AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu

AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu

AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel 2016’ya damgasını vurdu. Türkiye’nin en iyi konut projesi seçilen AND Pastel’in başarıları ülke sınırlarını aştı, “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde Avrupa’nın en iyisi oldu.

2016 yılında Türkiye’de AND Pastel rüzgarı esti. AND Kozyatağı ile tam 8 ödül elde eden AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel de ödüle doymadı. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden Sign of the City Awards’ta AND Pastel devam eden kategorisinde “En İyi Konut” seçildi.

Türkiye’nin en iyisi olan AND Pastel’in başarıları ülke sınırlarını da aştı. European Property Awards’tan başvuruda bulunulan 5 kategorinin 5’inden de ödül alarak döndü. AND Pastel yarışmanın Dünya klasmanı olan  “International Property Awards”ta ise “Konut Peyzaj Mimarisi” dalında Avrupa’nın en iyisi olmayı başardı.

Sadece mimari ve geliştirme alanlarında ödül almakla kalmayan AND Pastel, www.andpastel.com web sitesi ile de Dünya’nın en iyilerinin seçildiği Interactive Media Awards ödüllerinde gayrimenkul sektörünün en iyileri arasında yerini aldı.

Ulaşılması zor bir çok başarıya imza atan AND Pastel, 2016 yılına damgasını vurdu.

Türk Mahalle Kültürünü Avrupa da Sevdi
AND Pastel ile yakaladıkları başarıları dile getiren AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Türk mahalle kültürünü yeni nesil bir yaklaşımla yeniden kurguladık. Tüm Dünya’ya kültürümüzü en doğru şekilde anlatmaya çalıştık. Avrupa’nın en iyisi olarak seçilmemizde projemizin mimari ve teknik özelliklerinin yanı sıra, Türk kültürünün taşıdığı güzelliklerin de etkili olduğu kanaatindeyim. Bir çoğumuzun da yaşadığı mahalle yaşamındaki o sıcak komşuluk ilişkileri, çocukların özgürce oynadığı sokaklar, beraber kurulan sofralar, doğayla iç içe olduğumuz alanlar yeni nesil bir anlayışla burada hayat bulacak. ‘’ dedi.

AND Gayrimenkul Denince Akla İlk Gelen: Güven
2016 yılı hakkında da değerlendirmelerde bulununan Usta, ‘’’Geride bıraktığımız yıl, AND Gayrimenkul olarak ilk konut projemiz ile geniş kitlelerle buluştuğumuz ve bu buluşmanın heyecanı ile geçen bir yıl oldu. Beklediğimizin üstünde bir ilgi ve beraberinde önemli satış rakamlarına ulaştık. Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar ve döviz kurlarındaki artışa rağmen gayrimenkul sektörü alınan önlemler sayesinde büyümesini sürdürdü. Konjonktürel endişeler nedeniyle güven veren firmalara olan ilgide büyük bir artış oldu. Bu dönemde AND Pastel ile yakaladığımız ciddi satış başarısının sebeplerinden birinin de bize duyulan büyük güven olduğunu söyleyebiliriz. Bağımsız bir araştırma şirketi ile gerçekleştirdiğimiz müşteri araştırmamızda markamıza olan güvenin %96* oranında olması da bunun bir göstergesi.” dedi.

Sektörün Başarısı Kurumsallaşmaktan Geçiyor
Demograjik gelişmeler nedeniyle Türkiye’de her yıl ortalama 650bin konut ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 7milyon konutun dönüşeceği öngörülmektedir. Bu konulara dikkat çeken ve 2017 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunanan Ali Baki Usta ’’Türk ekonomisinde önemli bir paya sahip olan gayrimenkul sektörü konjonktürün olumsuzluklarına rağmen büyümesini devam ettiriyor. Öngörüler 2017 yılında da bu büyümenin devam edeceğini işaret ediyor. Diğer taraftan kentsel dönüşüm sektörün önemli bir gerçeği çünkü büyük bir değişimi beraberinde getiriyor. Böyle büyük bir değişim de bir vizyona ihtiyaç duyuyor. Burada sorumluluk biz gayrimenkul geliştiricilerine düşüyor. Önce şirketlerin sonra sektörün kurumsallaşması gerekiyor. Sektörde artık belli standartların oluşturulması, markalı konutların artması ve sadece deneyime değil araştırmalara dayanan sağlıklı verilerin üretilmesi gerekiyor. Başarı buradan geçiyor.’’

AND Gayrimenkul olarak 2017’ye yeni umutlarla adım attıklarını belirten Ali Baki Usta sözlerini şöyle noktaladı: “Her şeye rağmen yeni yıl yeni umutlar ve hedeflerle birlikte geliyor. Bu beklentilerin gerçekleşmesi için tüm paydaşlarla birlikte sektörü daha da ileriye götürmeye çalışmalıyız. Kurumların değerinin ancak sektörle birlikte artabileceğinin bilincindeyiz. ‘’

* Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama tarafından 15 Ağustos – 2 Eylül 2016 tarihleri arasında, AND Gayrimenkul için, AND Pastel Projesi ile ilgilenen 434 müşteri ile bilgisayar destekli telefon görüşmeleri (CATI) tekniği ile “AND Pastel Müşteri Araştırması” çalışması gerçekleştirilmiştir. Araştırmanın bulgularına göre; müşterilerin AND Gayrimenkul markasına net güven skoru %96’dır.

Previous Birevim’den dev ‘Aralık’ kampanyası
Sonraki Konut sektörünün en beğenileni yine MESA oldu

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası

HEP İstanbul konut projesinde avantajlı ödeme koşulları

Tekfen Emlak Geliştirme, İstanbul Esenyurt’ta hayata geçirdiği HEP İstanbul projesinde HEP AVANTAJ kampanyası devam ediyor. Projenin yarısının satıldığı HEP İstanbul’dan ev sahibi olmak isteyenler, peşin ödemede yüzde 6 indirimden yararlanırken,

İstanbul

Park 34 konut projesi

Park 34 konut projesi Kartal Yunus mahallesinde Hak Yapı tarafından inşa ediliyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Nida Life’da ev fiyatları 225 bin liradan başlıyor

Nida Life projesi İstanbul Beylikdüzü’nde Özmilenyum İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Anadolu Yakası

Karasu yatırımcıların yeni hedefi oldu

Emlak İstasyonu Karadeniz bölge müdürü Adem Demirtürk Sakarya’nın Karasu ilçesi 55 kilometrelik sahili ve İstanbul’a sadece 2,5 saat mesafede yer alması ile emlak yatırımcılarının akınına uğruyor dedi.

Avrupa Yakası 0 Yorum

5. Levent projesi için 80 milyon liralık yatırım

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliğiyle TEM Alibeyköy kavşağında inşa edilen 5. Levent projesi üzeninden geçen yüksek gerilim hatları TEİAŞ ile Torunlar GYO arasında yapılan sözleşme ile yer altına alınacak.

İstanbul 0 Yorum

AKS City projesi

AKS City konut projesi İstanbul Büyükçekmece’de AKS Grup tarafından inşa ediliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.