Ali Samiyen’deki Maçı Torunlar Kazandı

Yılan hikayesine donen Torun Center projesinde kazanan Torunlar GYO oldu. Anlaşmazlık nedeniyle kayyuma devralan projede Torunlar, Kapıcıoğlu’nun da payını ödeyerek projenin tek sahibi oldu. İstanbul Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadı arazisini 3 kule inşa etmek üzere alan Torunlar-Aşçıoğlu- Kapıcıoğlu konsorsiyumunda yaşanan anlaşmazlık Torunlar’m galibiyeti ile çözüldü. 3 şirket arasında proje üzerinde muhasebe kayıtlarında oynama yapıldığı ve bu durumdan ortaklara haber verilmediği iddiası üzerine kayyuma başvurulmuştu.

Geçen yıl ise Torunlar GYO projede Aşçıoğlu’na 40 milyon TL ödeyerek Kaan Zenginli hissesini üzerine aldı. Projede yaşanan son gelişme ise dün gerçekleşti. Torunlar 1 milyar liralık proje üzerinde hakkı bulunan Kapıcıoğlu’nun da payını ödeyerek hissesini devraldı. Böylece tartışmalı projede tek sahip Torunlar GYO oldu. TOKİ ile hasılat paylaşımı modeliyle ihaleye çıkan araziyi alan Aşçıoğlu, Ekim 2010’da Torunlar GYO ve Kapıcıoğlu’nu ortak almıştı. Ortaklık payı yüzde 65 Torunlar GYO, yüzde 30 Aşçıoğlu ve yüzde 5 Kapıcıoğlu olarak belirlenmişti.

2017’YE KADAR 2 MİLYAR TL YATIRIM
TORUNLAR GYO, 2013 yılında 190.5 milyon TL net kâr açıkladı. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun: “Bizi diğer GYO’lardan farklılastıran en güçlü yanlarımız; gayrimenkulun her segmentinde var olmamızdır. Önümüzdeki dönemde yine bu strateji ile devam ederek 2014-2017 yılları arasında mevcut ve geliştireceğimiz projeler için 2 milyar TL yatırım yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.(Star)

Previous Babadağ Projesinde İmzalar Atıldı
Sonraki Besa Kule İş Dünyasını Biraraya Getirecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’a 3 katlı tüp geçit yapılacak

İstanbul boğazına yapılacak 3 katlı geçiş tüneli, İstanbul Kongre Merkezi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı tanıtım toplantısında açıklandı.

Güncel Haberler

Gebze-Pendik banliyö hattı yıl sonunda tamamlanacak

Milyonlarca İstanbullu’yu ilgilendiren banliyö hatlarının tamamlanması için yeni takvim belli oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi, 27584 ada 1 sayılı parselde 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 19 Ocak 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

2016 Konya’da asfalt ve alt yapıda atılım yılı olacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2016 yılının Konya için asfalt yol ve altyapı yılı olacağını, bu konuda şehir genelinde büyiık bir seferberlik başlattıklarını bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gümüşhane’ye 750 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Gümüşhane’ye yapılan yurdun inşaatı tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Bala Beynam imar planı değişikliği

Ankara Bala İlçesi Beynam Mahallesi 2806, 2807, 2808, 2821, 2822 sayılı parsellere ait 1/25000 nazım imar planı 15 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.