Ankara 2016’da Farklı Bir Kimliğe Bürünecek

Ankara 2016’da Farklı Bir Kimliğe Bürünecek

Son bir kaç yıl içinde birbirinden başarılı proje konut ve is merkezlerinin yükselmeye başladığı Başkent’te 2 yıl içinde onlarca projenin tamamlanması bekleniyor.

Bu yapılar 2016 yılında Başkent’in farklı bir silüet ve kimlik kazanacağını gösteriyor. Ankara’nın köklü inşaat firmaları, bir süre önce ürettikleri ve İstanbul’u aratmayacak çok sayıda projeyle yarışırken, bu yıl yarışa yurt genelindeki projeleri ile ses getiren firmalar da katıldı. Her biri 600 ile 200 bin arasında konut üreten projeler İncek, Beytepe, Bilkent, Mamak, Macun gibi semtlerde yoğunlaşırken, her türlü detayı düşünülen modern iş merkezleri de Çukurambar, Söğütözü, Mustafa Kemal gibi lokasyonlarda yükseliyor.

Başkent’e şantiye görünümü veren bu inşaatların önemli bölümünün 2016 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Söz konusu yapılarda yaşamın başlaması, iş merkezlerini Gaziosmanpaşa, Yıldız, Cinnah, Balgat gibi 40-50 yıllık 3-4 katlı eski yapılardan kurtaracak. Konut anlamında proje yapılarla yeni yeni tanışan Ankaralılar için de çok sayıda alternatif gündeme gelecek.

YATIRIMIN YENİ ADRESİ
Ankara inşaat sektörünün öncü firmalarından Barışkent & BA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Başkent’in en önemli yapılarında firmalarının imzasının bulunduğunu anımsatarak, bundan sonraki süreçte de Ankara yeni kimliği ile tanışırken yoğun proje çalışmaları içinde bulunduklarını kaydetti. Barış Aydın, Ankara’nın son yıllarda çok sayıda önemli yatırımcı için cazip bir yatırım kenti haline gelmesinin de önemine işaret ederek, şunları söyledi: “Son yıllarda İstanbul’da birbirine benzeyen projeler hem müşterilerin hem de yatırımcıların ilgisini Ankara’ya çekiyor. İncek, Beytepe, Bilkent, Mamak, Macun, Yaşamkent gibi projelerin yükseldiği semtler, kentin kimliğini değiştirecek. Ankara’daki projelerin önemli bölümünün İstanbul’dakilerden daha başarılı olduğuna inanıyorum. Ancak, 2016 yılında yeni ve modern lokasyonlardan konut veya ofis almak isteyenlerin firmaların geçmişlerini iyi incelemeleri gerekiyor. Aksi taktirde bu yoğun yapılaşma sürecinde yol alamayan firmalar yüzünden hayal kırıklığı yaşayabilirler.”

BAŞKENTTE TARİH YAZILIYOR
Barış Aydın, firmalarının uzman kadrosu ile adeta 24 saat kentin yeniden yapılanması için çaba gösterdiğini belirterek, “Şu anda resmen Başkent’te tarih yazılıyor. Bugün üretilen binalar, Ankara’nın gelecekteki 40-50 yılını temsil edecek. Biz de bu süreç içinde aktif şekilde yer alıyoruz. Barışkent & BA Grup olarak kentin sıkışıklıktan kurtulması, nefes alan, alt yapı sorunu yaşamayan bölgeler kurulması için yoğun bir çalışma içindeyiz” Dedi.(Ankara İlke Gazetesi)

Previous Kule Evo Satışa Çıktı
Sonraki LG Hausys Türkiye'de Büyüme Hedefliyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Çilek’ten teknolojiye uygun akıllı odalar

Birbirinden renkli ve eğlenceli tematik ürünler tasarlayan Çilek, son yıllarda hayatın her alanına hakim olan “akıllı cihaz” teknolojilerini mobilyalarına uyarlayan ilk Türk mobilya markası oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

YEM,Turkeybuild İstanbul,Fuar Alanı 100 Bin Metrekare Olacak

Uluslararası nitelik taşıyan ve sektöre yeni ihracat kapıları açan Yapı FuarlarıTurkeybuild, yıl boyunca yerli ve yabancı ortalama 180 bin ziyaretçiyi buluşturuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO’nun arsasına 8 teklif

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), “İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi”  ihalesinin 1. oturumuna 8 şirketin katıldığını bildirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Rings İstanbul Satışta

SELİN Yapı tarafından Sancaktepe’de geliştirilen Rings İstanbul, özellikle geniş ailelerin tercihi olan büyük metrekareli bahçeli ve teraslı evleri ile Rings AVM üzerinde bulunan homeoffice evlerini satışa sundu.

Firma Haberleri

İş GYO’nun Güneşli ofis binası satıldı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (İş GYO)İstanbul Küçükçekmece  Halkalı’da bulunan Güneşli ofis binası 69 milyon 500 bin TL’ye Sun Turizm İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye satıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Canpa ekibine Hollanda’dan ödül

Yalıtımda “mucize ürün” flexobitin üreticisi Hollandalı Bitufa, distribütörleri arasında en büyük hacme ulaşan Türkiye’nin yalıtım uzmanı Canpa’yı ödüle layık gördü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.