Ağaoglu markasını küresel yapacak

Ağaoglu markasını küresel yapacak

Bugüne kadar iç piyasada gayrimenkul geliştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, dünyaya açılıyor.

Ağaoğlu “Ambargodan kurtulan İran ile Suudi Arabistan ve Almanya öncelikli pazarlarımız arasında” dedi. Gayrimenkul alanında 7 milyon metrekareye ulaşan, konutun yanında 30 bin ofis projesi geliştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, uluslararası alanda önemli bir aktör olma çabasında. Gmp, ilk olarak gayrimenkulde öncelikli pazarlar arasında ambargolardan yeni kurtulan İran ile Suudi Arabistan’ı ve Almanya’yı görüyor.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkam Ali Ağaoğlu, profeyonel yöneticilerle girdikleri kurumsallaşma süreci ile yurtdışına açılacaklanm söylerken, bugüne kadar hep iç piyasada iş yapmaya odaklandıklarını, kurumsalaşma hamlesiyle dünya çapında iş yapan bir şirket olacaklarını kaydetti. Ağaoğlu “Global oyuncu olmak için kadro ve altyapı çalışmalarımız sürüyor. Bünyemizde 300 mühendis ve mimar var. Birikimlerimizi yurtdışına da taşıyacağız “dedi.

Ağaoğlu, bu doğrultuda dünyanın dört bir yanındaki şirketler gibi ambargoların kaldırıldığı İran’ı öncelikli pazar olarak hedeflediklerini açıklarken, bunun yanında Suudi Arabistan ve Almanya gibi ülkelerde projelere imza atacaldannı söyledi.

İFM’DE SATIŞ DEĞİL KİRALAMA DÜŞÜNÜYOR
İstanbul ve Türkiye’nin en önemli projelerinden İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) altyapı çalışmalanm tamamladıklanm anlatan Ali Ağaoğlu, kendilerine ait ticari ünitelerin inşaatının da hızla devam ettiği, İFM’de ki ticari üniteleri satmayı planlamadıklarım, kir alama yöntemini tercih edeceklerini açıkladı. Ağaoğlu “Maslak 1453 projemiz Türkiye’nin en büyük projelerinden. Bunun gibi 30-40 proje yapabilirsiniz ama, İFM projesi tek. Buradaki ofisleri satmayıp, kiralama düşüncemiz öne çıkıyor” dedi.

Sanayi de gündeminde
AGAOGLU, 1984’ten beri sahip olduğu tuğla üretim tesisleriyle sanayicilik deneyimlerinin de olduğunu hatırlatarak. oğlu Alican Ağaoğlu ile yeniden sanayi yatırımlarında aktif hale geleceklerini anlattı. Alican Agaoglu da sanayi yatırımları hakkında bilgi vererek. 200 milyon dolarlık yatırımla nisanda Düzce’de çimento fabrikası yatırımına başlayacaklarını söyledi. Düzce’de kurulu tesis yılda 2 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahip olacak. Düzce yatrımının bir başlangıç olduğuna değinen Alican Agaoglu “Düzce’de 2018’de çimento üretimine başlamayı planlıyoruz. Ayrıca bölgede ve Afrika’da çimento sektörüne yatırım için fırsatları değerlendireceğiz. Başlangıç olarak 350 milyon dolarlık bir yatırım paketi öngörüyoruz” diye konuştu.Star

Previous Erhan Boysanoğlu : Ankara zor piyasa
Sonraki Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Nurol GYO Genel Müdürlüğü görevine Samim Hatipoğlu atandı

Gayrimenkul sektörünün tecrübeli ismi Samim Hatipoğlu, yeni görevine 17 Kasım 2015 tarihi itibarıyla başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Rönesans Holding Belarus’taki İkinci Projesinin Startını Verdi

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde 53.sırada yer alan Rönesans Holding, Belarus’taki ikinci projesinin de startını verdi.

Firma Haberleri

Yabancıya Türkiye’de toprak dörtte bir ucuzladı

Yılbaşından beri yüzde 26 değer kazanan dolar, yabancı gayrimenkul yatırımcısını Türkiye’ye çekti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yılbaşının ilk talihlileri Uransan’dan

Ankara’da konforlu ve rahat yaşamı şehir merkezine yakın konuma getiren Uransan, 2014 yılına müşterileri ile veda etti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul Satışlarında Faiz Uygulamayan Projeler

Gayrimenkul satışlarında faiz uygulamayan  projeler  şöyle sıralanıyor:

Firma Haberleri 0 Yorum

Turgay Tanes: Konut fiyatlarında balon yok

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, alternatif getiri araçlarının getirişinin düşmesi ve gayrimenkuldeki ihtiyaçların ön plana çıkmasıyla gayrimenkul yatırımlarının arttığını belirterek, “Dolayısıyla fiyat anlamında bir balon yok. Arz açısından bakıldığında

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.