Ankara gayrimenkul yatırımcısına kazandırıyor

Ankara gayrimenkul yatırımcısına kazandırıyor

TÜİK verilerine göre gayrimenkul satışlarında Ankara, İstanbul’dan sonra yer aldı.

Gayrimenkul yatının danışmanı Geııı Ufuk, Türkiye’nin en fazla gayrimenkul satışı yapılan ikinci ili olaıı Ankara’nın bu avantajından tüm kesimlerin yararlanması gerektiğini söylüyor. Gayrimenkul yatırınıı 2016 yılı ilk 5 aylık gayrimenkul satış istat istiklerini değerlendirdi. Verilere göre Türkiye genelinde gayrimenkul satışlarının 2015 Mayıs ayına göre artış gösterdiğini anımsatan Ufuk, “TÜİK’iıı açıkladığı ıııayıs ayma ilişkin gayrimenkul satış istatistiklerine baktığımızda ülkemiz genelinde ıııayıs ayında 107 bin 888, haziran ayında 106 bin 187 gayrimenkul satıldığını görüyoruz. Ankara’daysa haziran ayında 11 bin 695 gayrimenkul satılmıştır.

Gayrimenkul satışlarında, Ankara 11 bin 408 gayrüııenkul satışı ile (9,9%) İstanbul’dan sonra yer almıştır. Ankara‘yı 6 bin 697 gayrüııenkul satışı ile İzıııir izlemektedir” dedi. Gayrimenkul yatırını danışmanı Cem Ufuk, üç biiyük kentin gayrimenkul fiyat endekslerindeki gelişmelerin dikkat çekici olduğunu ifade etti. Ufuk, “2016 yılı Mart ayında İstanbul, Ankara ve İzmir sırasıyla yüzde 19.00, 9,72 ve 14,51 oranlarında artış göstermiştir. Daha önce de sık sık düe getirdiğimiz gibi 2016 yılının ilk çeyreğinde yabancı yatırımcıların şehrimize ilgisi devam etmektedir.

Ülkemizin ve kentimiz  jeopolitik önemi ve gayrimenkul projelerindeki uygun ödeme koşullarıyla gayrimenkul ve inşaat sektörü oluııüu etküemııektedü. Bol alternatifli ve yatırımcıları cezbeden karma projeler üe ofis projeleri lıayli ügi görmektedir. Gayrüııenkul sektörünün gözbebeği Ankara, yatırımcısına kazandırdığını, son verüeıle bü kez dalıa göstermiştir. Bizini tüm kesimlere önerüııiz, gayrüııenkul piyasasının bu deıüi caıüı olduğu ve kazandırdığı bü kentte; Türkiye’nin en fazla gayrüııenkul satılan ikinci kenti Ankara’da, bu avantajlardan yararlanmalarıdır” diye konuştu. Güçlü ANADOLU

Previous Şahinbey'de kentsel dönüşüm sürüyor
Sonraki Limak'tan 224 milyonluk metro

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İsmetpaşa Stadı’nın İhalesi 12 Haziranda

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Emlak Konut’a devredilen İsmetpaşa Stadı’nın satış ihalesi 12 Haziranda yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Barış Aydın Ankara sevdasını Meclis’e taşıyor

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, AK Parti Ankara 25. dönem milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlak fiyatlarının en çok arttığı 10 ülke!

2008’de patlak veren ve dünyayı saran finansal krizin etkilerine rağmen konut fiyatları bazı ülkelerde hız kesmeden yükseldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’da Sağlık Kampüsü İçin Yer Belirlendi

Antalya’da yapılacak bin yataklı sağlık kampüsüniin yeri belirlendi.

Güncel Haberler

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde sona gelindi

Yapımı yılan hikayesine dönen yap-işlet modeliyle Cephanelik bölgesinde GAMA HOLDİNG A.Ş.- TÜRKERLER İNŞ. TURZ. MAD. EN. ÜR. TİC. ve SAN. A.Ş. ortaklığı tarafından inşa edilecek olan Kocaeli Şehir Hastanesi’nin temeli

Güncel Haberler 0 Yorum

Özdere yat limanı ihalesine teklif gelmedi

Özdere’ye yapılacak Yat Limanı için açılan proje ihalesine beklenen teklifler gelmedi. 450 yat kapasiteli olacak limanın ihalesi, tekrarlanacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.