Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında, Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üyelerinin seçimleri yapıldı.

Toplantıda, Kızılay’da meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden Feyyaz Aydın’ın Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan kabrinin iki yanında bulunan boş parseller, ailesine ücretsiz tahsis edilirken, Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim arasında gerçekleştirilecek EXPO 2016 Fuarı ile 4-5 Mayıs günleri arasında Congresium’da düzenlenecek İnovasyon Haftası etkinliklerine katılması da kararlaştırıldı.

ALİ İHSAN ÖLMEZ, YENİDEN MECLİS BAŞKANVEKİLİ

Belediye Meclisi Kanunu gereğince yerel seçimler sonrası belirlenen ve 2 yıldır görevde olan Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonu üyeleri, yapılan gizli oylamayla yeniden seçildi. Ali İhsan Ölmez yeniden 1. Meclis Başkanvekili, Nail Çimen de 2. başkanvekili seçildi.

FEYYAZ AYDIN’IN AİLESİNE ÜCRETSİZ MEZAR YERİ…

Toplantıda daha sonra, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Er’in verdiği önerge üzerine, Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden ve Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilen üniversite öğrencisi Feyyaz Aydın mezarının yanında bulunan boş mezar alanlarının, annesi Meksure Aydın ve babası Fevzi Aydın’a ücretsiz tahsis edilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

ANKARA, EXPO’DA TANITILACAK

Meclis’te ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin ve Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerinin tanıtılması amacıyla, 23 Nisan- 30 Ekim arasında Antalya’da düzenlenecek EXPO 2016 Fuarı ile ATO Congresium’da 4-5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “2. İnovasyon Haftası” etkinliklerine katılması kabul edildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ‘YA YARDIM…

Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verdiği önerge doğrultusunda, terör olaylarının yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki valilik ve kaymakamlıkların her türlü acil gıda maddesi, giyim, ev eşyası ve araç-gereç ihtiyaçlarının bütçe imkanları doğrultusunda protokolle verilmesi ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’nin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Previous Emlak sektöründe iş kurmak
Sonraki Ziraat Katılım konut projelerine ortak olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki’nin 02 Aralık 2016 Kayseri programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, 02 Aralık 2016 (Cuma) tarihinde Kayseri’de olacaktır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Galataport’ta çalışmalar start aldı

Türkiye’nin deniz turizmi için en büyük ve prestijli projesi Galataport’ta çalışmalar start aldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gümüşhane’de Tarihi Köprü İlgi Bekliyor

İpek Yolu üzerinde yer alan ve kervan yolu olarak kullanılan tarihi köprü, çatlamalar nedeniyle araç trafiğine kapatılmıştı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bolu Yeni Sanayi Sitesi Projesi İçin Talep Toplama Süreci Başladı

Yeni Sanayi Sitesi için 10 Şubat -14 Mart 2014 tarihleri arasında talep toplama işlemi yapılacağı ve hemen ardından TOKİ tarafından gerçekleştirileceği açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum
Güncel Haberler 0 Yorum

Raylı sistemlerin sorunları masaya yatırıldı

Türkiye’deki kent içi raylı sistem işletmecilerinin tümünün desteğiyle kurulan “Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği”nin (TÜRSİD) Toplantısı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUGSAŞ’ın ev sahipliğinde, Ankara’da yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.