Altınköy’e köy evi konseptinde otel

Altınköy’e köy evi konseptinde otel

Altınköy Açık Hava Müzesi ile 100 yıl öncesinin köy hayatını Ankara’ya taşıyan Altındağ Belediyesi, 650 dönüm büyüklüğündeki açık hava müzesine yeni unsurlar ekliyor.
5 otel ve 1 kına konağı yapılıyor
Altınköy Açık Hava Müzesi’ne yapılan köy evi konseptindeki 5 butik otel ve bir kına konağının inşaatı tamamlanmak üzere. Çantı ev özelliği taşıyan oteller ve kına konağının iç dizaynının yapıldığını aktaran Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kına konağı ve otellerin açılışını 2016 bahar aylarına yetiştirmeyi umduklarını aktardı.
Ormanlık bölgelerde ağaç gövdelerini üst üste yığarak hiç çivi kullanılmadan yapılan yöresel evlere “Çantı Ev” denildiğini hatırlatan Başkan Tiryaki, Altınköy Açık Hava Müzesi’nde 40’a yakın çantı ev bulunduğunu belirtti. Karadeniz’in orman köylerinden alınan 80-100 yıllık çantı evlerin, tek tek söküldüğünü,  kamyonlara yüklendiğini ve Altındağ’a getirildiğini söyleyen Başkan Tiryaki, bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içerisinde yeniden kurulduğunu ve restore edildiğini belirtti.

Çantı Evler Altınköy’de koruma altında

“Türkiye’nin kültürel hazinesi olan bu evler günümüzde, sahipleri tarafından birer birer terkedilmiş ve bırakın korunmayı fırınlara odun olarak satılıyor. 100 yıllık geçmişi olan bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içinde yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için büyük gayret sarf ediyoruz. Altınköy içinde pek çok ev, farklı konseptlerde müze olarak işlev görüyor. 5 çantı evi ise butik otel olarak değerlendirmeyi uygun bulduk. Bununla birlikte bir evi de kına konağı konsepti ile Ankaralıların hizmetine sunacağız” diyen Başkan Tiryaki, otellerin içinin de köy konseptine uygun şekilde özenle dekore edildiğini, burada konaklayacak misafirleri 100 yıl öncesinin bir Anadolu köyüne geri götürmeyi umduklarını ifade etti.

Previous Nef’in İstanbul’daki projeleri dört büyük ilde satışa çıktı
Sonraki Kayseri'de konut ve arsa yatırımı yapılabilecek yerler

Diğer Yazılar

Otel 0 Yorum

İstanbul’a 1.3 Milyar Dolarlık yeni otel geliyor

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) aşırı otel arzına dikkat çektiği araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

Otel 0 Yorum

Ascend Hotel Collection, Alaçatı, Cunda ve Bodrum’da otel açacak

Choice Hotels International, üst segment markası Ascend Hotel Collection’ı Türkiye’ye getiriyor.

Otel

Adana Divan Oteli Haziran’da açılıyor

Adana’nın önemli Holdinglerinden Bilici Holding AŞ. Bünyesinde yer alan en büyük ve en önemli şirketlerinden Bilici yatırım sanayi ve Ticaret A.Ş. Teksil, İnşaat, enerji ve tarımdan sonra otel projesinde ortağı

Otel

Kıbrıs Elexus Hotel Ağustos ayında açılıyor

Elexus Hotel, klasik “her şey” dahil konseptinden sıkılanlara, “Ultra Extended Full Board Plus” konseptiyle farklı deneyimleri aynı anda yaşayabileceğiniz eşsiz bir tatil vaat ediyor!

Otel 0 Yorum

Adana Divan Oteli özer+tulgan Mimarlık imzası taşıyor

İç mimari projesi özer+tulgan Mimarlık imzasını taşıyan Adana Seyhan’daki Divan Oteli, bulunduğu coğrafyanın iklimsel verilerinin marka algısındaki elegan tarzla birlikte yorumlandığı oldukça yalın, doğal ve çağdaş bir tasarım anlayışıyla biçimlendirilmiş.

Otel 0 Yorum

Polimeks, zincir otel markası yaratıyor

Türkiye’nin en büyük uluslararası müteahhitlik şirketlerinden Polimeks, iki sene önce Eskişehir Bademlik’te inşa ettiği termal otel ve Spa merkezinin işletmesini devralarak TASİGO Hotels & Resorts markasıyla hizmete açmaya hazırlanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.