Anadolu Yakası, Dev Bir Sosyal Alana Kavuşuyor

Sultanbeyli özlemle beklediği Gölet’e sonunda kavuşuyor. Neredeyse ilçenin belediye olmasına dayanan projenin Belediye Başkanı Hüseyin Keskin seçim döneminde sözünü vermişti. Çalışmaları tamamlanan Gölet’in yakın zamanda dev bir açılışla ilçe sakinlerinin hizmetine sunulması bekleniyor.Gölet, ilçe halkına yepyeni bir yaşam alanı olacak. İçerisinde futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, yürüyüş alanları, seyir terasları, çay bahçesi, restoran, park ve amfileri olan Gölet Projesi’nde çalışmalar hızla ilerliyor. Çalışmalar çerçevesinde, Gölet’in suyu boşaltılarak alt tabakada oluşan balçık temizlendi. Projenin alt kısmında 3 bin kişilik birde stadyum yapıldı. İçerisinde sosyal tesisin bulunduğu proje, adeta ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandırıldı. İlçe halkının merakla beklediği Gölet’e yüzlerce ağaç dikildi. Üç bin kişilik stadyum Gölet’in bulunduğu bölgeyi daha da farklı bir kimliğe büründürüyor.Gölet Projesi içerisinde 3 ayrı amfi bulunuyor. Proje bittiğinde ilçede düzenlenen birçok kültür etkinliği bu amfilerde hayata geçirilecek. Amfiler 1200, 750 ve 500 kişi kapasiteli olarak tasarlandı.

Spor Alanları
İlçe halkını spora yönlendirmek amacıyla projede spor yapılabilecek alanlara oldukça fazla yer verildi. 560 metrekare fitness alanının yer aldığı projede, halı sahalardan, tenis sahalarına varana kadar en ince ayrıntılar bile düşünüldü. Amaç spor yapan sağlıklı bireyler yetiştirmek. Gölet projesi her yönüyle sosyal yaşamı destekleyen bir proje olma özelliği taşıyor. Projede bin 200 metre bisiklet yolu ve bin 850 metre yürüyüş yolu bulunuyor. 4900 metrekare oyun alanının bulunduğu projede çeşitli türde oyun gurupları bulunuyor. Bu oyun gruplarının bazıları Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.4700 metrekare piknik alanı, 500 kişilik sosyal tesis ile Gölet, yaz aylarının vazgeçilmez adresi olacak. İlçe halkı boş vakitlerinde dinlenmek için piknik alanında ve sosyal tesiste buluşacak. Dev su gösteri alanı ve 8 adet ahşap terasın bulunduğu Gölet, ilçenin vizyon projesi. Ayrıca 120 bin metrekarelik alana ağaçlar ve çimler için otomatik sulama sistemi yapıldı. 3 bin adet ağaç, 75 bin çalı gurubu, 1 milyon 500 bin mevsimlik lalenin bulunduğu Gölet Projesi’ni ilçe halkı dört gözle bekliyor.5 adet otoparkın bulunduğu projede İBB Park ve Bahçeler Şefliği binası da olacak. Şefliğin projenin içerisinde yer alması yetkililer tarafından büyük bir artı olarak değerlendiriliyor. Çünkü Gölet’te olabilecek en ufak bir yıpranmada ekipler anında müdahale edecek. Bu da Gölet’in hep yeni kalması ve canlı tutulması anlamını taşıyor.(En Son Haber)

Previous Kazan'da Çevreci Müteahhitler Ödüllendirildi
Sonraki Acity Alışveriş Merkezi Yenilene yüzü ile Ziyaretçilerine Kapılarını Açtı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı hizmete açıldı

Büyükşehir Belediyesi’nce yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Salih Bezci : İmar yönetmelikleri iller için ayrı ayrı yapılabilir

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, yönetim kurulu ve meclis üyelerinde oluşan bir heyetle Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Teknoloji Fakültesi Mezunlarına Mühendislik Müjdesi

YÖK, teknoloji fakültelerinin mühendislik programlarından mezun olanların mühendislik unvanlarını kullanabileceklerine karar verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 84138 ada 36, 37 parseller parselasyon planı askıda

Yenimahalle Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanal İstanbul’un güzergahı değişecek mi?

Çılgın proje olarak anılan Kanal İstanbul’u 2011 yılından bu yana gündemde.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören Metrosu 2016 sonunda açılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Ankaralılara metro müjdesi verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.