Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Altındağ Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yatırımları birer birer hizmete açıyor.  

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapürçek Mahallesi’ndeki “Çok Kapsamlı Aile Sağlık Merkezi” ve “Semt Hizmet Binası” açıldı. Sağlık hizmetlerini Altındağlı vatandaşların ayağına getiren Başkan Veysel Tiryaki: “Hizmet ihtiyacı neredeyse,  biz oradayız” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sadece tarihe not düşmek amacıyla her zamanki gibi mütevazi bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, Türkiye’de yaşanan son olaylar nedeniyle programın çok kısa tutulacağını da belirtti.

“Altındağ 10 yıl öncesinin Altındağ’ı değil.”
Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin hemen hemen her ay açılış yaptığını, bunun sonucunda da Altındağlı vatandaşların bu tür mütevazı programlara alışkın olduğu söyledi.

Altındağ Belediyesi’nin kendisine kanunda verilen görevler dışında çok sayıda görev ve sorumluluk üstlendiğini belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’ın 10 yıl önceki Altındağ olmadığını vurguladı.  Başkan Tiryaki, bölge halkının ihtiyaç duyduğu tüm yatırımları gerçekleştirecek güçte olduklarını belirterek, karakol, sağlık tesisi, okul, cami, yüzme havuzu, kütüphane, pazar yerleri ve spor alanları gibi pek çok tesisi Altındağ’a kazandırdıklarının altını çizdi. Altındağ’a 5 aile sağlığı merkezi kazandırdıklarını, bu yıl da iki yeni aile sağlığı merkezi daha yapacaklarını belirten Başkan Tiryaki, yatırımların hızının kesilmeyeceğini vurguladı.

10 yıldır Altındağ’da büyük bir mücadele verdiklerini ancak ilk günkü heyecanla çalıştıklarını ifade eden Veysel Tiryaki, bu başarıda tüm Altındağlıların payı olduğunu sözlerine ekledi. “Biz sizleri gönülden seviyoruz. Bugün Altındağ’ın geldiği bu noktada asıl pay sahibi sizlersiniz. Bizlere dua ettiğinizi biliyorum. Bundan sonra da dualarınızı esirgemeyin.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin tüm Türkiye tarafından takip edilen bir duruma geldiğini de sözlerine ekledi.

Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Hizmet Binası açıldı
Altındağ Belediyesi tarafından inşa edilerek Sağlık Bakanlığı’na devredilen Altındağ Sağlık Merkezi, Altındağ’ın farklı mahallelerine yapılan 5 sağlık merkezinden biri. İki kattan oluşan sağlık merkezinin alt katında bir adet çocuk eğitim salonu bulunuyor. Ayrıca bu katta emzirme danışmanlığı ve aile hekimliği hizmeti sunuluyor. Üst katında ise obezite, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite danışmanlığı, psikososyal danışmanlık hizmetleri verilecek. Üst katta ayrıca kanser erken teşhis, tarama ve eğitim merkezi (KETEM) bulunuyor.

Altındağ Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı bir başka önemli yatırım olan Semt Hizmet Binası ise zabıta karakolu, temizlik noktası ve vergi salonu olarak hizmet verecek.

Previous Fenerbahçe Üniversitesi'ne onay
Sonraki Phuket Life Evleri’nde son 40 daire

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gayrimenkul yatırımı için 3 seçenek konut, arsa, ticari birim

Uzun  süredir birikim yaptınız ve bu birikiminizi Gayrimenkul yatırımı olarak kullanmak istiyorsunuz. 3 ayrı seçeneğiniz var ve karar veremediniz.

Güncel Haberler 0 Yorum

Denizli Teleferiği 1,5 Ay Sonra Hizmete Girecek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak teleferik inşaatını gezdi.

Güncel Haberler

Pursaklar Belediyesi arsa satıyor

Pursaklar Belediyesi  Kullanım Amacı Benzin Akaryakıt LPG İkmal İstasyonu olan arsayı  ihale usulu ile satışa çıkardı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ 19734 ada 3 parsel imar planı değişikliği

Ankara Altındağ İlçesi, 19734 ada 3 sayılı parsele ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı 7 Mart 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Solfasol’da Modern Yaşam Alanları Oluşturulacak

Solfasol’da geniş çaplı yıkım İlçeyi daha modern bir hale getirmek için gece gündüz çalışan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için kararlı mücadelesini sürdürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

TÜSİAV’dan Dünya Kadınlar Günü mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York şehrinde tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak anılmasıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.