Altındağ’a 30 bin metrekare park

Altındağ’a 30 bin metrekare park

Bugüne kadar Altındağ’a her biri bakımlı ve güvenli dev parklar kazandıran Altındağ Belediyesi, ilçeye yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor.

Göreve geldiğinde  “Altındağ’da güvenliği olmayan, köhne, kaderine terk edilmiş, bakımsız küçük parklar dönemi kapandı. Onun yerine modern, çağımızın gereklerine uygun dev parklar inşa edeceğiz.” sözünü veren Başkan Veysel Tiryaki, bu sözünü unutmadı. Feridun Çelik Mahallesi’nde de dev bir parkın yapımına başlandı. Altındağ’daki dev park sayısı 40’a yaklaştı.

Yemyeşil bir mahalle…

Altındağ’ın son yıllarda büyük değişime uğrayan mahallesi olan Feridun Çelik Mahallesi’nde yapımına başlanan dev park, tam 30 bin metrekare büyüklüğünde… 20 bin metrekare yeşil alanı, 10 bin metrekare sert zeminiyle devasa bir alanı kaplayan dev park, yemyeşil dokusu, çocuk oyun alanları ve gezilecek yerleri ile göz dolduruyor.

760 metrekare çocuk oyun alanı ile Altındağlı çocukların neşe kaynağı olacak parkta, tam 4 büyük meydan, 6 adet de seyir terası bulunuyor. 750 adet ağaç, 6000 adet de çalının dikileceği park, tertemiz havası ve yemyeşil doğasıyla mahalle sakinlerine nefes aldıracak.

“Park, medeniyettir…”

2004 yılından önce 167 bin m2 yeşil alanı bulunan Altındağ’da, Veysel Tiryaki ile birlikte yeşil alan miktarı 2,5 milyon m2’yi geçti. “Yıllardır Altındağ’ın gecekondularında yaşayan Altındağlıların modern konutlarla, yeşil alanlarla dünya başkentlerine yakışır bir çevrede yaşaması için ilk günkü heyecanımızla çalışıyoruz.” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a yeşil alan kazandırmayı sürdüreceklerini belirtti.
Bir kentin medeniyet göstergesinin yeşil alanlar ve sosyal donatılar olduğunu belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’a altın değerinde yatırımlar kazandırdıklarını, çocukların geleceği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Previous EgeYapı Group'tan Kağıthane'ye yeni konut projesi
Sonraki Hidroteknik 2015 yılı hedeflerini tutturdu

Diğer Yazılar

Park / Doğa

Ankara Büyükşehir’den Mamak’a dev park

Büyükşehir Belediyesi, şehrin yüksek bölgelerine yaptığı parklarla da bir anlamda Başkent’in güzelliğini vatandaşlara göstermeye gayret ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı İki Kat Büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla hayata geçirdiği Türkiye’nin ‘ilki’ olma özelliğine sahip 425 dönümlük Sasalı Doğal Yaşam Parkı, 2 kat büyüyerek yaklaşık bin dönün olacak.

Park / Doğa

Ankara Esertepe Rekreasyon Alanı hizmete girdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören Esertepe Mahallesi’ne yapılan “Esertepe Rekreasyon Alanı” görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Gölbaşı’na dev bir park daha

Gölbaşı Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü parkın inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere.

Park / Doğa 0 Yorum

Harbiye şelaleleri için proje hazırlanacak

Defne Belediyesi Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Etimesgut’ta Aziz Sancar hatıra ormanı kuruldu

Etimesgut Belediyesi, Ahimesut Mahallesi’nde oluşturduğu ormana bu yıl Nobel Kimya Ödülü verilen ünlü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adını verdi.