Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında, Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları üyelerinin seçimleri yapıldı.

Toplantıda, Kızılay’da meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden Feyyaz Aydın’ın Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan kabrinin iki yanında bulunan boş parseller, ailesine ücretsiz tahsis edilirken, Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim arasında gerçekleştirilecek EXPO 2016 Fuarı ile 4-5 Mayıs günleri arasında Congresium’da düzenlenecek İnovasyon Haftası etkinliklerine katılması da kararlaştırıldı.

ALİ İHSAN ÖLMEZ, YENİDEN MECLİS BAŞKANVEKİLİ

Belediye Meclisi Kanunu gereğince yerel seçimler sonrası belirlenen ve 2 yıldır görevde olan Meclis Başkanlık Divanı ve Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonu üyeleri, yapılan gizli oylamayla yeniden seçildi. Ali İhsan Ölmez yeniden 1. Meclis Başkanvekili, Nail Çimen de 2. başkanvekili seçildi.

FEYYAZ AYDIN’IN AİLESİNE ÜCRETSİZ MEZAR YERİ…

Toplantıda daha sonra, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Er’in verdiği önerge üzerine, Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden ve Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilen üniversite öğrencisi Feyyaz Aydın mezarının yanında bulunan boş mezar alanlarının, annesi Meksure Aydın ve babası Fevzi Aydın’a ücretsiz tahsis edilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

ANKARA, EXPO’DA TANITILACAK

Meclis’te ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin ve Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerinin tanıtılması amacıyla, 23 Nisan- 30 Ekim arasında Antalya’da düzenlenecek EXPO 2016 Fuarı ile ATO Congresium’da 4-5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “2. İnovasyon Haftası” etkinliklerine katılması kabul edildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ‘YA YARDIM…

Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verdiği önerge doğrultusunda, terör olaylarının yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki valilik ve kaymakamlıkların her türlü acil gıda maddesi, giyim, ev eşyası ve araç-gereç ihtiyaçlarının bütçe imkanları doğrultusunda protokolle verilmesi ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’nin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Previous Emlak sektöründe iş kurmak
Sonraki Ziraat Katılım konut projelerine ortak olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

2014 Model Projeler Görücüye Çıktı

Konut sektöründe kentsel dönüşüm bölgelerinde inşaatlar hızlandı. Selimoğlu 2, Dumankaya ve Ortadoğu Grup 1 ‘er konut projesine start verdi. Tahincioğlu ve İmaj ise ofis kulelerini satışa çıkardı. İnşaat firmaları 2013

Güncel Haberler 0 Yorum

Kentsel Dönüşümde’de Belediye Rant Sağlamayacak

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kentsel Dönüşüm uygulamasında Belediye’nin rant sağlamayacağını, aksine para harcayacağını kaydetti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de Yeni Konut Fiyatları Yüzde 12,05 Arttı

Reidin ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) “Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,34 oranında, geçen yılın aynı

Güncel Haberler 0 Yorum

Ihlamur Konağı’nda Yaşlı Kabulüne Başlandı

İnşaat sektörünün saygın firmalarından Renkyol’un, Ankara Yaşamkent’te hayata geçirdiği Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi’nde yaşlı kabulüne başlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Satış İstatistikleri Ekim 2015

Türkiye’de 2015 Ekim ayında 104 098 konut satıldı

Güncel Haberler 0 Yorum

Konuta yatırım neden artıyor?

İstikrarlı bir ekonomide İnşaat sektöründe planlama, arz-talebe göre belirlenir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.