Alper Derinboğaz,MIPIM 2016 Fuarı’nda

Alper Derinboğaz,MIPIM 2016 Fuarı’nda

Y.Mimar Alper Derinboğaz tasarımı Antalya Green Hub masterplan projesi dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM 2016’da tanıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standında yer alacak olan proje 1 milyar dolarlık yatırımıyla Antalya’ya yeni bir yaşam tarzı önererek kent için katma değer yaratmayı hedefliyor. 1309 bin metrekarelik alanı kaplayan projenin 3-6 sene içerisinde Antalya’daki emlak standartlarını ve değerlerini yükseltmesi öngörülüyor.

Alper Derinboğaz tarafından tasarlanan, Antalya kentine yeşil ile iç içe yeni bir yaşam tarzı öneren sürdürülebilir nitelikteki masterplan projesiyle, 15-18 Mart 2016 tarihlerinde Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek olan prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM 2016’da yer alacak.

Antalya Green Hub masterplan projesi, bu yıl 94 ülkeden, 4.800 yatırımcı, 3.600 CEO, 3.500 geliştirici, 2.400 yerel yönetim ve 370 siyasi liderin yer alacağı MIPIM 2016 gayrimenkul fuarında, R08.D24 no’lu Antalya Büyükşehir Belediyesi stantında tanıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez’in Santral bölgesini dönüştürmek üzere başlatmış olduğu Antalya Green Hub projesi, Alper Derinboğaz tarafından şehrin kültürü ve yerel hafızası iyi okunarak, yeni ve bütünlükçü bir kentsel tipoloji oluşturma hedefiyle ele alınmış ve Toros eteklerinin yeşil dokusu kent içlerine taşınarak Antalya’yı boydan boya kateden yeşil bir koridora dönüştürülmüş. Akdeniz ikliminin zorlayıcı sıcaklığına çözüm olarak doğal ve pasif iklimlendirme yöntemlerini öneren masterplanda kullanılan kentsel grid, hakim rüzgar yönüne doğru konumlandırılıyor ve doğayla bütünleşiyor.

Bu sayede doğal havalandırmayla iyi bir hava kalitesi elde edilen projede aynı zamanda sosyal aktiviteler için çeşitli açık hava tesisleri de bulunuyor. Güneş enerjisi üreterek enerji ihtiyacının bir kısmını karşılayabilen mahalleler, aynı zamanda atık suyu arıtarak yeniden kullanabiliyor. Bu nitelikleri ile sürdürülebilir olmayı hedefleyen Antalya Green Hub projesinin içerisinde kent parkı, şehir ormanı, Doğa Tarih Müzesi gibi kente önemli kazanımlar sağlayacak kamusal alanlar bulunuyor. Proje konut ve kamusal alanların yanı sıra, açık ve kapalı spor merkezleri, sosyokültürel mekanlar, ticaret ve ofis alanları (pasajlar, oteller, modern pazar ve çarşı alanları), sağlık ve eğitim tesisleri ile kentin önemli ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.

Antalya’nın Emlak Standartlarını ve Değerini Yükseltecek…
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar dolarlık yatırımı sonucunda hayata geçecek olan Antalya Green Hub masterplan projesi Antalya’ya yeni bir yaşam tarzı önererek katma değer yaratacak. Belediye, proje ile toprak sahipleri ve yatırımcıların kazançlarının optimize edilmesine de olanak tanıyacak. Proje sayesinde toprak sahipleri toplamda 420.000 m2’lik konut alanından 350 milyon dolar kazanacak. Belediye ise 250.000 m2’lik konut ve 200.000 m2’lik ticaret alanından toplamda 250 milyon dolar kazanç elde edecek. Projeyle birlikte 60 milyon dolar karşılığında bölgedeki tüm alt yapının da yenilenmesi hedefleniyor.

3-6 sene içerisinde Antalya’nın emlak standartlarını yükseltmesi öngörülen ve Eylül 2016’da inşaatı başlayacak olan projenin yapım sürecinde ilk adımın Eylül 2018’de ikinci adımın ise Haziran 2019’da tamamlanması bekleniyor.

Previous Mimarlar Odası Mamak'taki plan değişikliğine dava açtı
Sonraki Avrupa’da da bir evinizin olması artık hayal değil

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Kadınlar Günü’ne Özel Ödeme Planı Başlattı

Yaşamın başladığı ve teslimlerin hemen yapıldığı Spradon Vadi’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ‘kişiye özel’ ödeme planı sunuluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Akasya Avm Kiracıya Kuru Sabitledi: 2 TL

Saf Gayrimenkul, Akasya Alışveriş Merkezi’nde kiracılar için 2014 dönemiyle sınırlı olmak üzere

Firma Haberleri 0 Yorum

FG Wilson’un Global Cirosu 1.2 Milyar Dolar

Dünyanın önde gelen firmalarından biri olduklarını söyleyen FG Wilson Türkiye ve Bölge CEO’su Koksal Er, tek işlerinin jeneratör olduğunu ve bu alandaki Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini kaydetti.

Firma Haberleri

THK Ankara’da konut satış ihalesi düzenliyor

Türk Hava Kurumu Ankara Çayyolu Mahallesinde bulunan mesken nitelikli taşınmazı 09 Haziran 2015 Salı günü saat: 14.30’da kapalı teklif açık arttırma usulüyle ihale edilecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

BİMSA’dan gayrimenkul satışına Pratis çözüm

BimSA’nın geliştirdiği online kurumsal satın alma platformu Pratis’ten artık gayrimenkul satışı da gerçekleştiriliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Selimoğlu Grup’dan Çeşme’de 240 Villa Projesi

Çeşme’de 240 villa Selimoğlu, Fikirtepe’de ruhsat beklerken, Çeşme’de villa projesi hayata geçiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.