Akfen 2016’Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak

Son yatırımları dışında önemli bir fırsat çıkmadığı takdirde satın alma yapmayacaklarını söyleyen Güçsav,

“2007 yılından beri yatırım yapıyoruz artık meyvesini yeme zamanımız geldi” dedi. Süha Güçsav, “Otel kira gelirlerimiz 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 41 milyon TL oldu. Şirketin net aktif değeri ise 30 Eylül 2013 itibarıyla 950 milyon TL olarak  gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Akfen 2016 ya kadar dört otel daha açacak…

Ekonomik şehir otelciliği konseptiyle 2013 yılında İstanbul, İzmir ve Rusya’da toplam 3 yeni otelini hizmete açan Akfen GYO, dört yeni otelin daha yatırımına devam ediyor. Portföyünde işletmeye açık 16 otel bulunan şirket, önümüzdeki iki yılda işletmeye açık otel sayısını 20’ye, oda sayısını ise 3.641’e yükseltmeyi hedefliyor. Ibis Otel Esenboğa ve Novotel Karaköy’ün ardından 2015 yılında Ibis Otel Tuzla ve Moskova Ibis Otel projelerinin yatırımlarının tamamlanacağını açıklayan Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav,  açılacak 4 yeni otel için 500 ek istihdam olacağını ifade etti. Kurun artışının turizm açısından bir avantaj olduğunu söyleyen Süha Güçsav, “Yabancılar için Türkiye yüzde 20 ucuzladı. Kur artışı Türkiye’yi daha avantajlı hale getirdi. Böylece tatil ya da iş toplantıları için tercih nedeni olma olasılığı yükseldi. Yani bu sene turist sayısında azalma değil çoğalma olmasını bekliyoruz” dedi. Güçsav, otellerinde dolulukların yüzde 50’sinden fazlasını yabancı turistin oluşturduğunu kaydetti.

Previous 5 Ocak Stadyumu Yıkılmamalı
Sonraki Polonezköy Kararı İçin Son Gün

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

OSTIM’in Projeleri Ödüllendiriliyor

OSSA, kümelenme faaliyetleri ile 2013 yılında büyük ses getiren Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel Iş Birliği Günlerindeki (ICDDÂ) başarıları nedeniyle Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın 2014 Yılı Savunma Sanayii Özel Ödülü’ne layık

Firma Haberleri

Mayıs 2015’te AVM Ciro Endeksi yüzde 19,7 arttı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Mayıs ayı sonuçları açıklandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

AVM’ler, mobil cüzdan Moka ile büyüyecek

Yeni nesil mobil cüzdan projesi Moka, tüketicilere olduğu kadar ek özellikleriyle AVM yönetimlerine ve mağazalara da önemli avantajlar sağlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hasan Rahvalı:Konut Arz ve Talebinde Aşırı Bir Dengesizlik Yok

 Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi( CEO) Hasan Rahvalı, gayrimenkul sektöründe balon iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Arz ve talepte aşırı bir dengesizlik söz : konusu değil, sadece gelire göre üretim dağılımı

Firma Haberleri 0 Yorum

Kalamış Limanı İçin 7 Teklif Geldi

Kalamış Yat Limanı’nın 30 yıl boyunca bir bütün olarak özelleştirilmesini öngeren ihale için 7 gruptan teklif geldi.

Firma Haberleri

Akçansa’nın altı aylık satış geliri 710 milyon TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2015 yılının ilk 6 aylık döneminde 710 milyon TL satış geliri elde ettiğini açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.