Altındağ Ulubey Mahallesi’nde yıkım devam ediyor

Altındağ Ulubey Mahallesi’nde yıkım devam ediyor

Ankara’da kentsel dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, kısa bir süre önce Önder ve Ulubey Mahallesi’nde başladığı yıkım çalışmalarına devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren Altındağ’da 45 binden fazla gecekonduyu kavgasız gürültüsüz yıkan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Önder ve Ulubey Mahallesi’nde kararlı yıkım çalışmasını sürdürüyor.

Ulubey’de 24033, 24032, 24031 adalarda 400 kaçak yapının yıkımını sürdüren Altındağ Belediyesi, kararlı tutumundan vazgeçmiyor. Önder Mahallesi’nde ise 24052, 24053, 24054, 24055, 23418, 23419, 23427, 23428, 23429, 24430, 24264, 23426 numaralı adalarda ise 900 kaçak yapının yıkımına devam eden ekipler, imar planına göre park yapılacak olan 22446 numaralı adayı da gecekondulardan temizledi. Kararlı mücadelesini sürdüren Altındağ Belediyesi, bölgeyi kaçak yapılardan tümüyle arındırmaya kararlı…

“2 ayda binlerce gecekondu yıkıldı.”
“Biz Altındağ’da ezber bozduk. 10 yıldır aralıksız yıkım yapmayı sürdürüyoruz. Üstelik bu sürede bir tek gecekondu yapımına dahi izin vermedik. Çünkü Altındağ’da insanlar bize güveniyor. Artık vatandaşlar kendileri mahallelerine yıkımın gelmesini istiyor. Biz de onların taleplerini yerine getiriyoruz.” diyen Başkan Tiryaki, yıkımların süratle devam edeceğinin altını çizdi. Çok hızlı çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Tiryaki, 2 ay gibi kısa bir sürede kimisi tek katlı, kimisi çok katlı binlerce kaçak yapının yıkıldığını söyledi. Yıkımların daha da hız kazanacağını söyleyen Veysel Tiryaki, “Allah kısmet ederse Altındağ’ı çok daha güzel günler bekliyor.” dedi.

“Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin.”
“Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin. Altındağ’ın diğer mahallelerini nasıl yıktıysak, nasıl geri adım atmadıysak ve yolumuzdan hiç dönmediysek, yine aynen böyle olacak. Bugüne kadar 45 bin gecekonduyu kavgasız gürültüsüz yıktık. Söz verdiğimiz gibi yıkımlarımızı sürdürüyoruz. Altındağlılar her şeyin en iyisini hak ediyor.” diyen Başkan Tiryaki, kararlılığını gözler önüne serdi.

“Yıkımlar artık vatandaş tarafından isteniyor”

Yıkımların vatandaş tarafından istendiğine dikkati çeken Başkan Tiryaki, “Bu bölge yıkımın önünde pek çok engeli olan bir mahalleydi. Burada yıkım başlatabilmek için çok fazla engelle mücadele etmek zorunda kaldık. Bölgenin suç örgütlerinin ve göçmenlerin yerleşim yeri olduğunun farkındayız. Ancak herkes bilsin ki, vatandaş istemediği sürece hiçbir mahallemizde yıkım yapmadık. Burada da asıl hak sahiplerinin yüzde 99’u bu yıkımı istiyor ve yıllardır bekliyordu.” dedi.
“Bu zamana kadar ne dediysek, yaptık. Bundan sonra da öyle yapacağız. Vatandaşlarımıza sağduyulu tavırları ve sabırları için teşekkür ederim.” diyen Başkan Tiryaki, dedikodulara kulak asılmaması gerektiğini de vurguladı.

Previous Belediyelerin projeleri Shining Star Awards’da Ödüllendirilecek
Sonraki Altınköy’de yaz etkinlikleri

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da 2016 kazı sezonu 1 Nisan’da açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda, 2016 kazı sezonunun 1 Nisan’da açılıp 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da Ledli ekranlar bilgilendiriyor

Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in ana cadde ve bulvarlarına yerleştirdiği “Ledli Trafik Bilgilendirme Ekranları”yla, sürücüler için adeta yolların dili oluyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’nin bütçesine Büyükşehir’den onay

Yenimahalle Belediyesi 2016 yılı mali bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağan toplantısında görüşüldü.

Güncel Haberler 0 Yorum

İngiltere’de emlak fiyatları arttı

 İngiltere’de emlak fiyatları geçen yıl itibariyle yüzde 8,4 oranında arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadın girişimci kasaba kurdu

Türkiye’de, doğup büyüdüğü topraklarda bir kadın bir kasaba kurabilir mi?

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üsküdar’da Arsa Satacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar’da arsa satacak, onuya ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, mülkiyeti belediyeye ait olan Üsküdar’daki arsanın satışı işinin ihalesi yapılacak.