Ankara Çayırhan’a kültür merkezi

Ankara Çayırhan’a kültür merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çayırhan’da 10 yılı aşkın süredir tamamlanamayan Çayırhan Kültür Merkezi’ni yeniden projelendirerek yapıyor.
Çayırhan Kültür Merkezi’nin yaklaşık 10 yıldır yapılamaması ve atıl durumda kalması nedeniyle halkın ihtiyacını da göz önünde bulundurarak, tamamlamak için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, projeyi daha işlevsel hale getirerek, yeniden inşa çalışmalarına başladı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, ilk etapta eski yapının yıpranmış ve dökülmüş kaplamalarının sökülerek, bitişiğine ilave bir bölüm yapıldığını söyledi.
Üçpınar, bina dış cephe ısı yalıtımının yapıldığını, zemin düzenlemesi  tamamlanan binanın duvarlarında sıva çalışmalarının yapıldığını ve boya  hazırlığının devam ettiğini belirtti. Üçpınar, salonun havalandırma kanallarının imalatının tamamlandığını, dış cephe çalışmalarının başladığını anlattı.
Üçpınar, Çayırhan Kültür Merkezi’nin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını bildirdi.

-1000 KİŞİ KAPASİTELİ-

Yaklaşık 1000 kişi kapasiteli Kültür Merkezi, 1700 metrekare alan üzerine kurulacak.  Merkezde fuaye alanı, düğün salonu, tam teşekküllü mutfak, mescid,  yönetim odaları, depolar ve otopark yer alacak. İnşaat alanında ayrıca peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Kültür merkezinin dış cephesine de beton çini kaplama yapılacak.

Previous Konut fiyat artışında Üsküdar-Bakırköy önde
Sonraki Antalya konut piyasasında fırsat dönemi

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi hızla yükseliyor

Nitelikli yaşam açısından İstanbul’un cazip ilçelerinden biri olan Arnavutköy, doğal güzellikleri ile İstanbul’un nefes alan ilçelerinden.

Kültür 0 Yorum

Etimesgut Belediyesi tesislerinden 470 bin kişi hizmet aldı

Etimesgut Belediyesi’ne ait sosyal ve kültürel tesislerden 2014 yılında 470 bin kişi hizmet aldı. Birçok sosyal ve kültürel donatının yer aldığı tesisler, başkentlilerin tercihi oldu.

Kültür 0 Yorum

Midyat’ta engelsiz yaşam merkezi açılıyor

Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığı tarafından, Mardin’in Midyat ilçesine, engelli ve kimsesiz çocukların yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ yapılıyor.

Kültür

Altınköy’de yaz etkinlikleri

Köy hayatının tüm güzelliklerini, gelenekleriyle birlikte şehre taşıyan Altınköy Açık Hava Müzesi, düzenlediği yaz etkinlikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Kültür 0 Yorum

Sincan Güngörmüşler Konağı’na yoğun ilgi

Güngörmüşler Konağı, her gün yüzlerce güngörmüşe kucak açıyor.

Kültür 0 Yorum

Efes Antik Kenti Unesco dünya mirası listesine giriyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmek için 1994 yılında başvurusu yapılan Efes Antik Kenti’nin 22 yıllık rüyasının tamamlanan çalışmalarla birlikte bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.