AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri Ankara’da

AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri Ankara’da

AnadoluJet’in Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi desteğiyle gerçekleştirdiği, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle projelendirilen ve kültürel gerçeklere duyarlılığı arttırmayı hedefleyen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri”nin ikincisi 6 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da düzenlenecek.

Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla zenginleşen söyleşinin üniversite öğrencilerine yönelik bölümü;  6 Kasım’da Hacettepe Üniversitesi’nde, halka yönelik söyleşi ise aynı gün Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde saat 20.00’de gerçekleştirilecek.

AnadoluJet’in yeni tarih projesi ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’ Çanakkale’den sonra yoluna Ankara ile devam ediyor. 6 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da üniversite öğrencileri ve Ankaralılarla buluşacak ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’ sabah ve akşam olmak üzere iki ayrı oturum halinde düzenlenecek.

Sohbetlerin üniversite öğrencilerine yönelik söyleşi ise 6 Kasım saat 14.30’da Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi Kongre Salonu’nda gerçekleşecek. Halka yönelik bölümü ise 6 Kasım 2014, saat: 20.00’de Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde düzenlenecek.  

AnadoluJet’in Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi desteğiyle gerçekleştirdiği, Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı sebebiyle projelendirilen, toplumun tarihsel ve kültürel gerçeklere duyarlılığını arttırmayı hedefleyen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri”, tarihi ve kültürel değerlerimizi en doğru şekilde gelecek kuşaklara aktarmayı ve halkın bu konudaki bilgi birikimini arttırmayı hedefliyor.

‘Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla zenginleşen ‘AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’nde; I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin nerelerde, kimlere karşı savaştığı, Osmanlı askerlerinin nasıl bir müdafaa sergilediği, Çanakkale Boğazı’nda, Morto, Seddülbahir ve Arıburnu’nda neler yaşandığı ve Seyid Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Cevat Paşa ve diğer kahramanların öyküleri paylaşılacak.

Ayrıca söyleşi esnasında Çanakkale Savaşı’nı anlatan, İshak Tekgül tarafından oyunlaştırılan ve yönetilen teknik tiyatro oyunu Şüheda’dan da “Ana ve Şehit, Kınalı Hasan ve Tüfekler Çalınca Son Okul Zilini” gibi bazı sahneler oynanacak. Etkinlik kapsamında Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan özel bir sergi gerçekleştirilecek. Kapanışta ise Talha Uğurluel kitaplarını imzalayarak katılımcılarla buluşacak.

Tüm Anadolu’yu dolaşacak…
AnadoluJet’in onlarca kentte binlerce kişiyle buluşması hedeflenen bu özel projesi 19 Kasım 2014 tarihinde tekrar Ankara’da olacak. AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’nin Ankara’daki ikinci turu kapsamında üniversiteliler için Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsü Mimar Kemalettin Kongre Salonu’nda saat 14.00’de ve Ankaralılar için Ankara Gençlik ParkıKültür Merkezi Necip Fazıl Sahnesi’nde saat: 20.00’de iki ayrı etkinlik düzenlenecek.
Proje ilerleyen günlerde Trabzon, Kayseri, Konya, Samsun gibi pek çok kentte halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşilerle devam edecek.
AnadoluJet ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden ve 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Previous Nurus Yeni Ve Yenilenen Tasarımlarını Orgatec 2014 Fuarı’nda Tanıttı
Sonraki Emlak Konut'un Yenibosna'daki Arsa İhalesini Baş Yapı ve Doğa Şehircilik Kazandı

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Şehir Kütüphanesi Hizmete Girdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kendi alanında farklı bir projeye daha imza attı.

Kültür

Sincan’a 7 Ankara Evi daha yapılıyor

Sincan Belediyesi ilçeyi Ankara Evleri ile donatmaya devam ediyor.

Kültür 0 Yorum

Sincan’a kongre ve kültür merkezi yapılacak

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Projeler Şehri” Sincan’ı anlattı.  Başkan Tuna, Kentsel Yenileme Projesindeki son durumdan Kültür ve Kongre Merkezine, 2. Çevre Yolu Projesinden Konaklara kadar pek çok

Kültür 0 Yorum

Şerefiye Sarnıcı Ortaya Çıkıyor

Eski Eminönü Belediye binasının altında yer alan bin 586 yıllık Şerefiye Sarnıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2,7 milyon dolara restore edilecek.

Kültür 0 Yorum

Mamak Kıbrıs Mahallesi’ne üçlü kompleks

Mamak’ı hizmetleriyle geleceğe taşırken, sosyal sorumluluk bilinciyle de yatırımlarına yön veren Mamak Belediyesi, 10.000 metrekarelik alanda içerisinde aile merkezi, gençlik merkezi ve kapalı pazar alanı olarak hizmet verecek üçlü tesisin

Kültür 0 Yorum

Ankara Kalesi Bambaşka Bir Görünüme Kavuşuyor

Başkent’in önemli turizm potansiyellerinden biri olarak değerlendirilen ve Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi’nin içerisinde yer alan Ankara Kalesi, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projelerle bambaşka bir görünüme kavuşuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.