Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Altındağ Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yatırımları birer birer hizmete açıyor.  

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapürçek Mahallesi’ndeki “Çok Kapsamlı Aile Sağlık Merkezi” ve “Semt Hizmet Binası” açıldı. Sağlık hizmetlerini Altındağlı vatandaşların ayağına getiren Başkan Veysel Tiryaki: “Hizmet ihtiyacı neredeyse,  biz oradayız” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sadece tarihe not düşmek amacıyla her zamanki gibi mütevazi bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, Türkiye’de yaşanan son olaylar nedeniyle programın çok kısa tutulacağını da belirtti.

“Altındağ 10 yıl öncesinin Altındağ’ı değil.”
Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin hemen hemen her ay açılış yaptığını, bunun sonucunda da Altındağlı vatandaşların bu tür mütevazı programlara alışkın olduğu söyledi.

Altındağ Belediyesi’nin kendisine kanunda verilen görevler dışında çok sayıda görev ve sorumluluk üstlendiğini belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’ın 10 yıl önceki Altındağ olmadığını vurguladı.  Başkan Tiryaki, bölge halkının ihtiyaç duyduğu tüm yatırımları gerçekleştirecek güçte olduklarını belirterek, karakol, sağlık tesisi, okul, cami, yüzme havuzu, kütüphane, pazar yerleri ve spor alanları gibi pek çok tesisi Altındağ’a kazandırdıklarının altını çizdi. Altındağ’a 5 aile sağlığı merkezi kazandırdıklarını, bu yıl da iki yeni aile sağlığı merkezi daha yapacaklarını belirten Başkan Tiryaki, yatırımların hızının kesilmeyeceğini vurguladı.

10 yıldır Altındağ’da büyük bir mücadele verdiklerini ancak ilk günkü heyecanla çalıştıklarını ifade eden Veysel Tiryaki, bu başarıda tüm Altındağlıların payı olduğunu sözlerine ekledi. “Biz sizleri gönülden seviyoruz. Bugün Altındağ’ın geldiği bu noktada asıl pay sahibi sizlersiniz. Bizlere dua ettiğinizi biliyorum. Bundan sonra da dualarınızı esirgemeyin.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin tüm Türkiye tarafından takip edilen bir duruma geldiğini de sözlerine ekledi.

Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Hizmet Binası açıldı
Altındağ Belediyesi tarafından inşa edilerek Sağlık Bakanlığı’na devredilen Altındağ Sağlık Merkezi, Altındağ’ın farklı mahallelerine yapılan 5 sağlık merkezinden biri. İki kattan oluşan sağlık merkezinin alt katında bir adet çocuk eğitim salonu bulunuyor. Ayrıca bu katta emzirme danışmanlığı ve aile hekimliği hizmeti sunuluyor. Üst katında ise obezite, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite danışmanlığı, psikososyal danışmanlık hizmetleri verilecek. Üst katta ayrıca kanser erken teşhis, tarama ve eğitim merkezi (KETEM) bulunuyor.

Altındağ Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı bir başka önemli yatırım olan Semt Hizmet Binası ise zabıta karakolu, temizlik noktası ve vergi salonu olarak hizmet verecek.

Previous Fenerbahçe Üniversitesi'ne onay
Sonraki Phuket Life Evleri’nde son 40 daire

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Samsun’a Afet Deposu Kurulacak

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Türkiye genelinde 15 bölgede kurulacak olan 27 adet Afet Lojistik Depo alanından bir tanesinin de Samsun’da kurulacağını açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’a üçüncü otoyol yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatmaya yönelik önemli bir projeyi açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Veli Sarıtoprak ve Kutlu Tamay’dan bayram mesajı

ÜSİAV Başkanı Veli SARITOPRAK ve TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu TAMAY yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladılar; ‘’Bayramların, manevi değerlerin geleneksel olarak yaşatıldığı, aile bireylerini bir araya getiren, toplumda

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 4 Şubat 2016 Ankara programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı, 04 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da Çelik Yapıların Tasarım ve Uygulama Yönetmeliği’ne katkı sağlayan üniversite, STK ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecektir.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle Macun mahallesi imar planı askıda

Ankara Yenimahalle Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Macun Mahallesi 7583 ada 1 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği İmar ve Şehircilik Müdürlüğü panosuna  asıldı.

Güncel Haberler

Samsun’a Bilim Merkezi ve Planetaryum inşa edilecek

Samsun’a TÜBİTAK’ın desteğiyle 12 bin metrekare alan üzerinde Bilim Merkezi ve Planetaryum yapılacak. 19 milyon lira destekle inşaatına başlanan projenin 2017 yılında tamamlanacağı bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.