Anadolu yakası konut projeleri devri başlıyor

Anadolu yakası konut projeleri devri başlıyor

Göçler ve ulaşım sıkıntısıyla boğulan Avrupa yakası, Anadolu yakasını cazip hale getirdi.

Mevcut altyapı ve kentsel dönüşüm projeleri bittiğinde gayrimenkul fiyatlarında ikincil bir yükseliş dalgası bekleniyor Altyapı projeleri değeri katladı. Anadolu yakasında yeni metro ağlarının açılacak olmasının, bu hatlarda ve mevcut hatlardaki ofis ve konut piyasasının da hareketlenmesine yol açtığını dile getiren Yazıcı, Marmaray hattı sayesinde bir yakadan diğerine geçmekte yaşanan engellerin büyük ölçüde aşılmış olduğunu, bunun da Anadolu yakasını cazip hale getirdiğini kaydetti.

Mega projeye ek olarak yapılması planlanan Avrasya Karayolu Tüp Geçidi, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü projelerinin geçtiği güzergahlar ve çevresindeki emlak değerlerinde de ciddi derecede artışlar gözlemlendiğini vurgulayan Yazıcı, Bu bölgelerdeki semtler en fazla konut satılan alanlar haline geldi” diye konuştu. Gayrimenkul piyasasında İstanbul’un kabına sığmadığını ifade eden EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Anadolu yakasının ciddi bir yükselişe geçtiğini, altyapı projeleri ve kentsel dönüşüm projelerinin emlak fiyatlarını yükselttiğini söyledi.

Altyapı projelerinin tamamlanmasına doğru ikinci bir yükseliş dalgası beklediğini, kentsel yenilemede öne çıkan Bağdat Caddesinde ise metrekare birim satış İcatlarının 10 bin dolara dayandığını vurgulayar Yazıcı, İstanbul’un gerek aldığı göçler gerekse Avrupa yakasındaki ulaşım imkanlarının güıı geçtikçe çözümsüz hale gelmesiyle Anadolu yakasının yükselişe geçtiğini kaydediyor.

EN ÇOK PENDİK PARLADI
Yazıcı, mevcut projelerin tamamlanmasına doğru gayrimenkul fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Yazıcı şöyle devam etti: “Üsküdar-Sancaktepe metro hattının devreye girmesi ve arsa stoku bulunması sebebiyle Sancaktepe’de konut fiyatlarında yüzde 100’e yakın artış oldu. Marmaray’a entegre edilecek Kartal-Gebze raylı sistem lıattı da bu artışı tetikleyecek. 2015 yılının ilk 9 ayında Anadolu yakasında en çok konut satılan ilçeler Pendik, Sancaktepe, Ümraniye, Kartal ve Kadıköy. Pendik İstanbul’da en çok konut satılan 3’üncü ilçe.”Sabah

Previous Konut satışında Ankara ikinci sırada
Sonraki Etimesgut havuz ve spor kompleksi 2016'da açılacak

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Çengelköy Park Evleri Lansmana Çıkıyor

Selimoğlu ve Demirland ortak projesi Çengelköy Park Evleri bugün tanıtım yapacak.

İstanbul 0 Yorum

Adam Kule teslim tarihi

Dragos’ta yüzde 1 KDV’li Adam Kule projesi 2017 sonunda teslim edilecek

Anadolu Yakası 0 Yorum

Royal Group Kartal’da yeni projeye başlıyor

Kartal’da kentsel dönüşüm projeleri yapan Royal Group, Sky Blue İstanbul ve Royal Garden Kartal Residence’dan sonra yeni bir projeye daha başlıyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Konutta amorti süresi uzadı

İstanbul genelinde konutların amorti süresi ortalama bir yıl uzadı.

İstanbul 0 Yorum

Atlantik Life ramazan kampanyası

Ramazanda alana yüzde Atlantik Yapı, Pendik’te inşa ettiği Atlantik Life projesi için ramazan ayına özel kampanya düzenledi.

İstanbul

Babacan Premium nerede?

Babacan Premium nerede sorusunu cevabı haberimizin devamında yer alıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.