AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu

AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu

AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel 2016’ya damgasını vurdu. Türkiye’nin en iyi konut projesi seçilen AND Pastel’in başarıları ülke sınırlarını aştı, “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde Avrupa’nın en iyisi oldu.

2016 yılında Türkiye’de AND Pastel rüzgarı esti. AND Kozyatağı ile tam 8 ödül elde eden AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel de ödüle doymadı. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden Sign of the City Awards’ta AND Pastel devam eden kategorisinde “En İyi Konut” seçildi.

Türkiye’nin en iyisi olan AND Pastel’in başarıları ülke sınırlarını da aştı. European Property Awards’tan başvuruda bulunulan 5 kategorinin 5’inden de ödül alarak döndü. AND Pastel yarışmanın Dünya klasmanı olan  “International Property Awards”ta ise “Konut Peyzaj Mimarisi” dalında Avrupa’nın en iyisi olmayı başardı.

Sadece mimari ve geliştirme alanlarında ödül almakla kalmayan AND Pastel, www.andpastel.com web sitesi ile de Dünya’nın en iyilerinin seçildiği Interactive Media Awards ödüllerinde gayrimenkul sektörünün en iyileri arasında yerini aldı.

Ulaşılması zor bir çok başarıya imza atan AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu.

Türk Mahalle Kültürünü Avrupa da Sevdi
AND Pastel ile yakaladıkları başarıları dile getiren AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Türk mahalle kültürünü yeni nesil bir yaklaşımla yeniden kurguladık. Tüm Dünya’ya kültürümüzü en doğru şekilde anlatmaya çalıştık. Avrupa’nın en iyisi olarak seçilmemizde projemizin mimari ve teknik özelliklerinin yanı sıra, Türk kültürünün taşıdığı güzelliklerin de etkili olduğu kanaatindeyim. Bir çoğumuzun da yaşadığı mahalle yaşamındaki o sıcak komşuluk ilişkileri, çocukların özgürce oynadığı sokaklar, beraber kurulan sofralar, doğayla iç içe olduğumuz alanlar yeni nesil bir anlayışla burada hayat bulacak. ‘’ dedi.

AND Gayrimenkul Denince Akla İlk Gelen: Güven
2016 yılı hakkında da değerlendirmelerde bulununan Usta, ‘’’Geride bıraktığımız yıl, AND Gayrimenkul olarak ilk konut projemiz ile geniş kitlelerle buluştuğumuz ve bu buluşmanın heyecanı ile geçen bir yıl oldu. Beklediğimizin üstünde bir ilgi ve beraberinde önemli satış rakamlarına ulaştık. Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar ve döviz kurlarındaki artışa rağmen gayrimenkul sektörü alınan önlemler sayesinde büyümesini sürdürdü. Konjonktürel endişeler nedeniyle güven veren firmalara olan ilgide büyük bir artış oldu. Bu dönemde AND Pastel ile yakaladığımız ciddi satış başarısının sebeplerinden birinin de bize duyulan büyük güven olduğunu söyleyebiliriz. Bağımsız bir araştırma şirketi ile gerçekleştirdiğimiz müşteri araştırmamızda markamıza olan güvenin %96* oranında olması da bunun bir göstergesi.” dedi.

Sektörün Başarısı Kurumsallaşmaktan Geçiyor
Demograjik gelişmeler nedeniyle Türkiye’de her yıl ortalama 650bin konut ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 7milyon konutun dönüşeceği öngörülmektedir. Bu konulara dikkat çeken ve 2017 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunanan Ali Baki Usta ’’Türk ekonomisinde önemli bir paya sahip olan gayrimenkul sektörü konjonktürün olumsuzluklarına rağmen büyümesini devam ettiriyor. Öngörüler 2017 yılında da bu büyümenin devam edeceğini işaret ediyor. Diğer taraftan kentsel dönüşüm sektörün önemli bir gerçeği çünkü büyük bir değişimi beraberinde getiriyor. Böyle büyük bir değişim de bir vizyona ihtiyaç duyuyor. Burada sorumluluk biz gayrimenkul geliştiricilerine düşüyor. Önce şirketlerin sonra sektörün kurumsallaşması gerekiyor. Sektörde artık belli standartların oluşturulması, markalı konutların artması ve sadece deneyime değil araştırmalara dayanan sağlıklı verilerin üretilmesi gerekiyor. Başarı buradan geçiyor.’’

AND Gayrimenkul olarak 2017’ye yeni umutlarla adım attıklarını belirten Ali Baki Usta sözlerini şöyle noktaladı: “Her şeye rağmen yeni yıl yeni umutlar ve hedeflerle birlikte geliyor. Bu beklentilerin gerçekleşmesi için tüm paydaşlarla birlikte sektörü daha da ileriye götürmeye çalışmalıyız. Kurumların değerinin ancak sektörle birlikte artabileceğinin bilincindeyiz. ‘’

* Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama tarafından 15 Ağustos – 2 Eylül 2016 tarihleri arasında, AND Gayrimenkul için, AND Pastel Projesi ile ilgilenen 434 müşteri ile bilgisayar destekli telefon görüşmeleri (CATI) tekniği ile “AND Pastel Müşteri Araştırması” çalışması gerçekleştirilmiştir. Araştırmanın bulgularına göre; müşterilerin AND Gayrimenkul markasına net güven skoru %96’dır.

Previous Birevim’den dev ‘Aralık’ kampanyası
Sonraki Konut sektörünün en beğenileni yine MESA oldu

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Nidapark Kayaşehir satış ofisi tamamlandı

İç mimari projesi Gönye Proje Tasarım imzasını taşıyan Nidapark Kayaşehir Satış Ofisi, Başakşehir’deki dört etaplı konut projesinin ana tasarım kararlarıyla uyumlu kurgusu ve ziyaretçilerini ağırladığı modern, seçkin ve konforlu atmosferiyle

Anadolu Yakası 0 Yorum

Sur Yapı İlkbahar’da 2+1 daireler 290 bin liradan başlıyor

Sur Yapı, Sultanbeyli’ye İlkbahar’ı getirecek İstanbul’da çok sayıda proje geliştiren Sur Yapı, ilk etabı büyük ilgi gören İlkbahar projesinin ikinci etabını satışa çıkardı.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Çengelköy Park Evleri Satışa çıktı

Selimoğlu ve Demirland İnşaat ortaklığında inşa edilen Çengelköy Park Evleri, satışa çıktı.

İstanbul

Papatya Park Residence projesi

Papatya Park Residence konut projesi İstanbul  Beylikdüzü’nde  E5’e 300 metre mesafede Düzlem –Döğme ortaklık grubu tarafından hayata geçiriliyor.

İstanbul 0 Yorum

Atlantik Life Pendik’te 237 bin TL’den başlayan fiyatlar

Atlantik Yapı tarafından Pendik’te hayata geçirilen Atlantik Life konumuyla ve bölgeye kıyasla ekonomik oranlardaki fiyatlarıyla bölgenin en dikkat çeken projeleri arasında yerini aldı.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Sinpaş Köyceğiz’de lansmana özel indirim fırsatı

Sinpaş Köyceğiz Projesi ile ‘şehrin gürültüsünden uzak doğal bir yaşam sürme’ hayalini gerçeğe dönüştürüyor!

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.