Altındağ’a 30 bin metrekare park

Altındağ’a 30 bin metrekare park

Bugüne kadar Altındağ’a her biri bakımlı ve güvenli dev parklar kazandıran Altındağ Belediyesi, ilçeye yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor.

Göreve geldiğinde  “Altındağ’da güvenliği olmayan, köhne, kaderine terk edilmiş, bakımsız küçük parklar dönemi kapandı. Onun yerine modern, çağımızın gereklerine uygun dev parklar inşa edeceğiz.” sözünü veren Başkan Veysel Tiryaki, bu sözünü unutmadı. Feridun Çelik Mahallesi’nde de dev bir parkın yapımına başlandı. Altındağ’daki dev park sayısı 40’a yaklaştı.

Yemyeşil bir mahalle…

Altındağ’ın son yıllarda büyük değişime uğrayan mahallesi olan Feridun Çelik Mahallesi’nde yapımına başlanan dev park, tam 30 bin metrekare büyüklüğünde… 20 bin metrekare yeşil alanı, 10 bin metrekare sert zeminiyle devasa bir alanı kaplayan dev park, yemyeşil dokusu, çocuk oyun alanları ve gezilecek yerleri ile göz dolduruyor.

760 metrekare çocuk oyun alanı ile Altındağlı çocukların neşe kaynağı olacak parkta, tam 4 büyük meydan, 6 adet de seyir terası bulunuyor. 750 adet ağaç, 6000 adet de çalının dikileceği park, tertemiz havası ve yemyeşil doğasıyla mahalle sakinlerine nefes aldıracak.

“Park, medeniyettir…”

2004 yılından önce 167 bin m2 yeşil alanı bulunan Altındağ’da, Veysel Tiryaki ile birlikte yeşil alan miktarı 2,5 milyon m2’yi geçti. “Yıllardır Altındağ’ın gecekondularında yaşayan Altındağlıların modern konutlarla, yeşil alanlarla dünya başkentlerine yakışır bir çevrede yaşaması için ilk günkü heyecanımızla çalışıyoruz.” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a yeşil alan kazandırmayı sürdüreceklerini belirtti.
Bir kentin medeniyet göstergesinin yeşil alanlar ve sosyal donatılar olduğunu belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’a altın değerinde yatırımlar kazandırdıklarını, çocukların geleceği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Previous EgeYapı Group'tan Kağıthane'ye yeni konut projesi
Sonraki Hidroteknik 2015 yılı hedeflerini tutturdu

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Mengen’de Her Mahalleye 1 Park

Mengen’de “Her mahalleye bir park İller Bankası yetkilileri, “Her Mahalleye 1 Park” projesi kapsamında Mengen’e gelerek incelemelerde bulundu.

Park / Doğa 0 Yorum

Bağcılar meydanı sosyal yaşam alanı oldu

Düzenleme çalışmaları devam eden Bağcılar Meydanı, gençlerin ve hayvanseverlerin uğrak yeri haline geldi.Parklarda çocuklar oyun oynarken, hayvanseverler ise hayvanlarıyla keyifli dakikalar geçiriyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Ragıp Tüzün Parkı’na modern konsept

Yenimahallelilerin ilk göz ağrısı Ragıp Tüzün Parkı yaza yepyeni bir konsept ile merhaba diyecek.

Park / Doğa 0 Yorum

Gölbaşı’na dev bir park daha

Gölbaşı Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü parkın inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere.

Park / Doğa 0 Yorum

Vialand Avrupa’nın En İyi 5’inci Tema Parkı

Türkiye’nin ilk Tema Park’ı olarak 2,5 yıl önce kapılarını açan Vialand, Uluslararası ve Ulusal ödüllere doymuyor.

Park / Doğa

Dikmen Vadisi Ankaralıları bekliyor

Doğa kış uykusundan uyanırken, yeşeren yapraklar, rengarenk açan çiçekler, ötüşen kuşlar, uçuşan kelebekler ve sıcacık güneşin altında birbirine karışan mis kokulu çiçeklerin içinde Başkentliler, baharı Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanlarında geçiriyor.