Anadolu yakası konut projeleri devri başlıyor

Anadolu yakası konut projeleri devri başlıyor

Göçler ve ulaşım sıkıntısıyla boğulan Avrupa yakası, Anadolu yakasını cazip hale getirdi.

Mevcut altyapı ve kentsel dönüşüm projeleri bittiğinde gayrimenkul fiyatlarında ikincil bir yükseliş dalgası bekleniyor Altyapı projeleri değeri katladı. Anadolu yakasında yeni metro ağlarının açılacak olmasının, bu hatlarda ve mevcut hatlardaki ofis ve konut piyasasının da hareketlenmesine yol açtığını dile getiren Yazıcı, Marmaray hattı sayesinde bir yakadan diğerine geçmekte yaşanan engellerin büyük ölçüde aşılmış olduğunu, bunun da Anadolu yakasını cazip hale getirdiğini kaydetti.

Mega projeye ek olarak yapılması planlanan Avrasya Karayolu Tüp Geçidi, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü projelerinin geçtiği güzergahlar ve çevresindeki emlak değerlerinde de ciddi derecede artışlar gözlemlendiğini vurgulayan Yazıcı, Bu bölgelerdeki semtler en fazla konut satılan alanlar haline geldi” diye konuştu. Gayrimenkul piyasasında İstanbul’un kabına sığmadığını ifade eden EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Anadolu yakasının ciddi bir yükselişe geçtiğini, altyapı projeleri ve kentsel dönüşüm projelerinin emlak fiyatlarını yükselttiğini söyledi.

Altyapı projelerinin tamamlanmasına doğru ikinci bir yükseliş dalgası beklediğini, kentsel yenilemede öne çıkan Bağdat Caddesinde ise metrekare birim satış İcatlarının 10 bin dolara dayandığını vurgulayar Yazıcı, İstanbul’un gerek aldığı göçler gerekse Avrupa yakasındaki ulaşım imkanlarının güıı geçtikçe çözümsüz hale gelmesiyle Anadolu yakasının yükselişe geçtiğini kaydediyor.

EN ÇOK PENDİK PARLADI
Yazıcı, mevcut projelerin tamamlanmasına doğru gayrimenkul fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Yazıcı şöyle devam etti: “Üsküdar-Sancaktepe metro hattının devreye girmesi ve arsa stoku bulunması sebebiyle Sancaktepe’de konut fiyatlarında yüzde 100’e yakın artış oldu. Marmaray’a entegre edilecek Kartal-Gebze raylı sistem lıattı da bu artışı tetikleyecek. 2015 yılının ilk 9 ayında Anadolu yakasında en çok konut satılan ilçeler Pendik, Sancaktepe, Ümraniye, Kartal ve Kadıköy. Pendik İstanbul’da en çok konut satılan 3’üncü ilçe.”Sabah

Previous Konut satışında Ankara ikinci sırada
Sonraki Etimesgut havuz ve spor kompleksi 2016'da açılacak

Diğer Yazılar

İstanbul 1 Yorum

İstanbul konut projeleri 2017, 2018 teslim

İşte öne çıkan 2017 , 2018 teslim İstanbul konut projelerinin satış fiyatları, teslim tarihleri ve tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul 0 Yorum

Almalar-İskur-Nergo İş Ortaklığı’ndan 8 yeni konut projesi

Almalar-İskur-Nergo İş Ortaklığı yeni projelere yelken açtı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Alma, satışı devam eden Hill Kartal’da 3 ayda yüzde 30 satış grafiği yakaladıklarını söyledi.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Kiler GYO Referans projeleri cazip satın alma modeli sunuyor

Mimari ve mühendislik alanında birçok ilkleri ve “en”leri içinde barındıran Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek projesi İstanbul Sapphire  projesini hayata geçiren Kiler GYO, şimdi de Referans markalı yeni projeleri ile

Anadolu Yakası 0 Yorum

216 İkinci Bahar projesi ön talep toplamaya başlıyor

216 Yapı 216 İkinci Bahar projesi için ön talep topluyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Bakırköy City projesi

Bakırköy City konut projesi İstanbul Bakırköy’de Beyaz İnşaat tarafından inşa ediliyor.

İstanbul 0 Yorum

MESA ve Nurol Yeşil Yaka projesine imza atıyor

Türkiye inşaat sektörünün iki sembol markası MESA ve Nurol, son dönemin en prestijli projelerinden birine daha imza atıyor…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.