Ankara’da Konut Sayısı Artıyor

Başkent Ankara’da konutlar ev’den çok yaşam merkezi’ olarak projelendiriliyor. Proje konutların sayısı ise her geçen gün artıyor.

Başkent Ankara’da konutlar artık ‘ev’den ziyade yaşam merkezi’ olarak projelendiriliyor. Proje konutların sayısı ise her geçen gün artıyor.  Memur kenti algısından sıyrılarak her alanda dünya başkentleriyle yarışacak konuma gelen Ankara, inşaat sektöründe hızlı bir ilerleme gösteriyor. Özellikle gözde semtlerden Oran, İncek, Beytepe gibi bölgelerde inşa edilen marka projelerin artması Ankara’nın siluetinde ciddi değişikliklere yol açıyor.

BİRBİRİNDEN AYRI
Tüm bu gelişmeler, çok sayıda avantajı da beraberinde getiriyor. Geniş alanlarda inşa edilen konut projeleri, hem yatırım hem de yaşam sürdürmek için konut almak isteyenlerin önüne birbirinden değişik seçenekler sunuyor. Eski Ankara evlerinin birçoğunun yeşil alan olarak ayrılan bölümleri genellikle ‘otopark’ olarak kullanılıyor. Markalaşmış firmalar tarafından üretilen konut projelerinde ise yeşil alanlar ile otoparka ayrı bölümler ayrılıyor. Bu ise hem otomobili olanların yaşadığı park sorununa çözüm getiriyor hem de Ankara’nın yeşil alanlarına yenilerini katarak göz zevkine de yarıyor.

DAHA FAZLA İMKAN
Sosyal donatılar açısından ise yeni projeler farklı hizmetleri konut sahipleriyle buluşturuyor. Yeni nesil konutların büyük kısmında bulunan spor merkezlerinin yanı sıra artık konut sahiplerinin boş zamanlarını değerlendirebileceği geniş alanlar da projelere dahil ediliyor. Bu donatılar ise insanların daha fazla kaynaşmasını sağlayacak. Özellikle büyük şehirlerde unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini de olumlu etkileyecek gibi görünüyor.(Sabah Ankara)

Previous Özsubaşı, Lüks Yaşama Çağırıyor
Sonraki İnşaatçıya Boğaz'dan Öteye Geçiş Yok

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Tapuda randevu dönemi başladı

“Alo Tapu Hattı” ile “Online Randevu Sistemini” hizmete alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Atatürk Orman Çiftliği’nde restaurant ihalesi

Mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne ait olantoplam 4.603,77 m²alana sahip  Restaurant 10 yıl süre ile kullanılması amacıyla kiraya verilmesi işi ihale edilecek. Konuya ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan ilan;

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 18 Mart 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre Ankara Çankaya, Etimesgut, Mamak ilçelerinde 18 Mart 2015 tarihinde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler;

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle su kesintisi 8 Aralık 2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 8 Aralık 2014 tarihinde Ankara Yenimahalle’de uygulanacak su kesintisinden etkilenecek mahalleler;

Güncel Haberler 0 Yorum

Doğu Marmara’da 36 Bin Konut Satıldı

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’yı kapsayan Doğu Marmara’da yılın 7 aylık döneminde 35 bin 908 konut satıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sinpaş “Sinan Atlası” görücüye çıktı

İmparatorluğun Mimari Dehası” Sinan’ın kendi yazdıkları ve 477 eserinin yer aldığı “Sinan Atlası”, şimdiye kadar yayınlanmış Mimar Sinan kitaplarından oldukça farklı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.