Ankara Çinçin’de yıkımlar devam ediyor

Ankara Çinçin’de yıkımlar devam ediyor

Altındağ’ın genelinde olduğu gibi, Çinçin bölgesinde de kentsel dönüşüm çalışmaları yasal çerçeve doğrultusunda devam ediyor.

Görevlerinin başında olan Altındağ Belediyesi ekipleri, Çinçin bölgesindeki yıkım çalışmalarını kararlı adımlarla sürdürüyor.

Altındağ Caddesi, Sakalar kavşağı bölgesinde sürdürülen yıkım çalışmalarında geri adım atılmadı. Bu zamana kadar bölgede 280 gecekondunun yıkımını gerçekleştiren Altındağ Belediyesi ekipleri, bugün sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmalarında 70 gecekonduyu daha yıktı. Bölgenin kentsel dönüşüm kapsamında büyük bir değişim içerisine girdiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kararlı tutumlarından asla vazgeçmeyeceklerini ve en kısa sürede 300 gecekonduyu daha yıkacaklarını belirtti.

“Bölge sakinleri Altındağ Belediyesi’ne destek veriyor.”
Gerçekleştirilen yıkım çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Tiryaki, şunları kaydetti:
“Bilindiği gibi Çinçin bölgesi başta uyuşturucu olmak üzere, suç örgütlerinin yoğun olarak yaşadığı ve faaliyetlerini sürdürdüğü bir bölge…

Bölge sakinleri Altındağ Belediyesi’ne destek veriyor. Bir an önce evlerinin yıkılmasını bizden talep ediyorlar. Çünkü artık herkes daha modern hayat şartlarına kavuşmak istiyor. Altındağ Belediyesi olarak bu zamana kadar Altındağ’ın genelinde 45 binden fazla  gecekonduyu kavgasız, gürültüsüz bir şekilde, kimseyi mağdur etmeden yıktık. Çinçin bölgesinde ise bu zamana kadar binlerce gecekondunun yıkımına imza attık. Yıllarca herkesin imkansız gördüğü, “asla olmaz” denileni başardık. Girilemez denilen Çinçin’de gecekonduları hızla yıkarken, aynı hızla gecekonduların arasından toplu konutlar, yeşil alanlar, sosyal tesisler inşa ederek, bölgenin çehresini değiştirdik.

“Çinçin Altındağ’daki kararlı mücadelemizin simgesidir.”
Yıllardır Çinçin’deki yapılaşma sorunuyla kararlılıkla mücadele ettiklerini anlatan Başkan Tiryaki,  “Sadece modern konutlarla buradaki sorunu çözmek mümkün değil. Sadece Ankara değil, Türkiye’de kimsenin girmek, geçmek istemediği, korktuğu bir alanda yıkım yaptık,  insanları ikna ettik, gecekondu yerine modern konutlar verdik. Bu kolay bir iş değil… Kolay olsaydı, çok önceden yapılırdı. Biz Altındağ’da on binlerce yıkım yaptık. Çünkü insanlar bize güvendi. Bizim bu yıkımları insanlara zulmetmek için değil, Altındağ değişsin diye yaptığımızı biliyorlar. Çünkü görüyorlar ve bize inanıyorlar.” dedi.

Altındağ Belediyesi’nin kararlı mücadelesinin devam edeceğini belirten Başkan Tiryaki, yıkım çalışmalarının yasalar çerçevesinde devam edeceğinin bir kez daha altını çizdi.

Previous Dumankaya'dan TMSF açıklaması
Sonraki Büyükyalı İstanbul teslim tarihi

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kemalpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi

Kemalpaşa Belediyesi, Atatürk ve Soğukpınar  Mahalleleri’ ndeki  80 hektarlık alanda depreme dayanıklı modern konutlar için kentsel dönüşümü gelecek yıl başlatacak.

Kentsel Dönüşüm

Nevşehir merkez kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar sürüyor

Nevşehir Belediyesi tarafından 6 mahalleyi kapsayan ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm

Mustafa Dündar : Demirkapı’da modern bir yaşama alanı oluşturacağız

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Demirkapı Mahallesin’de vatandaşlara kentsel dönüşüm projesini anlattı.

Kentsel Dönüşüm

Veysel Tiryaki Altındağ kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı

Ankara’da kentsel dönüşümün öncüsü Veysel Tiryaki, kısa adı “RICHES” olan, “Yenilenme ve Değişim: Miras ve Avrupa Topluluğu” projesi kapsamında organize edilen, “Kültürel Miras Alanında Analogdan Dijitale Geçiş ve Değişim Çalıştayı”na

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Piyalepaşa’da en büyük özel kentsel dönüşüm başlıyor

2014’te inşaat şirketleri ve yatırımcılar için sıkıntılı dönemler yaşatan gayrimenkul sektörünün yeni yılda umut sinyalleri verdiğini belirten Kaan Yücel, en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattıklarını söyledi.

Kentsel Dönüşüm

Esenler Kentsel dönüşüm projesinde binalar 6 katı aşmayacak

Esenler’e 12 milyar liralık ‘Baba’ proje 8.7 milyon metrekare askeri alan Esenler Belediyesi’ne devredildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.