Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında, Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üyelerinin seçimleri yapıldı.

Toplantıda, Kızılay’da meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden Feyyaz Aydın’ın Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan kabrinin iki yanında bulunan boş parseller, ailesine ücretsiz tahsis edilirken, Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim arasında gerçekleştirilecek EXPO 2016 Fuarı ile 4-5 Mayıs günleri arasında Congresium’da düzenlenecek İnovasyon Haftası etkinliklerine katılması da kararlaştırıldı.

ALİ İHSAN ÖLMEZ, YENİDEN MECLİS BAŞKANVEKİLİ

Belediye Meclisi Kanunu gereğince yerel seçimler sonrası belirlenen ve 2 yıldır görevde olan Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonu üyeleri, yapılan gizli oylamayla yeniden seçildi. Ali İhsan Ölmez yeniden 1. Meclis Başkanvekili, Nail Çimen de 2. başkanvekili seçildi.

FEYYAZ AYDIN’IN AİLESİNE ÜCRETSİZ MEZAR YERİ…

Toplantıda daha sonra, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Er’in verdiği önerge üzerine, Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden ve Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilen üniversite öğrencisi Feyyaz Aydın mezarının yanında bulunan boş mezar alanlarının, annesi Meksure Aydın ve babası Fevzi Aydın’a ücretsiz tahsis edilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

ANKARA, EXPO’DA TANITILACAK

Meclis’te ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin ve Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerinin tanıtılması amacıyla, 23 Nisan- 30 Ekim arasında Antalya’da düzenlenecek EXPO 2016 Fuarı ile ATO Congresium’da 4-5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “2. İnovasyon Haftası” etkinliklerine katılması kabul edildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ‘YA YARDIM…

Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verdiği önerge doğrultusunda, terör olaylarının yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki valilik ve kaymakamlıkların her türlü acil gıda maddesi, giyim, ev eşyası ve araç-gereç ihtiyaçlarının bütçe imkanları doğrultusunda protokolle verilmesi ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’nin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Previous Emlak sektöründe iş kurmak
Sonraki Ziraat Katılım konut projelerine ortak olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İş güvenliği için cezalar en az iki üç kat artacak

İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yeni düzenlemelerin yolda olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, cezaların 2 – 3 kat kadar artacağını söyledi

Güncel Haberler

Ankara Gölbaşı Taşpınar Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile onaylanan,“ Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, 112421 ada 2 , 112422 ada 6 ve 7, 112426 ada 1, 112427 ada 6 nolu parsellere ait 1/5000

Güncel Haberler 0 Yorum

Şimdi Zaman 5G Zamanı

Biz hala 3G derken, Almanya ve Kore CeBIT 2014 açılışında 5G konusunda önemli bir adım attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 5 Ocak 2016

5 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki’nin 5 Ekim 2016 İstanbul programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, 05 Ekim 2016 (Çarşamba ) tarihinde İstanbul 5. Levent Projesi Dahilinde Kentsel Dönüşümle Yapılan 400 Konutun Kura Çekim Törenine katılacaktır. Programın ayrıntıları aşağıda

Güncel Haberler

Ankara’da sertifikası bulunmayan Pet Shop’lara ruhsat verilmeyecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Pet – Shop Sahipleri ile Yerel Hayvan Görevlileri için sertifika eğitimi veriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.