Ankara ile Budapeşte kardeş kent oluyor

Ankara ile Budapeşte kardeş kent oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Macaristan’ın Başkenti Budapeşte Belediye Başkanı İstvan Tarlos yarın (24 Şubat-Salı) iki başkentin “kardeş kent” protokolünü Budapeşte’de düzenlenecek törenle imzalayacaklar.

Macaristan parlamentosunda düzenlenecek imza törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katılacak.
    
İki ülke başbakanının huzurlarında, iki başkentin kardeş kent protokolünün imzalanacağı tören ile Ankara’nın 45. Kardeş kenti Budapeşte olacak.
    
Ulusal ve uluslararası ilişkiler konusunda attığı her adımla örnek olan Ankara, dünyanın dört bir tarafındaki kardeş kentlerine Budapeşte’yi de ekleyecek. 1991 yılında imzalanan “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması”nı bir üst seviyeye taşıyacak “Kardeş Kent Protokolü” ile iki ülke başkenti arasındaki ilişkiler daha da geliştirilerek, ülkeler arası işbirliğine de katkı sağlanacak.

Previous API Investment, Suudi Arabistan’da boy gösteriyor
Sonraki Kredi kullanırken sigorta yaptırmak zorunda değilsiniz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yavuz Sultan Selim Köprüsü hangi aşamada ?

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Şubatın sonunda montaj tamamlanacak” dedi

Güncel Haberler 0 Yorum

YHT’de Uçak Bileti Modeli

TCDD Genel Müdürlüğü, uçaklarda olduğu gibi yüksek hızlı trende indirimli bilet uygulamasına geçti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’yı yönetenler Yenimahalle’de buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2016 yılının ilk büyükşehir meclis toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri’ne Ankara Konağı’nda yemek verdi.

Güncel Haberler

TANAP projesinde çalışmalar takvime uygun şekilde devam ediyor

Azerbaycan doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak olan Güney Gaz Koridoru’nun Türkiye kısmını oluşturan ve 17 Mart 2015’te Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Cumhurbaşkanlarının, Kars’ın Selim ilçesinde düzenlenen törenle temelini attığı Trans Anadolu

Güncel Haberler 0 Yorum

Kahramanmaraş Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın İkinci Etabı Hizmete Açıldı

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Muhsin Yazıcıoğlu parkının ikinci etabı hizmete

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un En Değerli Arsaları

Hükümet büyükşehirlerde rant vergisini gündeme getirmeye hazırlanırken belediyeler imar hamlesi ile oluşan rantı çoktan vergilendirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.