Anafartalar Konukevi’nde 5 yıldızlı otel konforu

Anafartalar Konukevi’nde 5 yıldızlı otel konforu

Soysal belediyecilik anlayışını bir ilke haline getiren Altındağ Belediyesi, Ankara’da tedavi gören ancak konaklama masraflarını karşılayamayacak durumda olan hasta ve hasta yakınlarına kucak açıyor.

Tedavi olmak için Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya gelen hasta ve hasta yakınları, Altındağ Belediyesi Anafartalar Konukevi’nde 5 yıldızlı otel konforunda ağırlanıyor. Tedavi süresince hastane köşelerinde, parklarda, otobüs duraklarında ve metro istasyonlarında sabahlayan hasta ve hasta yakınlarına, Altındağ Belediyesi ilaç oluyor.
“Yanı başımızda yaşanan dramlara seyirci kalamazdık”

Anafartalar Konukevi’nin çok sayıda yardıma muhtaç hastaya ve hasta yakınına kucak açtığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2015 yılında yaklaşık 27 bin kişiyi ağırladıklarına dikkat çekti. Bugüne kadar ise toplam 268 bin 722 kişiyi misafir ettiklerini aktaran Başkan Tiryaki, hasta yakınlarının maddi imkânsızlıklar nedeniyle büyük zorluklar yaşadığını, Altındağ Belediyesi’nin de işte  bu noktada devreye girdiğini kaydetti. Konukevlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlara hem konforlu hem de oldukça hijyenik ortamlarda hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Tiryaki: “Bu yardımlardan hiçbir karşılık beklemiyoruz” dedi.
“Kilometrelerce yol kat edip tedavi olmak için buralara gelenler var. Kalacak yeri, yatacak yeri olmayanlar var. Altındağ Belediye binası tam da hastaneler bölgesinin merkezinde. Yanı başımızda yaşanan dramlara seyirci kalamazdık. Bu insanlara yardım etmek boynumuzun borcudur.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin sosyal projeleri çok önemsediğini hatırlattı.

“Pansumanımıza bile yardımcı oldular”
Şanlıurfa’da trafik kazası geçiren ve tedavi olmak için Ankara’ya gelen Osman Gül, annesi Hülya Gül ile birlikte 20 gündür Anafartalar Konukevi’nde kalıyor. Hülya Gül, çocuğunun hastaneye Altındağ Belediyesi araçlarıyla götürüldüğünü ve yapılan bu yardımların hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını vurguladı. Anafartalar Konukevi’nde kendilerini çok güvende hissettiklerini dile getiren Hülya Gül: “Başımız sıkıştığında personeller yardımımıza koşuyor” dedi. Gül, pansuman yapılması gerektiğinde bile sağlık eğitimi alan konukevi personellerinin büyük bir titizlikle bu ihtiyaçlarına cevap verdiklerinin altını çizdi.

“Bu kapı hiçbir zaman kapanmadı”
Kemoterapi için Batman’dan Ankara’ya gelen bir diğer hasta ise Faik Boğucu… Boğucu için Anafartalar Konukevi aynı zamanda kendisinin ikinci evi. Ankara’ya her geldiğinde bu kapının kendisine hiç kapanmadığının altını çizen Boğucu, gösterilen ilgiden oldukça memnun… Boğucu, konukevinin temizliği üzerinde de durarak: “Her gün temizlik yapılıyor. Evlerde bile her gün çarşaf değişmiyor. Banyolarımız pırıl pırıl. İstediğimiz zaman yemek yapabileceğimiz mutfağımız bile var. Altındağ Belediyesi en büyük teşekkürü hak ediyor. Dualarımız hep onlarla” diye konuştu.

Previous Turanlar Grup oteller zinciri kuracak
Sonraki Ev alırken lokasyona dikkat edilmeli

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

Ankara Çayırhan’a kültür merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çayırhan’da 10 yılı aşkın süredir tamamlanamayan Çayırhan Kültür Merkezi’ni yeniden projelendirerek yapıyor.

Kültür 0 Yorum

Etimesgut’a emekli dinlenme evi ile spor merkezi

Etimesgut Belediyesi’nin Atayurt Mahallesi’nde inşaasını tamamladığı Emekli Dinlenme Evi ile Spor Merkezi açılış için gün sayıyor. Bölge sakinleri her iki tesisin açılışını dört gözle bekliyor.

Kültür 0 Yorum

Evrensel Değerler Müzesi çocuklar için gün sayıyor

Ankara’nın kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi şimdi de çocukları bağrına basıyor.

Kültür 0 Yorum

AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri Ankara’da

AnadoluJet’in Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi desteğiyle gerçekleştirdiği, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle projelendirilen ve kültürel gerçeklere duyarlılığı arttırmayı hedefleyen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri”nin ikincisi 6 Kasım 2014 tarihinde

Kültür

Çerkeslerin de Ankara’da bir evi var

Yenimahalle Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda Ankara Çerkes Derneği’ne “Yap, işlet, devret” modeli ile Yaşamkent’te tahsis edilen arsa can buldu.

Kültür 0 Yorum

Huber Köşkü yenileniyor

İstanbul Sarıyer’deki Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi’ndeki Huber Köşkü ve Faytonhane yenileniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.