Ankara gayrimenkul yatırımcısına kazandırıyor

Ankara gayrimenkul yatırımcısına kazandırıyor

TÜİK verilerine göre gayrimenkul satışlarında Ankara, İstanbul’dan sonra yer aldı.

Gayrimenkul yatının danışmanı Geııı Ufuk, Türkiye’nin en fazla gayrimenkul satışı yapılan ikinci ili olaıı Ankara’nın bu avantajından tüm kesimlerin yararlanması gerektiğini söylüyor. Gayrimenkul yatırınıı 2016 yılı ilk 5 aylık gayrimenkul satış istat istiklerini değerlendirdi. Verilere göre Türkiye genelinde gayrimenkul satışlarının 2015 Mayıs ayına göre artış gösterdiğini anımsatan Ufuk, “TÜİK’iıı açıkladığı ıııayıs ayma ilişkin gayrimenkul satış istatistiklerine baktığımızda ülkemiz genelinde ıııayıs ayında 107 bin 888, haziran ayında 106 bin 187 gayrimenkul satıldığını görüyoruz. Ankara’daysa haziran ayında 11 bin 695 gayrimenkul satılmıştır.

Gayrimenkul satışlarında, Ankara 11 bin 408 gayrüııenkul satışı ile (9,9%) İstanbul’dan sonra yer almıştır. Ankara‘yı 6 bin 697 gayrüııenkul satışı ile İzıııir izlemektedir” dedi. Gayrimenkul yatırını danışmanı Cem Ufuk, üç biiyük kentin gayrimenkul fiyat endekslerindeki gelişmelerin dikkat çekici olduğunu ifade etti. Ufuk, “2016 yılı Mart ayında İstanbul, Ankara ve İzmir sırasıyla yüzde 19.00, 9,72 ve 14,51 oranlarında artış göstermiştir. Daha önce de sık sık düe getirdiğimiz gibi 2016 yılının ilk çeyreğinde yabancı yatırımcıların şehrimize ilgisi devam etmektedir.

Ülkemizin ve kentimiz  jeopolitik önemi ve gayrimenkul projelerindeki uygun ödeme koşullarıyla gayrimenkul ve inşaat sektörü oluııüu etküemııektedü. Bol alternatifli ve yatırımcıları cezbeden karma projeler üe ofis projeleri lıayli ügi görmektedir. Gayrüııenkul sektörünün gözbebeği Ankara, yatırımcısına kazandırdığını, son verüeıle bü kez dalıa göstermiştir. Bizini tüm kesimlere önerüııiz, gayrüııenkul piyasasının bu deıüi caıüı olduğu ve kazandırdığı bü kentte; Türkiye’nin en fazla gayrüııenkul satılan ikinci kenti Ankara’da, bu avantajlardan yararlanmalarıdır” diye konuştu. Güçlü ANADOLU

Previous Şahinbey'de kentsel dönüşüm sürüyor
Sonraki Limak'tan 224 milyonluk metro

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Sur’a 2 Milyarlık yatırım

Terör mağduru kentlerin başında gelen Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaraların sarılmasına başlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Alacabel Tüneli 3 yılda tamamlanacak

Seydişehir- Antalya karayolu üzerinde yapımına başlanan 7 bin 300 metre uzunluğundaki Alacabel Tüneli için yapım çalışmaları sürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den Önemli Uyarılar

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce kış aylarının yaklaşması ile birlikte katı yakıtların yakımı, denetimi konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Mamak Ekin Mahallesi imar planı askıda

Ankara Mamak Ekin Mahallesi imar planı askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’de 3 mahallede imar planı değişikliği

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi:”Türk Müteahhitlik Sektörü 2013 Yılını Yeni Başarılarla Kapattı”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yurtdışı müteahhitlik sektörünün 2013 yılı performansına ilişkin verileri açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.