Akfen 2016’Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak

Son yatırımları dışında önemli bir fırsat çıkmadığı takdirde satın alma yapmayacaklarını söyleyen Güçsav,

“2007 yılından beri yatırım yapıyoruz artık meyvesini yeme zamanımız geldi” dedi. Süha Güçsav, “Otel kira gelirlerimiz 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 41 milyon TL oldu. Şirketin net aktif değeri ise 30 Eylül 2013 itibarıyla 950 milyon TL olarak  gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Akfen 2016 ya kadar dört otel daha açacak…

Ekonomik şehir otelciliği konseptiyle 2013 yılında İstanbul, İzmir ve Rusya’da toplam 3 yeni otelini hizmete açan Akfen GYO, dört yeni otelin daha yatırımına devam ediyor. Portföyünde işletmeye açık 16 otel bulunan şirket, önümüzdeki iki yılda işletmeye açık otel sayısını 20’ye, oda sayısını ise 3.641’e yükseltmeyi hedefliyor. Ibis Otel Esenboğa ve Novotel Karaköy’ün ardından 2015 yılında Ibis Otel Tuzla ve Moskova Ibis Otel projelerinin yatırımlarının tamamlanacağını açıklayan Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav,  açılacak 4 yeni otel için 500 ek istihdam olacağını ifade etti. Kurun artışının turizm açısından bir avantaj olduğunu söyleyen Süha Güçsav, “Yabancılar için Türkiye yüzde 20 ucuzladı. Kur artışı Türkiye’yi daha avantajlı hale getirdi. Böylece tatil ya da iş toplantıları için tercih nedeni olma olasılığı yükseldi. Yani bu sene turist sayısında azalma değil çoğalma olmasını bekliyoruz” dedi. Güçsav, otellerinde dolulukların yüzde 50’sinden fazlasını yabancı turistin oluşturduğunu kaydetti.

Previous 5 Ocak Stadyumu Yıkılmamalı
Sonraki Polonezköy Kararı İçin Son Gün

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Kaliteli Beton Tedarik Etmek Büyük Sorun

İNŞAAT Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, müteahhitlerin kaliteli beton tedarik etmede sorun yaşadığını bildirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

DYO fabrika sayısını 5’e çıkardı

1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda kurulan Durmuş Yaşar Müessesesi ile temelleri atılan, Türk sanayiinin emekleme dönemini yaşadığı 50’li yıllarda Türkiye’nin ilk yerli boya fabrikası olarak kurulan DYO, 60. yaşını kutladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İconova Gaziantep

Gaziantep’in siluetini değiştiren proje Gaziantep’in yeni yaşam alanı ICONOVA’da kısa bir süre önce başlayan satışlar büyük ilgi gördü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Toya Moda Projesinin Metrekaresi 3600 TL

Toya Yapı, Basın Ekspres Yolu’nda 486 konut ve 35 ticari birimden oluşan yeni projesi Toya Moda’da bir sürprize imza atarak, ünlü tasarım markası Dice Kayek ile iş birliği yaptı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Finans Merkezi Projesine Körfez’den Yoğun Talep

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 25 bin yatırımcının ziyaret ettiği Dubai Cityscape Fuarı’nda, İstanbul Finans Merkezi projesine talep yağdığını açıkladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Marinaların Koç’a Devri Rekabet Kurulunda

Rekabet Kurulu, Beta Marina ve Pendik Marina’nın, Koç Holding Grubu şirketlerinden Setur’a devrini nihai incelemeye aldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.