AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri Ankara’da

AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri Ankara’da

AnadoluJet’in Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi desteğiyle gerçekleştirdiği, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle projelendirilen ve kültürel gerçeklere duyarlılığı arttırmayı hedefleyen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri”nin ikincisi 6 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da düzenlenecek.

Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla zenginleşen söyleşinin üniversite öğrencilerine yönelik bölümü;  6 Kasım’da Hacettepe Üniversitesi’nde, halka yönelik söyleşi ise aynı gün Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde saat 20.00’de gerçekleştirilecek.

AnadoluJet’in yeni tarih projesi ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’ Çanakkale’den sonra yoluna Ankara ile devam ediyor. 6 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da üniversite öğrencileri ve Ankaralılarla buluşacak ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’ sabah ve akşam olmak üzere iki ayrı oturum halinde düzenlenecek.

Sohbetlerin üniversite öğrencilerine yönelik söyleşi ise 6 Kasım saat 14.30’da Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi Kongre Salonu’nda gerçekleşecek. Halka yönelik bölümü ise 6 Kasım 2014, saat: 20.00’de Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde düzenlenecek.  

AnadoluJet’in Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi desteğiyle gerçekleştirdiği, Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı sebebiyle projelendirilen, toplumun tarihsel ve kültürel gerçeklere duyarlılığını arttırmayı hedefleyen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri”, tarihi ve kültürel değerlerimizi en doğru şekilde gelecek kuşaklara aktarmayı ve halkın bu konudaki bilgi birikimini arttırmayı hedefliyor.

‘Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla zenginleşen ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’nde; I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin nerelerde, kimlere karşı savaştığı, Osmanlı askerlerinin nasıl bir müdafaa sergilediği, Çanakkale Boğazı’nda, Morto, Seddülbahir ve Arıburnu’nda neler yaşandığı ve Seyid Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Cevat Paşa ve diğer kahramanların öyküleri paylaşılacak.

Ayrıca söyleşi esnasında Çanakkale Savaşı’nı anlatan, İshak Tekgül tarafından oyunlaştırılan ve yönetilen teknik tiyatro oyunu Şüheda’dan da “Ana ve Şehit, Kınalı Hasan ve Tüfekler Çalınca Son Okul Zilini” gibi bazı sahneler oynanacak. Etkinlik kapsamında Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan özel bir sergi gerçekleştirilecek. Kapanışta ise Talha Uğurluel kitaplarını imzalayarak katılımcılarla buluşacak.

Tüm Anadolu’yu dolaşacak…
AnadoluJet’in onlarca kentte binlerce kişiyle buluşması hedeflenen bu özel projesi 19 Kasım 2014 tarihinde tekrar Ankara’da olacak. AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’nin Ankara’daki ikinci turu kapsamında üniversiteliler için Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsü Mimar Kemalettin Kongre Salonu’nda saat 14.00’de ve Ankaralılar için Ankara Gençlik ParkıKültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde saat: 20.00’de iki ayrı etkinlik düzenlenecek.
Proje ilerleyen günlerde Trabzon, Kayseri, Konya, Samsun gibi pek çok kentte halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşilerle devam edecek.
AnadoluJet ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden ve 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Previous Nurus Yeni Ve Yenilenen Tasarımlarını Orgatec 2014 Fuarı’nda Tanıttı
Sonraki Emlak Konut'un Yenibosna'daki Arsa İhalesini Baş Yapı ve Doğa Şehircilik Kazandı

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

Fikret Otyam Müzesi İçin Geri Sayım Başladı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Fikret Otyam Müzesi” ile ilgili son değerlendirmeleri yapmak için ünlü ressam Fikret Otyam’la bir araya geldi.

Kültür 0 Yorum

Zengibar Kalesi turizme kazandırılıyor

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nda yapılan toplantıda, kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli planlamalar yapılarak Zengibar kalesinin turizme kazandırılması için somut adımlar atıldı

Kültür 0 Yorum

BELMEK’te Kayıtlar Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Ev Bir Atölye Olacak” sloganıyla yola çıktığı ve 1994 yılından beri bayanlara el becerisi kazandırmak amacıyla devam ettirdiği Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), 2014–2015 kurs dönemi

Kültür 0 Yorum

Türkiye’nin En Büyük Müze Kompleksi

Haleplibahçe Mozaik Müzesi ve Arkeopark Projesinde büyük mesafe katedildi.

Kültür 0 Yorum

7 bölge 7 renk projesi

3 yılda 7 kez gerçekleşen, Başbakanlık Tanıtma Fonu Temsilciliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Valilikler ve Belediyeler tarafından da resmi desteklenen projeler arasında yer alan Şehri Medeniyet Kültür projesi 2016-2017 yılları

Kültür 0 Yorum

Çekmeköy Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezinin Temeli Atıldı

ÇEKMEKÖY Belediyesi tarafından yaptırılan Cumhuriyet Mahallesi kültür merkezinin temeli, törenle atıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.