Ankara 2016’da Farklı Bir Kimliğe Bürünecek

Ankara 2016’da Farklı Bir Kimliğe Bürünecek

Son bir kaç yıl içinde birbirinden başarılı proje konut ve is merkezlerinin yükselmeye başladığı Başkent’te 2 yıl içinde onlarca projenin tamamlanması bekleniyor.

Bu yapılar 2016 yılında Başkent’in farklı bir silüet ve kimlik kazanacağını gösteriyor. Ankara’nın köklü inşaat firmaları, bir süre önce ürettikleri ve İstanbul’u aratmayacak çok sayıda projeyle yarışırken, bu yıl yarışa yurt genelindeki projeleri ile ses getiren firmalar da katıldı. Her biri 600 ile 200 bin arasında konut üreten projeler İncek, Beytepe, Bilkent, Mamak, Macun gibi semtlerde yoğunlaşırken, her türlü detayı düşünülen modern iş merkezleri de Çukurambar, Söğütözü, Mustafa Kemal gibi lokasyonlarda yükseliyor.

Başkent’e şantiye görünümü veren bu inşaatların önemli bölümünün 2016 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Söz konusu yapılarda yaşamın başlaması, iş merkezlerini Gaziosmanpaşa, Yıldız, Cinnah, Balgat gibi 40-50 yıllık 3-4 katlı eski yapılardan kurtaracak. Konut anlamında proje yapılarla yeni yeni tanışan Ankaralılar için de çok sayıda alternatif gündeme gelecek.

YATIRIMIN YENİ ADRESİ
Ankara inşaat sektörünün öncü firmalarından Barışkent & BA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Başkent’in en önemli yapılarında firmalarının imzasının bulunduğunu anımsatarak, bundan sonraki süreçte de Ankara yeni kimliği ile tanışırken yoğun proje çalışmaları içinde bulunduklarını kaydetti. Barış Aydın, Ankara’nın son yıllarda çok sayıda önemli yatırımcı için cazip bir yatırım kenti haline gelmesinin de önemine işaret ederek, şunları söyledi: “Son yıllarda İstanbul’da birbirine benzeyen projeler hem müşterilerin hem de yatırımcıların ilgisini Ankara’ya çekiyor. İncek, Beytepe, Bilkent, Mamak, Macun, Yaşamkent gibi projelerin yükseldiği semtler, kentin kimliğini değiştirecek. Ankara’daki projelerin önemli bölümünün İstanbul’dakilerden daha başarılı olduğuna inanıyorum. Ancak, 2016 yılında yeni ve modern lokasyonlardan konut veya ofis almak isteyenlerin firmaların geçmişlerini iyi incelemeleri gerekiyor. Aksi taktirde bu yoğun yapılaşma sürecinde yol alamayan firmalar yüzünden hayal kırıklığı yaşayabilirler.”

BAŞKENTTE TARİH YAZILIYOR
Barış Aydın, firmalarının uzman kadrosu ile adeta 24 saat kentin yeniden yapılanması için çaba gösterdiğini belirterek, “Şu anda resmen Başkent’te tarih yazılıyor. Bugün üretilen binalar, Ankara’nın gelecekteki 40-50 yılını temsil edecek. Biz de bu süreç içinde aktif şekilde yer alıyoruz. Barışkent & BA Grup olarak kentin sıkışıklıktan kurtulması, nefes alan, alt yapı sorunu yaşamayan bölgeler kurulması için yoğun bir çalışma içindeyiz” Dedi.(Ankara İlke Gazetesi)

Previous Kule Evo Satışa Çıktı
Sonraki LG Hausys Türkiye'de Büyüme Hedefliyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Still İstanbul Diamond’da 8 Mart’a özel yüzde 12 indirim

Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy’de hayata geçirilen Still İstanbul Diamond projesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yüzde 12’lik indirim fırsatı sunuluyor

Firma Haberleri 0 Yorum

Vadistanbul Yüzde 25 Prim Yaptı

Kira yerine satın alıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kuveyt Havalimanı’na Limak’tan 4.7 Milyar Dolar Teklif

Kuveyt Uluslararası Havalimanına yeni terminal inşası için en düşük teklifi 1.39 milyar dinar (4.78 milyar dolar) ile Limak ve Kharafi National şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum verdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mesken Yapı Seramiksan Showroom’u açıldı

“İyi tasarım herkesin hakkı” anlayışıyla üretimlerine devam eden, Türkiye çapında 200’ü aşkın mağazasıyla kaliteli hizmet veren Seramiksan’ın showroomlarına Manisa Mesken Yapı da eklendi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mehpare Evrenol : Yeni konutlar Türkiye’yi tektipleştirdi

Yüksek Mimar Mehpare Evrenol. “Hayata dair her şeyin hızla küreselleştiği günümüz dünyasında geleneksel mimari kültürlerin büyük bir erozyon içinde olduğunu, bundan payını fazlasıyla alan Türkiye’nin yerel mimari estetiği ve inceliklerinin

Firma Haberleri 0 Yorum

Braas ile çevre dostu akıllı binalar

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.