Ağaoglu markasını küresel yapacak

Ağaoglu markasını küresel yapacak

Bugüne kadar iç piyasada gayrimenkul geliştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, dünyaya açılıyor.

Ağaoğlu “Ambargodan kurtulan İran ile Suudi Arabistan ve Almanya öncelikli pazarlarımız arasında” dedi. Gayrimenkul alanında 7 milyon metrekareye ulaşan, konutun yanında 30 bin ofis projesi geliştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, uluslararası alanda önemli bir aktör olma çabasında. Gmp, ilk olarak gayrimenkulde öncelikli pazarlar arasında ambargolardan yeni kurtulan İran ile Suudi Arabistan’ı ve Almanya’yı görüyor.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkam Ali Ağaoğlu, profeyonel yöneticilerle girdikleri kurumsallaşma süreci ile yurtdışına açılacaklanm söylerken, bugüne kadar hep iç piyasada iş yapmaya odaklandıklarını, kurumsalaşma hamlesiyle dünya çapında iş yapan bir şirket olacaklarını kaydetti. Ağaoğlu “Global oyuncu olmak için kadro ve altyapı çalışmalarımız sürüyor. Bünyemizde 300 mühendis ve mimar var. Birikimlerimizi yurtdışına da taşıyacağız “dedi.

Ağaoğlu, bu doğrultuda dünyanın dört bir yanındaki şirketler gibi ambargoların kaldırıldığı İran’ı öncelikli pazar olarak hedeflediklerini açıklarken, bunun yanında Suudi Arabistan ve Almanya gibi ülkelerde projelere imza atacaldannı söyledi.

İFM’DE SATIŞ DEĞİL KİRALAMA DÜŞÜNÜYOR
İstanbul ve Türkiye’nin en önemli projelerinden İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) altyapı çalışmalanm tamamladıklanm anlatan Ali Ağaoğlu, kendilerine ait ticari ünitelerin inşaatının da hızla devam ettiği, İFM’de ki ticari üniteleri satmayı planlamadıklarım, kir alama yöntemini tercih edeceklerini açıkladı. Ağaoğlu “Maslak 1453 projemiz Türkiye’nin en büyük projelerinden. Bunun gibi 30-40 proje yapabilirsiniz ama, İFM projesi tek. Buradaki ofisleri satmayıp, kiralama düşüncemiz öne çıkıyor” dedi.

Sanayi de gündeminde
AGAOGLU, 1984’ten beri sahip olduğu tuğla üretim tesisleriyle sanayicilik deneyimlerinin de olduğunu hatırlatarak. oğlu Alican Ağaoğlu ile yeniden sanayi yatırımlarında aktif hale geleceklerini anlattı. Alican Agaoglu da sanayi yatırımları hakkında bilgi vererek. 200 milyon dolarlık yatırımla nisanda Düzce’de çimento fabrikası yatırımına başlayacaklarını söyledi. Düzce’de kurulu tesis yılda 2 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahip olacak. Düzce yatrımının bir başlangıç olduğuna değinen Alican Agaoglu “Düzce’de 2018’de çimento üretimine başlamayı planlıyoruz. Ayrıca bölgede ve Afrika’da çimento sektörüne yatırım için fırsatları değerlendireceğiz. Başlangıç olarak 350 milyon dolarlık bir yatırım paketi öngörüyoruz” diye konuştu.Star

Previous Erhan Boysanoğlu : Ankara zor piyasa
Sonraki Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

İncek Loft’ta özel gösterim

“SENDEN Bana Kalan” filminin özel gösterimi, Ankaıa Uluslararası Film Festivali kapsamında İncek Loft’ta gösterildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İSO, Odakule Ve Hizmet Binası Üst Hakkını Devredecek

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi, ‘Olağanüstü Meclis Toplantısı’ ile bir araya gelerek halen faaliyet gösterdiği Odakule ve hizmet binalarının, İSO Yönetim Kurulu tarafından 33 yıllığına üst kullanım hakkının ihale yoluyla

Firma Haberleri 0 Yorum

Nükleer Santraller Zirvesi’nde Akkuyu için güvence

Rus Devlet Şirketi Rosatom’un  yurtdışı nükleer yatırımlarından sorumlu şirketi Rosatom Overeas Başkan Yardımcısı Milko Kovachev, Rus tasarımı nükleer santrallerin depremde yıkılmayacağını, 400 tonluk bir uçak çarpmasına bile dayanıklı olduğunu söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Varyap Plaza’da Teslimler Başladı

Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi Pendik’te yer alan Varyap Plaza’nın inşaatı tamamlanırken projedeki ofis ve dükkanlar teslim edilmeye başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kentsel dönüşüm İstanbul’a değer kattı

İstanbul’un gerçek değerine ulaşabilmesinin yolu olarak “kentsel dönüşüm” olduğunu söyleyen Saral Bosphorus Genel Koordinatörü Rıdvan Kuru, “Kentsel dönüşüme Türkiye olarak hazırlanamadık. Birçok amatör firma bunu rezil etti” diyerek eleştiride bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

İDTM Fuar Alanı Büyüyor

Atatürk Havalimanı’nın karşısındaki gözde fuar alanı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde (ÎDTM) kiracı olarak faaliyet gösteren CNR Fuarcılık’ın patronu Ceyda Erem fuar alanlarının artık ihtiyacı karşılamadığı için büyütülmesini isterken, alanın büyük

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.