Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yapılan dev park yarın açılıyor

Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yapılan dev park yarın açılıyor

Başkent Ankara’da 19 Mayıs’ta çifte Bayram yaşanacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yapılan dev park yarın (19 Mayıs Salı) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, parkın açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte yapacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin ardından yarın (19 Mayıs Salı) Etlik ile Esertepe mahalleleri arasında yer alan 187 bin metrekarelik parkın açılışı için saat 18.00’da Keçiören Esertepe’de tören düzenlenecek.

187 BİN METREKARELİK PARK 6 BİN 500 BOYLU AĞAÇ DİKİLDİ

Esertepe Parkı, Etlik ile Esertepe mahalleleri arasında yer alıyor. 187 bin metrekarelik bir alanı kaplayan dev parka, 6 bin 500 adet boylu ağaç, 732 ithal ağaç, 1 milyon 900 bin adet çalı grubu dikimi gerçekleştirildi.

Park içerisinde, vatandaşların hoşça vakit geçirmeleri için birbirinden farklı aktivite alanları bulunurken, 4 farklı noktadan da parka giriş yapılabiliyor.

Ayrıca park içerisinde bazı Türk Devletleri’nin figürleri ve simgelerinin bulunduğu 4 adet meydan yer alıyor. Parka, Osmanlı Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı, Selçuklu Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı, Hun Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı ile Türkiye Cumhuriyeti Giriş Meydanı ve Kapısı ayrı bir özellik katıyor.

Park içerisinde kolay gezinti yapılması ve engelli vatandaşlara kolaylık sağlanması amacıyla 38 yürüyen merdiven, 3 diagonel (yatay) asansör yapıldı. Ayrıca yine park içerisinde çeşitli bitki grupları ile düzenleme yapılmış Led bordürlü 1 adet aydınlatmalı Türkiye haritası da bulunuyor.

PİKNİK VE SPOR ALANLARI

Vatandaşların bütün haftanın yorgunluğunu atmak, hafta sonları ve boş vakitlerini aileleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte geçirmeleri için ayrılan piknik alanlarında, 135 pergole oturma alanı bulunuyor. Ailelerin dinlenirken çocukların eğlenip oynayabileceği toplamda 2 bin 300 metrekare olan 4 farklı noktada yer alan çocuk oyun alanları yer alırken, gençlerin spor aktiviteleri için1 adet mini futbol sahası, 1 adet basketbol sahası ve izleyici tribünleri,1 adet 170 metrekare kondisyon alanı, 1100 metre uzunluğunda 2,5 metre genişliğinde koşu yolu da park içerisinde yerini aldı.

Parka araçlarıyla gelen ziyaretçileri için de 640 araçlık otopark, güvenlik kameraları ve uzman güvenlik görevlileri ile kontrol haline tutulacak.

Açık alanların yanı sıra 13 bin 500 metrekarelik kapalı alana da sahip olan dev parkın içerisinde; aile yaşam merkezleri, halk eğitim merkezleri, gençlik merkezleri, kafeler, restoranlar, fast food dükkanları, butik dükkanlar, amfi tiyatro, spor merkezleri bulunuyor.

 

Ankara Esertepe Rekreasyon Alanı hizmete girdi

Previous Mustafa Tuna : Ankara'da ikinci çevre yolu ihale süreci devam ediyor
Sonraki PAKPEN Antakya Valiliği'ne ürünlerini tanıttı

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Etimesgut’a yeni park

Etimesgut Belediyesi, Kazakistan’ın ünlü bestekârı Tattimbet Kazangapulı’nın 200. doğum yılı anısına, ilçedeki bir parka bestecinin adını verdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Bambus Plajı yıkılacak mı?

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, falezlere beton dökülerek yapılan Bambus Plajı’ nı eninde sonunda yıkacaklarını söyledi .

Park / Doğa 0 Yorum

Baharda bahçe bakımı nasıl yapılır?

Tomurcuklanan dalların baharı müjdelediği bu dönemde, bahçeler daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyor. Özellikle şu sıralar yapılacak bakım çalışmaları, bahçelerin daha güçlü, renkli ve coşkulu olmasını sağlıyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Altınköy 2016 sezonunu açıyor

Kış şartları ve tadilat nedeniyle bir süredir kapalı tutulan Türkiye’nin ilk ve tek açık hava köy müzesi Altınköy,  kapılarını 16 Nisan 2016 tarihinde ziyaretçilere tekrar açıyor.

Park / Doğa

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam parkı İskenderun’da yapılacak

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere Belediye Başkanı Seyfı Dingil başkanlığında toplandı.

Park / Doğa 0 Yorum

Ragıp Tüzün Parkı’na modern konsept

Yenimahallelilerin ilk göz ağrısı Ragıp Tüzün Parkı yaza yepyeni bir konsept ile merhaba diyecek.