Alper Derinboğaz,MIPIM 2016 Fuarı’nda

Alper Derinboğaz,MIPIM 2016 Fuarı’nda

Y.Mimar Alper Derinboğaz tasarımı Antalya Green Hub masterplan projesi dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM 2016’da tanıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standında yer alacak olan proje 1 milyar dolarlık yatırımıyla Antalya’ya yeni bir yaşam tarzı önererek kent için katma değer yaratmayı hedefliyor. 1309 bin metrekarelik alanı kaplayan projenin 3-6 sene içerisinde Antalya’daki emlak standartlarını ve değerlerini yükseltmesi öngörülüyor.

Alper Derinboğaz tarafından tasarlanan, Antalya kentine yeşil ile iç içe yeni bir yaşam tarzı öneren sürdürülebilir nitelikteki masterplan projesiyle, 15-18 Mart 2016 tarihlerinde Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek olan prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM 2016’da yer alacak.

Antalya Green Hub masterplan projesi, bu yıl 94 ülkeden, 4.800 yatırımcı, 3.600 CEO, 3.500 geliştirici, 2.400 yerel yönetim ve 370 siyasi liderin yer alacağı MIPIM 2016 gayrimenkul fuarında, R08.D24 no’lu Antalya Büyükşehir Belediyesi stantında tanıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez’in Santral bölgesini dönüştürmek üzere başlatmış olduğu Antalya Green Hub projesi, Alper Derinboğaz tarafından şehrin kültürü ve yerel hafızası iyi okunarak, yeni ve bütünlükçü bir kentsel tipoloji oluşturma hedefiyle ele alınmış ve Toros eteklerinin yeşil dokusu kent içlerine taşınarak Antalya’yı boydan boya kateden yeşil bir koridora dönüştürülmüş. Akdeniz ikliminin zorlayıcı sıcaklığına çözüm olarak doğal ve pasif iklimlendirme yöntemlerini öneren masterplanda kullanılan kentsel grid, hakim rüzgar yönüne doğru konumlandırılıyor ve doğayla bütünleşiyor.

Bu sayede doğal havalandırmayla iyi bir hava kalitesi elde edilen projede aynı zamanda sosyal aktiviteler için çeşitli açık hava tesisleri de bulunuyor. Güneş enerjisi üreterek enerji ihtiyacının bir kısmını karşılayabilen mahalleler, aynı zamanda atık suyu arıtarak yeniden kullanabiliyor. Bu nitelikleri ile sürdürülebilir olmayı hedefleyen Antalya Green Hub projesinin içerisinde kent parkı, şehir ormanı, Doğa Tarih Müzesi gibi kente önemli kazanımlar sağlayacak kamusal alanlar bulunuyor. Proje konut ve kamusal alanların yanı sıra, açık ve kapalı spor merkezleri, sosyokültürel mekanlar, ticaret ve ofis alanları (pasajlar, oteller, modern pazar ve çarşı alanları), sağlık ve eğitim tesisleri ile kentin önemli ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.

Antalya’nın Emlak Standartlarını ve Değerini Yükseltecek…
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar dolarlık yatırımı sonucunda hayata geçecek olan Antalya Green Hub masterplan projesi Antalya’ya yeni bir yaşam tarzı önererek katma değer yaratacak. Belediye, proje ile toprak sahipleri ve yatırımcıların kazançlarının optimize edilmesine de olanak tanıyacak. Proje sayesinde toprak sahipleri toplamda 420.000 m2’lik konut alanından 350 milyon dolar kazanacak. Belediye ise 250.000 m2’lik konut ve 200.000 m2’lik ticaret alanından toplamda 250 milyon dolar kazanç elde edecek. Projeyle birlikte 60 milyon dolar karşılığında bölgedeki tüm alt yapının da yenilenmesi hedefleniyor.

3-6 sene içerisinde Antalya’nın emlak standartlarını yükseltmesi öngörülen ve Eylül 2016’da inşaatı başlayacak olan projenin yapım sürecinde ilk adımın Eylül 2018’de ikinci adımın ise Haziran 2019’da tamamlanması bekleniyor.

Previous Mimarlar Odası Mamak'taki plan değişikliğine dava açtı
Sonraki Avrupa’da da bir evinizin olması artık hayal değil

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Oto Avm’ler Yatırımcıların Yeni Gözdesi

Konut projeleri inşaat sektörünün önemli bir payını sahiplenirken, ticari konsepte sahip projeler de yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Firma Haberleri

Galatasaray’ın Mecidiyeköy’deki otel projesi komisyonda

G.Saray’ı 811 milyon liralık borç yükünden kurtaracak Mecidiyeköy’deki lüks otel projesi belediye meclisine takıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Panavia Residence’ın Yüzde 80’i Satıldı

Panorama Grup İnşaat tarafından İstinye’de hayata geçirilen Panavia Residance’m yüzde 80’i satıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kale 360’a Stevie Awards’tan Gümüş Ödül

Kale, dünyanın en saygın iş ödüllerinden ‘Stevie Awards’ta, her kullanıcının kendi banyosunu kendisinin tasarlayabildiği ‘Kale 360’ programı ile ödüle layık görüldü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkulde “profesyonel dönem” başlıyor

Özellikle büyük kentlerde yapılaşmaya ilişkin atılan adımların, önümüzdeki 5 yıllık süreçte gayrimenkul yatırımlarını mahalle aralarından tamamen kurtararak, sektörde “profesyonel dönemin “ başlamasını sağlayacağı belirtildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İZODER’in yeni başkanı Tayfun Küçükoğlu oldu

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) 12. Olağan Genel Kurulu’nda, başkanlığa oy birliği ile Tayfun Küçükoğlu seçildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.