Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında, Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üyelerinin seçimleri yapıldı.

Toplantıda, Kızılay’da meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden Feyyaz Aydın’ın Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan kabrinin iki yanında bulunan boş parseller, ailesine ücretsiz tahsis edilirken, Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim arasında gerçekleştirilecek EXPO 2016 Fuarı ile 4-5 Mayıs günleri arasında Congresium’da düzenlenecek İnovasyon Haftası etkinliklerine katılması da kararlaştırıldı.

ALİ İHSAN ÖLMEZ, YENİDEN MECLİS BAŞKANVEKİLİ

Belediye Meclisi Kanunu gereğince yerel seçimler sonrası belirlenen ve 2 yıldır görevde olan Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonu üyeleri, yapılan gizli oylamayla yeniden seçildi. Ali İhsan Ölmez yeniden 1. Meclis Başkanvekili, Nail Çimen de 2. başkanvekili seçildi.

FEYYAZ AYDIN’IN AİLESİNE ÜCRETSİZ MEZAR YERİ…

Toplantıda daha sonra, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Er’in verdiği önerge üzerine, Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden ve Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilen üniversite öğrencisi Feyyaz Aydın mezarının yanında bulunan boş mezar alanlarının, annesi Meksure Aydın ve babası Fevzi Aydın’a ücretsiz tahsis edilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

ANKARA, EXPO’DA TANITILACAK

Meclis’te ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin ve Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerinin tanıtılması amacıyla, 23 Nisan- 30 Ekim arasında Antalya’da düzenlenecek EXPO 2016 Fuarı ile ATO Congresium’da 4-5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “2. İnovasyon Haftası” etkinliklerine katılması kabul edildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ‘YA YARDIM…

Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verdiği önerge doğrultusunda, terör olaylarının yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki valilik ve kaymakamlıkların her türlü acil gıda maddesi, giyim, ev eşyası ve araç-gereç ihtiyaçlarının bütçe imkanları doğrultusunda protokolle verilmesi ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’nin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Previous Emlak sektöründe iş kurmak
Sonraki Ziraat Katılım konut projelerine ortak olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Al Capone’un Evi Üçüncü Kez Satışa Çıktı

Ünlü mafya babasının 20 yılını geçirdiği deniz kenarındaki ev, 8.5 milyon dolara satışa sunuldu. Al Capone’un Miami’deki malikânesi daha önce iki kez satılmıştı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Otomotiv sektöründen taşıt kredisi faizlerinde indirim talebi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın inşaat sektörünü canlandırma amacıyla yaptığı çağrı üzerine bankalar birbiri ardına konut kredisi faizlerini aşağı çekerken, otomotiv sektöründen taşıt kredisi faizlerinde de indirim talepleri geliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Birleşik İnşaatçılar Derneği 4 Ocak’ta faaliyete başlayacak

Kuruluş çalışmalarında son aşamaya gelen Birleşik İnşaatçılar Derneği 4 Ocak 2016’da faaliyetlerine başlayacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Apartman aidatı hakkında merak edilenler

APARTMAN AİDATI NELERİ KAPSAR?

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Sektöründe Senet Kullanımı Arttı

Eylül ayında markalı konut projelerinden konut satın alan müşteriler peşinat ve banka kredisi kullanımı yerine ağırlıklı olarak senet kullanımını tercih etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da binalara kedi logolu kapı numarası

Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te bina kapı numaralarına, “Ankara Kedisi” logolu levhalar takmaya başladı. Ankara’nın en ünlü simgelerinden olan ve sevimliliğiyle herkesin gönlünü kazanan Ankara Kedisi, adres bulmada yardımcı olan kapı levhalarında

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.