Ağaoğlu Projelerinde Yeşil Bina Konseptine Odaklandı

Ağaoğlu Projelerinde Yeşil Bina Konseptine Odaklandı

Ağaoğlu, üç yıl önce aldığı bir kararla tüm projelerini ‘yeşil bina’ konsepti çerçevesinde tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarlıyor ve geliştiriyor.

2007 yılında yatırımlarına başladığı Enerji Grubu ile enerji sektöründe yenilenebilir kaynaklara öncelik veren ve bu alanda yatınm yapan Ağaoğlu, ürettiği tüm konut projelerinde ısı/elektrik ihtiyaçlarım yenilenebilir enerjiden ve yüksek verimli kojenerasyon sistemleri ile karşılamak üzere çalışmalarım sürdürüyor. Ağaoğlu, 2014 yılı için enerji grubu bünyesinde Amasya ve İzmir’de gerçekleştirilen enerji santralleri inşaatma devam ediyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerde binaların ısı yalıtımı için özel önlemler alarak ısı kaybmı yüzde 50 oranında azaltma hedefiyle çalışan Ağaoğlu İnşaat Grubu, tasarlanan yaşam alanlarındayeşil alanlara ve spor alanlarına geniş yer ayırıyor.

Ataşehir’de yer alan Andromeda Gold projesiyle yalnızca yeşil binaların aday olabildiği Leed Gold sertifikasını almaya hak kazanan firma, yine yüzde 87’sinin yeşil alana ayrüdığı My Towerland projesiyle de bu alandaki iddiasını ortaya koyma hedefinde. My Towerland ile yüzde 100 temiz enerji sağlamayı hedefleyen Ağaoğlu, bu projenin tamamında yer alan 2 bin 535 konutun yıllık 36 müyon kwh ulaşan enerjinin tamamı yenilenebilir enerjiden karşılıyor.

Ayazma’da inşasmı tamamladığı My World Europe projesindeki kojenerasyon santrali ile elektrik üretiminin yanı sıra atığından da sitenin ısmma ihtiyacı karşılanarak, enerjinin verimli kullanımı sağlayan şirket, My World Europe projesini Türkiye açısından örnek bir proje olarak ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Akıllı binalar tasarrufu artırıyor

Türkiye’de 2007’de çıkarüan “Enerji Verimliliği Yasası’ ile önemli bir adım atıldığım bildiren Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, “Artık enerjinin üretimi, kullanımı ve dağıtımmda verimliliğin artırılması destekleniyor. İnşaat sektöründe de akıllı binalar, yalıtım, ısıtma-soğutma sistemlerinin daha teknolojik ve verimli olması enerji tasarrufu konusunda oldukça önemli” şeklinde konuştu. Rahvalı, ayrıca ekolojik binalarda oturanların önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını iddia etti.(Dünya Yeşil Ekonomi)

Previous Evden Cayma Koşulları
Sonraki Çamlıca'da Anten Kirliliği Sona Eriyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

AnadoluJet Uçuşlarında Kampanya Düzenledi

AnadoluJet, ekonomik ve konforlu seyahatin kapılarını açmaya devam ediyor. 15 – 18 Eylül 2014 tarihleri arasında, online kanallarda yayımlanacak özel kampanya tanıtımlarındaki promosyon kodu ile bilet satın alan herkes, AnadoluJet’in

Firma Haberleri 0 Yorum

AHM Port City İskenderun’da Yükseliyor

 Ali Tekten, Hasan Yıldırım ve Mahir Taner’in İskenderun Körfezine kazandıracakları 5 yıldızlı AHM Port City projesi yakında gün yüzüne çıkmaya başlayacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

G Marin Managed by Divan’da Avantajlı 3+1’lerin Satışı Sürüyor

Bayramoğlu’nun en güzel noktasında yer alan G Marin Managed by Divan’da, ilk etap tamamlandı ve yaşam başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

HEP İstanbul ikinci etap satışa çıktı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Tekfen Emlak Geliştirme, 30 Ekim 2014’te lansmanını gerçekleştirdiği İstanbul’daki yeni projesi HEP İstanbul’da ikinci etap satışlarını başlattı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Fikirtepe BUSINIST OFFICE Projesi

Fikirtepe’nin çehresi bu projeyle değişiyor İnşaat sektörünün deneyimli markalarının oluşturduğu Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı şirketleri SVR Grup’u kurarak kentsel dönüşümde İstanbul’un simge alanı haline gelen Fikirtepe’de BUSINIST

Firma Haberleri 0 Yorum

Denizden Toplanan Atıklar Kumaş ve Ambalaja Dönüşecek

Karasal atıklar tüm dünya denizlerini tehdit ediyor. Tehlikenin boyutu ise her geçen gün artıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.