Albaraka Türk Metropol İstanbul’un Yeni Ortağı

Albaraka Türk Metropol İstanbul’un Yeni Ortağı

VARYAP ve GAP İnşaat ortaklığı Metropol İstanbul karma konut projesindeki haklarının yarısını alışveriş merkezini bitirebilmek için Albaraka Türk’e sattı.

İstanbul Ataşehir’deki 99 bin metrekarelik arsa üzerinde Varyap – GAP İnşaat ortaklığı ile geliştirilen Metropol İstanbul projesine katılım bankası Albarakatürk ortak oldu. Banka, Varyap’ın sahip olduğu yüzde 27.5’luk hissesinin yansını satın aldı. Finansal ihtiyaçtan Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş projede yer alan 400 bin metrekarelik alışveriş merkezinin inşası için gereken finansal ihtiyacı karşılamak için iki ay önce Albarakatürk’ü ortak aldıklarını açıkladı. Metropol İstanbul’daki 400 mağaza için 3 bin 200 ön talep aldıklarını söyleyen Varlıbaş, projedeki konutlarm yüzde 75’inin satıldığını belirtti. Yurtdışına yatırım Şirketin bu yıl 200 milyon dolar yatırım yapacağını kaydeden Varlıbaş, Bodrum’da 200 dönüm Ant

Yapı 3 projeyle dönüyor

Ağırlıklı olarak yurtdışında faaliyet gösteren Ant Yapı 3 yıl aradan sonra 3 projeyle İstanbul’a döndü. Halkalı’da rezidans özellikli ofis konseptini sunan Antplato’nun yanı sıra, Beylerbeyi’nde kent villası konseptli Antteras ve arsa stokları olduğunu ve bu sene için ilk etapta 24 malikane ve bir otel inşa edeceklerini bildirdi. Bakırköy ve Zeytinburnu’nda toplam bin konutluk 2 Ümraniye’de rezidans konseptli Antasya projeleri ile Ant Yapı, toplam 1001 ünite yapacak. Antplato ve Antasya’da metrekare birim fiyatları 5 bin liradan başlarken, Antterasta bu rakam 5 bin dolar olarak belirlendi. kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başladıklarını ifade eden Varlıbaş, “Yurtdışı için proje hazırlığı bitti. İlk yatırımı Kazakistan’a yapacağız” dedi.(Sözcü)

Previous Bulvar AVM Samsun İçin Yaşam Alanı
Sonraki Kocaeli Vergi Dairesi Yıkılacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Point Bornova Hızla Yükseliyor

Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme’nin hayata geçirdiği Point Bornova’da en zorlu etap geride bırakıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Karaköy İstanbul’un Turizm Yıldızı Oluyor

Eski İstanbul’un ticaret merkezi olan bölge, şimdi birçok işadamının turizm yatırımlarına ev sahipliği yapıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankaralı işadamlarından teröre tepki

Başkent Ankara’da Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri gibi kurumların bulunduğu bölgede askeri servis araçlarına düzenlenen bombalı saldırı tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Evren Acar:Hedefim daima fark yaratmak oldu

Parktepe Evleri’ni alıcılarıyla buluşturan CEF Danışmanlık Kurucu ortağı Evren Acar, kadınların çok da tercih etmediği müteahhitlik alanında fark yaratmak için çalıştığını söyledi.

Firma Haberleri

İnsanımız Verimli Olursa, Ülkemizde Verimli Hale Gelir

TÜSİAV Başkanı Sayın Veli SARITOPRAK ve TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu TAMAY ortak bir demeç verdiler;

Firma Haberleri 0 Yorum

GROHE 2016 Dünya Mimarlık Festivali’nde

Festivalin ana sponsorluğunu üstlenen GROHE, etkinlik boyunca hem en son koleksiyonlarını görücüye çıkardı hem de “Yılın Binası” ana ödülünü sundu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.