekleştireceği,nisan ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısını bekliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’ya havaray geliyormu

Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclis’inde,

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 9 Aralık 2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 9 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da uygulanacak su kesintisinden etkilenecek bölgeler;

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu basın açıklaması

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bugün açıklamış olduğu, Ekonomik Dönüşüm Programının, 2.paketini, kamuda israfın önlenmesine yönelik tedbirler başta olmak üzere, genel anlamda olumlu bulmaktayız.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.