Ankara ile Budapeşte kardeş kent oluyor

Ankara ile Budapeşte kardeş kent oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Macaristan’ın Başkenti Budapeşte Belediye Başkanı İstvan Tarlos yarın (24 Şubat-Salı) iki başkentin “kardeş kent” protokolünü Budapeşte’de düzenlenecek törenle imzalayacaklar.

Macaristan parlamentosunda düzenlenecek imza törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katılacak.
    
İki ülke başbakanının huzurlarında, iki başkentin kardeş kent protokolünün imzalanacağı tören ile Ankara’nın 45. Kardeş kenti Budapeşte olacak.
    
Ulusal ve uluslararası ilişkiler konusunda attığı her adımla örnek olan Ankara, dünyanın dört bir tarafındaki kardeş kentlerine Budapeşte’yi de ekleyecek. 1991 yılında imzalanan “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması”nı bir üst seviyeye taşıyacak “Kardeş Kent Protokolü” ile iki ülke başkenti arasındaki ilişkiler daha da geliştirilerek, ülkeler arası işbirliğine de katkı sağlanacak.

Previous API Investment, Suudi Arabistan’da boy gösteriyor
Sonraki Kredi kullanırken sigorta yaptırmak zorunda değilsiniz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak nazım imar planı değişikliği askıya çıktı

Ankara Mamak İlçesi, Kızılca, Gökçeyurt ve Ortaköy Mahallesi 1/25000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğine yasal askı ilan süresi içerisinde yapılan itirazların kısmen kabulüne ilişkin imar planları 15 Haziran

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü kuruldu

Yapı biyolojisi; yapı malzemelerinin toksik değerleri, gaz salımı, nem tutma kapasiteleri, iklimlendirme sistemlerinin hava kalitesine etkisi, radyoaktivite, yapıların enerji etkin, bütüncül tasarımı gibi yapısal çevremizin iyileştirilmesi odağında birçok başlığı içeriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç” Caferbey mahallesi belediyemizin sistemli ve koordineli çalışması neticesinde hak ettiği yerini alacak olup, Kayserimizin hem iş merkezleri hem de konutları ile seçkin yerini alacaktır. Yapılan

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle-Şentepe teleferik hattı bakıma alınıyor

Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren teleferik hattında bakım ve entegrasyon çalışması yapılacak. Çalışma nedeniyle, 16-30 Mart tarihleri arasında yolcu taşınmayacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

ALO 181 hattına en çok gürültü kirliliği şikayetleri bildirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi olan ALO 181 hattına vatandaşlar en çok gürültü kirliliği ile ilgili şikâyetleri bildirdi.

Güncel Haberler

Ankara İncek Kızılcaşar nazım imar planı değişiklikleri askıda

Ankara Gölbaşı İlçesi İncek ve Kızılcaşar Mahallelerine ait muhtelif ada parselleri kapsayan 1/25000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliklerine yasal ilan askı sürecinde yapılan itirazların kısmen kabul kısmen reddine

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.