Ankara Etimesgut’a 10 bin ağaçlık orman

Ankara Etimesgut’a 10 bin ağaçlık orman

Her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen “Dikili Bir Ağacın Olsun” kampanyası ile oluşturulan ağaçlandırma alanına, Başkan Demirel, “Mehmetçik Hatıra Ormanı” adını verdi.

Etimesgut Belediyesi, bu yıl ilçe genelinde 20 noktaya 10 bin ağaç ve 50 bin bitki dikecek. “Dikili Bir Ağacın Olsun’ sloganıyla başlatılan kampanyanın 6.’sı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Bağlıca Bulvarı üzerindeki “Mehmetçik Hatıra Ormanı” adı verilen 16 bin metrekarelik alan ile Ahimesut Mahallesi’ndeki 20 dönümlük alanda 1.200 adet yetişkin karaçam dikimi yapıldı.

DEMİREL ÇİFTİ AĞAÇ DİKTİ
Başkan Demirel ve eşi İlknur Demirel de 10 adet çam dikip birlikte can suyu verdiler. Belediye meclis üyeleri, belediye bürokratları, çalışanlar, öğrenciler ve her yaştan vatandaş, el ele vererek kısa sürede ağaçları toprakla buluşturdular.

HEDEF AVRUPA STANDARDI
Törende konuşan Başkan Demirel, ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Her hizmetimiz önemlidir. Ancak, bizden sonraki nesillere de bırakmak adına ağaç dikimini çok önemsiyoruz. Bu şehirde binlerce ağaç diktik. İlçenin her tarafında binlerce ağacımız boy verdi. Sadece geçtiğimiz 5 yıllık hizmet süremizde 119 park yaptık. Parklarımızı ağaçlar ve yeşil alanlarla donattık. Bu yıl da 20 alanda ağaç dikimi ve park yapımı gerçekleştiriyoruz. Yoğun göç alan ve nüfusu çok hızlı artan ilçemizi, kişi başına yeşil alan miktarında Avrupa Birliği standartlarında tutmaya kararlıyız. İnşallah diktiğimiz ve dikeceğimiz ağaçların hiçbiri kurumadan hepsi tutar, Etimesgut’ta boy salar, gölgesinde oturmak hepimize nasip olur” dedi.

Previous Dentur Avrasya İstanbul trafiğini azaltmak için 14 yeni gemi yapıyor
Sonraki Deniz Karataş : Orta gelirli ev alamıyor

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı İki Kat Büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla hayata geçirdiği Türkiye’nin ‘ilki’ olma özelliğine sahip 425 dönümlük Sasalı Doğal Yaşam Parkı, 2 kat büyüyerek yaklaşık bin dönün olacak.

Park / Doğa

Batıkent Kardelen Mahallesi’ne yeni bir park ve yeşil alan

Batıkent Kardelen Mahallesi sakinleri 7 bin metrekare büyüklüğünde yeni bir park ve yeşil alana kavuştu.

Park / Doğa 0 Yorum

İmrahor Vadisi’nde yeşil alan azalıyor

İmrahor Vadisi’nde bir türlü önüne geçilemeyen kaçak hafriyat ve moloz dökümü yüzünden su yatakları kurudu, yeşil alanlar kahverengiye döndü.

Park / Doğa 0 Yorum

Etimesgut’a 10 yeni park yapıldı

Etimesgut Belediyesi 10 parkı daha tamamlayarak hizmete açtı. Mart ayı olağan toplantısını yapan Etimesgut Belediye Meclisi de tamamlanan parklara isim verdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Sincan’da yeşil alan ve park seferberliği

Sincanlılar, modern ve güvenli sosyal yaşam alanlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Altın Köy’ün Atlı Bekçileri Göreve Hazır

Altındağ Belediyesi’nin 2014 yılına damga vuran dev projesi Altın Köy Açık Hava Müzesi, köy hayatının tüm gereklerini yansıtmaya devam ediyor.