Anıtkabir tören alanı yenileniyor

Anıtkabir tören alanı yenileniyor

Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’in tören alında bulunan kilim motifli zemin taşlarının aslına uygun olarak yenilenmesine başlandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Anıtkabir’in tören alanında bulunan kilim motifli zemin taşları, inşa edildiği 1953 yılından günümüze kadar zamanın ve meteorolojik şartların etkisiyle yıprandığına dikkat çekilerek” Anıtkabir tören alanındaki olumsuz görüntülerin ortadan kaldırılması, ziyaretçilerin ayak burkulması gibi risklere maruz kalmaması için zemin taşlarının aslına uygun olarak yenilenmesine başlanmıştır.

Ayrıca Anıtkabir’de ziyaretlere kesintisiz devam edilebilmesi maksadıyla yenileme faaliyetleri bölümler halinde yürütülmektedir”denildi.

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu bilgisi dâhilinde ve Milli Savunma Bakanlığı Ankara İnşaat emlak Bölge Başkanlığı sorumluluğunda yürütülen yenileme çalışmalarının birinci bölümü, 01 Nisan 2014-01 Ağustos 2014 tarihleri arasında tamamlandığı vurgulanarak ikinci bölümün yenilenmesi ise 02 Eylül 2014 tarihinde başlatıldığı ve 29 Mayıs 2015 tarihinde bitirilmesinin planlandığı kaydedildi.(Habertürk)

Previous İMKON:Gayrimenkul değerini belirleyecek bir kuruma ihtiyaç var
Sonraki Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Vahdettin Köşkü eleştirilerine yanıt

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Temmuz Ayında 85 Bin 101 Konut Satıldı

TÜRK ekonomisinin lokomotifi inşaat ve gayrimenkul sektörü başarılı yürüyüşünü devam ettiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da metroya yakın bölgelerde konut fiyatları artabilir

Ulaşımın en önemli sorun olduğu büyük şehirlerde metro ve raylı sistemler, trafiği büyük ölçüde rahatlatırken, çevre dostu özellikleriyle de her geçen gün ulaşımda en cazip tercih haline geliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Uygun Fiyatlı Konut Bulanlar Kaçırmasın

Nisan ayından itibaren kredi faizlerinde yaşanan düşüş konut kredisi taleplerine de yansıdı. Yüzde 1-1.10 seviyelerine inen faiz oranları bu yıl içinde yüzde 1’in altını deneyebilir.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 2 Mart 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 2 Mart 2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak  bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Diyarbakır Sur İlçesi Hanlar bölgesi yenileniyor

Diyarbakır Sur İlçesi Gazi Caddesi Hanlar Bölgesi yenileme projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlatılan Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle ilçesinde 3 imar planı değişikliği askıya çıktı

Ankara Yenimahalle ilçesinde 43524 ada 1 parsel, 7374 ada 1 parsel ve Mehmet Akif Ersoy Mah. dini tesis alanına ilişkin plan değişikliği Yenimahalle Belediyesi İmar ve Şehircilik Panosunda askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.