Anadolu Yakası, Dev Bir Sosyal Alana Kavuşuyor

Sultanbeyli özlemle beklediği Gölet’e sonunda kavuşuyor. Neredeyse ilçenin belediye olmasına dayanan projenin Belediye Başkanı Hüseyin Keskin seçim döneminde sözünü vermişti. Çalışmaları tamamlanan Gölet’in yakın zamanda dev bir açılışla ilçe sakinlerinin hizmetine sunulması bekleniyor.Gölet, ilçe halkına yepyeni bir yaşam alanı olacak. İçerisinde futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, yürüyüş alanları, seyir terasları, çay bahçesi, restoran, park ve amfileri olan Gölet Projesi’nde çalışmalar hızla ilerliyor. Çalışmalar çerçevesinde, Gölet’in suyu boşaltılarak alt tabakada oluşan balçık temizlendi. Projenin alt kısmında 3 bin kişilik birde stadyum yapıldı. İçerisinde sosyal tesisin bulunduğu proje, adeta ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandırıldı. İlçe halkının merakla beklediği Gölet’e yüzlerce ağaç dikildi. Üç bin kişilik stadyum Gölet’in bulunduğu bölgeyi daha da farklı bir kimliğe büründürüyor.Gölet Projesi içerisinde 3 ayrı amfi bulunuyor. Proje bittiğinde ilçede düzenlenen birçok kültür etkinliği bu amfilerde hayata geçirilecek. Amfiler 1200, 750 ve 500 kişi kapasiteli olarak tasarlandı.

Spor Alanları
İlçe halkını spora yönlendirmek amacıyla projede spor yapılabilecek alanlara oldukça fazla yer verildi. 560 metrekare fitness alanının yer aldığı projede, halı sahalardan, tenis sahalarına varana kadar en ince ayrıntılar bile düşünüldü. Amaç spor yapan sağlıklı bireyler yetiştirmek. Gölet projesi her yönüyle sosyal yaşamı destekleyen bir proje olma özelliği taşıyor. Projede bin 200 metre bisiklet yolu ve bin 850 metre yürüyüş yolu bulunuyor. 4900 metrekare oyun alanının bulunduğu projede çeşitli türde oyun gurupları bulunuyor. Bu oyun gruplarının bazıları Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.4700 metrekare piknik alanı, 500 kişilik sosyal tesis ile Gölet, yaz aylarının vazgeçilmez adresi olacak. İlçe halkı boş vakitlerinde dinlenmek için piknik alanında ve sosyal tesiste buluşacak. Dev su gösteri alanı ve 8 adet ahşap terasın bulunduğu Gölet, ilçenin vizyon projesi. Ayrıca 120 bin metrekarelik alana ağaçlar ve çimler için otomatik sulama sistemi yapıldı. 3 bin adet ağaç, 75 bin çalı gurubu, 1 milyon 500 bin mevsimlik lalenin bulunduğu Gölet Projesi’ni ilçe halkı dört gözle bekliyor.5 adet otoparkın bulunduğu projede İBB Park ve Bahçeler Şefliği binası da olacak. Şefliğin projenin içerisinde yer alması yetkililer tarafından büyük bir artı olarak değerlendiriliyor. Çünkü Gölet’te olabilecek en ufak bir yıpranmada ekipler anında müdahale edecek. Bu da Gölet’in hep yeni kalması ve canlı tutulması anlamını taşıyor.(En Son Haber)

Previous Kazan'da Çevreci Müteahhitler Ödüllendirildi
Sonraki Acity Alışveriş Merkezi Yenilene yüzü ile Ziyaretçilerine Kapılarını Açtı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmit’de Akpınar Sakinleri Otobüs İstedi

Ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan Akpınar sakinleri, TOKİ Konutlarında yaptıkları açıklamadan sonra UKOME’ye giderek ulaşım ile ilgili yaşadıkları sıkıntıların giderilmesini talep etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Beyazşehir Ve İldem’de Raylı Sistem Sevinci

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2014 yılı Şubat ayı meclis toplantısını yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

3D Yazıcıyla Kale İnşa Etti

İnşaatlarda genellikle iki malzeme seçeneği kullanılırdı: Tahta veya beton.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Topçu Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Etimesgut İlçesi, Topçu Mahallesi, imarın 46248 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 11/05/2015 günü askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 5 Şubat 2016

5 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri

Küçük aileler için  küçük bir mutfak büyük avantaj.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.