Altınköy’e köy evi konseptinde otel

Altınköy’e köy evi konseptinde otel

Altınköy Açık Hava Müzesi ile 100 yıl öncesinin köy hayatını Ankara’ya taşıyan Altındağ Belediyesi, 650 dönüm büyüklüğündeki açık hava müzesine yeni unsurlar ekliyor.
5 otel ve 1 kına konağı yapılıyor
Altınköy Açık Hava Müzesi’ne yapılan köy evi konseptindeki 5 butik otel ve bir kına konağının inşaatı tamamlanmak üzere. Çantı ev özelliği taşıyan oteller ve kına konağının iç dizaynının yapıldığını aktaran Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kına konağı ve otellerin açılışını 2016 bahar aylarına yetiştirmeyi umduklarını aktardı.
Ormanlık bölgelerde ağaç gövdelerini üst üste yığarak hiç çivi kullanılmadan yapılan yöresel evlere “Çantı Ev” denildiğini hatırlatan Başkan Tiryaki, Altınköy Açık Hava Müzesi’nde 40’a yakın çantı ev bulunduğunu belirtti. Karadeniz’in orman köylerinden alınan 80-100 yıllık çantı evlerin, tek tek söküldüğünü,  kamyonlara yüklendiğini ve Altındağ’a getirildiğini söyleyen Başkan Tiryaki, bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içerisinde yeniden kurulduğunu ve restore edildiğini belirtti.

Çantı Evler Altınköy’de koruma altında

“Türkiye’nin kültürel hazinesi olan bu evler günümüzde, sahipleri tarafından birer birer terkedilmiş ve bırakın korunmayı fırınlara odun olarak satılıyor. 100 yıllık geçmişi olan bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içinde yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için büyük gayret sarf ediyoruz. Altınköy içinde pek çok ev, farklı konseptlerde müze olarak işlev görüyor. 5 çantı evi ise butik otel olarak değerlendirmeyi uygun bulduk. Bununla birlikte bir evi de kına konağı konsepti ile Ankaralıların hizmetine sunacağız” diyen Başkan Tiryaki, otellerin içinin de köy konseptine uygun şekilde özenle dekore edildiğini, burada konaklayacak misafirleri 100 yıl öncesinin bir Anadolu köyüne geri götürmeyi umduklarını ifade etti.

Previous Nef’in İstanbul’daki projeleri dört büyük ilde satışa çıktı
Sonraki Kayseri'de konut ve arsa yatırımı yapılabilecek yerler

Diğer Yazılar

Otel 0 Yorum

Dreams of Phaselis otel projesi rafa mı kalktı?

Antalya’da Rixos Oteller Grubu’nun en özgün halkası olarak Beydağları Olimpos Milli Parkı içinde projelendirilen ‘Dreams of Phaselis’ otel projesi, tamamen rafa kalktı.

Otel

Divan Grubu Kayseri’de yeni otel hayata geçirecek

Divan Grubu’nun yurtiçindeki büyüme ivmesi hızlanarak devam ediyor.

Otel 0 Yorum

Park Dedeman Bostancı Otel açıldı

Türkiye’nin ilk otel zinciri Dedeman Grubu’nun İstanbul’daki 4’üncü oteli Park Dedeman Bostancı, Mayıs 2016 itibariyle misafirlerini ağırlamaya başladı.

Otel 0 Yorum

Radisson Blu Hotel Kayseri Açıldı

Dünya genelinde hızlı bir büyüme içerisinde olan Carlson Rezidor Hotel Group’a bağlı Radisson Blu markasının Kayseri’deki oteli, “Radisson Blu Hotel Kayseri” açıldı.

Otel 0 Yorum

Grannos Termal Otel Haymana’da açılacak

Ankara’nın ticaret ve sanayi hayatına akaryakıt ve beton tesisleriyle hizmet veren Şahinler Toprak Limited Şirketi, turizm sektöründe de emin adımlarla ilerliyor.

Otel 0 Yorum

Dedeman’dan 5 yeni otel

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri DEDEMAN Hotels & Resorts International, yurt içi ve yurt dışındaki otel projelerine önümüzdeki dönemde hız kesmeden devam edecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.