Ankara Çayırhan’a kültür merkezi

Ankara Çayırhan’a kültür merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çayırhan’da 10 yılı aşkın süredir tamamlanamayan Çayırhan Kültür Merkezi’ni yeniden projelendirerek yapıyor.
Çayırhan Kültür Merkezi’nin yaklaşık 10 yıldır yapılamaması ve atıl durumda kalması nedeniyle halkın ihtiyacını da göz önünde bulundurarak, tamamlamak için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, projeyi daha işlevsel hale getirerek, yeniden inşa çalışmalarına başladı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, ilk etapta eski yapının yıpranmış ve dökülmüş kaplamalarının sökülerek, bitişiğine ilave bir bölüm yapıldığını söyledi.
Üçpınar, bina dış cephe ısı yalıtımının yapıldığını, zemin düzenlemesi  tamamlanan binanın duvarlarında sıva çalışmalarının yapıldığını ve boya  hazırlığının devam ettiğini belirtti. Üçpınar, salonun havalandırma kanallarının imalatının tamamlandığını, dış cephe çalışmalarının başladığını anlattı.
Üçpınar, Çayırhan Kültür Merkezi’nin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını bildirdi.

-1000 KİŞİ KAPASİTELİ-

Yaklaşık 1000 kişi kapasiteli Kültür Merkezi, 1700 metrekare alan üzerine kurulacak.  Merkezde fuaye alanı, düğün salonu, tam teşekküllü mutfak, mescid,  yönetim odaları, depolar ve otopark yer alacak. İnşaat alanında ayrıca peyzaj düzenlemeleri yapılacak. Kültür merkezinin dış cephesine de beton çini kaplama yapılacak.

Previous Konut fiyat artışında Üsküdar-Bakırköy önde
Sonraki Antalya konut piyasasında fırsat dönemi

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

Gülpınar Mahallesi’ne Kadın ve Gençlik Merkezi

Altındağ’ın son yıllarda hızla gelişen ve değer kazanan mahallelerinden olan Gülpınar Mahallesi’nde 2 dev yatırım daha tamamlanmak üzere.

Kültür 0 Yorum

Adıyaman’a Aktif Yaşam Merkezi kurulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’de ilk defa açık alanda aktif yaşam merkezi kurulacak.

Kültür 0 Yorum

Sincan’a yeni konak

Dört bir yanı konaklarla donatılan Sincan, yeni bir konağa daha kavuştu. Sincanlı hanımlar ve güngörmüşlerin yeni konağı Yenikent İlksan TOKİ Konutları’nda hizmete girdi.

Kültür

Ankara Ulucanlar Cezaevi yarın ücretsiz gezilebilecek

Açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğrayan Ulucanlar Cezaevi, 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’nde ücretsiz olarak misafirlerini ağırlayacak.

Kültür 0 Yorum

Diyarbakır Surları UNESCO yolunda

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, “Diyarbakır Surlarıyla ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülmesi için bilim kurulu oluşturulacak. Bu çalışma sonrası Diyarbakır Kalesi ve Surları ile Hevsel Bahçelerinin UNESCO Dünya Kültür Mirası adaylığı yolunda

Kültür 0 Yorum

7 bölge 7 renk projesi

3 yılda 7 kez gerçekleşen, Başbakanlık Tanıtma Fonu Temsilciliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Valilikler ve Belediyeler tarafından da resmi desteklenen projeler arasında yer alan Şehri Medeniyet Kültür projesi 2016-2017 yılları

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın