Ağaoğlu’ndan Türkiye’ye Guinness rekoru

Ağaoğlu’ndan Türkiye’ye Guinness rekoru

Ağaoğlu Şirketler Grubu, bir dünya rekoruna imza atarak 2770 çalışanın katılımı ile ‘Guinness En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru’nu kırdı. Maslak 1453 projesinde gerçekleşen rekor ile daha önce Kanada’nın Manitoba şehrinde 1306 kişi ile kırılan rekorun yeni sahibi de Türkiye oldu.

Tiyatro sanatçısı Veysel Diker’in sunuculuğunu yaptığını rekor denemesinde şantiye alanında toplanan Ağaoğlu çalışanları beş dakika boyunca baretlerini çıkarmadan bekletildi. Sürenin tamamlanmasının ardından şahitler huzurunda sayım sonucu daha önce 1306 kişi ile Kanada’da olan rekor, 2770 kişi ile Türkiye’nin oldu.

Avrupa’nın en büyük karma projesi Maslak 1453 İstanbul, bu özelliği ile Guinness En Çok Kişiyle Baret Giyme Dünya Rekoru’nu kırarak ülkemize de bir dünya rekoru kazandırdı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu dünya rekoru ile ilgili olarak iş sağlığı ve güvenliği konusuna dikkat çekerek çalışanlarına şöyle seslendi:

“Arkadaşlar benim en değerli varlığım sizlersiniz. Benim paramdan daha kıymetlisiniz. Eğer bu işleri başarıyorsak bu sizlerin emeğinizle, alın terinizle oluyor. Onun için benim için çok kıymetlisiniz. Ben de sizden şunu rica ediyorum; birinizin saçının teli benim için paradan puldan, maldan mülkten çok daha değerlidir. Hepiniz kardeşimsiniz lütfen çalışırken kendi can güvenliğiniz için -iş güvenliği konusunda arkadaşlarımız çok hassaslar, size yardımcı olmaya çalışıyorlar- ama lütfen sizde onlara yardımcı olun. Çünkü bu sizin hayatınız ve bu hayat bir tane, başka da bundan değerli bir şey yok. Ben özellikle rica ediyorum, beni seviyorsanız çalışırken lütfen önce iş güvenliği, can güvenliği.”

‘Guinness Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru’ belgesini, Guinness World Records Türkiye Temsilcisi ve Tescilli Hakemi Şeyda Subaşı’nın elinden alan çalışanları adına alan Ağaoğlu, bu ödülün çalışanlarının alın teri olduğunu ve emeğe sonsuz saygı duyduğunu belirtti.

Tören sırasında Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu başta olmak üzere tüm yönetim kuruluna İTÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural tarafından plaket takdim edildi. Öte yandan işçiler tarafından şantiye alanında açılan dev Türk bayrakları da elden ele dolaştırılarak sahneye ulaştırıldı. Ayrıca günün bir başka rekoru da Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun 2770 kişinin tamamıyla özçekim (selfie) çekmesi oldu.

Previous Nurol GYO'da yeni atama
Sonraki Üniversite – İş Dünyası İşbirliği Platformu toplantısı Akyurt'ta yapıldı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Viaport Üçüncü Etabı İle Genişliyor

Viaport’a 10 bin metrekarelik dev yapı market, Nike Fabrika Satış Mağazası ve markaların ikinci mağazaları geliyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpaş AquaCity’de lansmana özel fırsatlar

Ege Bölgesi’nin temalı en büyük yaşam projesi AquaCity’de lansmana özel fırsatlar devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Future Park Projesinde Satışların Yarısı Tamamlandı

Daire alana % 10 Hiper Gayrimenkul tarafından Haramidere Parklar mevkiindeki 35 bin metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen Future Park projesinde satışların yarısı tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Four Winds Residence’ta Maliye’ye Ait Olan Konutların Satış İhalesi İptal Edildi

Bağdat Caddesi’nde Taşyapı , taralından kat karşılığı inşa edilen lüks konut projesi Four Winds Residence’ta Maliye’ye ait olan konutların satış ihalesi iptal edildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İmpo Menderes’i Turizm Merkezi Yapıyor

İmpo İmar planlama merkezi İzmir Menderes’i turizm merkezi yapacak yem planlamalar için kollan sıvadı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İTO ve TOBB’un projesine en yüksek teklifi Gül İnşaat verdi

Tarihi Yarımada’nın dönüştürülmesi konusunda Gül İnşaat devreye giriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.