Ankara’da Konut Sayısı Artıyor

Başkent Ankara’da konutlar ev’den çok yaşam merkezi’ olarak projelendiriliyor. Proje konutların sayısı ise her geçen gün artıyor.

Başkent Ankara’da konutlar artık ‘ev’den ziyade yaşam merkezi’ olarak projelendiriliyor. Proje konutların sayısı ise her geçen gün artıyor.  Memur kenti algısından sıyrılarak her alanda dünya başkentleriyle yarışacak konuma gelen Ankara, inşaat sektöründe hızlı bir ilerleme gösteriyor. Özellikle gözde semtlerden Oran, İncek, Beytepe gibi bölgelerde inşa edilen marka projelerin artması Ankara’nın siluetinde ciddi değişikliklere yol açıyor.

BİRBİRİNDEN AYRI
Tüm bu gelişmeler, çok sayıda avantajı da beraberinde getiriyor. Geniş alanlarda inşa edilen konut projeleri, hem yatırım hem de yaşam sürdürmek için konut almak isteyenlerin önüne birbirinden değişik seçenekler sunuyor. Eski Ankara evlerinin birçoğunun yeşil alan olarak ayrılan bölümleri genellikle ‘otopark’ olarak kullanılıyor. Markalaşmış firmalar tarafından üretilen konut projelerinde ise yeşil alanlar ile otoparka ayrı bölümler ayrılıyor. Bu ise hem otomobili olanların yaşadığı park sorununa çözüm getiriyor hem de Ankara’nın yeşil alanlarına yenilerini katarak göz zevkine de yarıyor.

DAHA FAZLA İMKAN
Sosyal donatılar açısından ise yeni projeler farklı hizmetleri konut sahipleriyle buluşturuyor. Yeni nesil konutların büyük kısmında bulunan spor merkezlerinin yanı sıra artık konut sahiplerinin boş zamanlarını değerlendirebileceği geniş alanlar da projelere dahil ediliyor. Bu donatılar ise insanların daha fazla kaynaşmasını sağlayacak. Özellikle büyük şehirlerde unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini de olumlu etkileyecek gibi görünüyor.(Sabah Ankara)

Previous Özsubaşı, Lüks Yaşama Çağırıyor
Sonraki İnşaatçıya Boğaz'dan Öteye Geçiş Yok

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Faizlerin düşmesiyle konut satışlarında patlama bekleniyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indirimini memnuniyetle karşılayan konut sektörü temsilcileri, bu kararın da etkisiyle satışların ikinci çeyrekten itibaren daha da hızlanacağını belirtiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kepez’in Tamamına Ticari Alan İmkanı

Kepez Belediyesi, gerçekleştirdiği imar plan revizyonu ile ilçe genelinde yola cephe olan binaların zemin katlarına, isteğe bağlı, ticari alan yapma imkanı getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sincan 698 ada 4 parsel imar planı değişikliği

Ankara Sincan İlçesi, 698 ada 4 no’lu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği 30 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Diyarbakır’a dev yatırım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk lojistik merkezinin Diyarbakır’da kurulması planlanıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ayvalık Rahmi M. Koç Sanayi Müzesi Açıldı

Ayvalık Ali Bey Adasında 1873 yılında Rum Ortodoks cemaati tarafından Metropol Kilisesi olarak inşa edilen Taksiyarhis Kilisesi, 2 yıllık onarımın ardından Rahmi Koç Sanayi Müzesi olarak kapılarını halka açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İmar rantı kentlerin imar planlarını bozuyor

Tarihi Kentler Birliği ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Faruk Göksu, imar planındaki rantsal değişikliklerin kentlerin imar planının

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.