Ağaoğlu, Alman Devlerle El Sıkıştı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupalı devlerle el sıkıştı. Almanya’nın köklü şirketlerinden CPBAU ve telekom devi Manfred Hellwig, Ağaoğlu ile birlikte yatırım yapmak üzere ilk adımı attı.

Geçen ay Türkiye’ye gelerek görüşmelerde bulunan CPBAU’nun Yönetim Kurulu Başkanı Rolf Heinecke, “Türkiye’ye güveniyoruz. Ağaoğlu’yla birlikte hareket etme kararı aldık. Ofis açıp, yeni iş alanlarıyla ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

GÜVENDE SAPMA YOK
Türkiye’nin son 10 yılda istikrarlı büyüdüğünü belirten Heinecke, “17 Aralık’ta yapılan operasyonlar Alman basını tarafından ciddi bir dezenformasyon yaptı. Ben ve ortaklarım bunlara asla inanmadık. Alman ekonomisinin 60 yılda yaptığını Türkiye 10 yılda yaptı. Hem Türkiye’ye hem de Ağaoğlu’na güvenimizde en ufak bir sapma yok. Bu operasyonlar bizim buraya gelişimizi biraz daha hızlandırdı” diye konuştu.

3 MİLYAR EURO CİRO YAPIYOR
1925’te kurulan ve Almanya’da çok sayıda inşaat, demiryolu, köprü yapımı gerçekleştiren CPBAU’nun yıllık cirosu 3 milyar euro. Almanya’da telekom devi olarak bilinen milyarder iş adamı Hellwig de, “Biz ülkenizin güçlü ekonomisine güveniyoruz. Hem Türkiye’de hem de Almanya’da ortak projeler yapacağız. Bana Türkiye’nin potansiyelini Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel anlattı. Açıkçası çok etkilendim. İnşaat, enerji gibi alanlarda partner olacağız. Somut adımlar atacağız” dedi.

‘GÖZALTINA ALINMASINA ŞAŞIRDIK’
Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel ve Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik’in girişimleriyle Türkiye’ye gelen Almanya’nın köklü şirketleri dün Başbakanlık Yatırım Ajansı’yla da bir toplantı yaptı. Türkiye’de yatırım yapılacak alanlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ağaoğlu’nun Türkiye’de yaptığı projelerde partner olacaklarını belirten Alman patronlar, Avrupa ülkelerinde de ortak projeler yapabileceklerini söylediler. CPBAU’nun patronu Heinecke, gözaltı kararları ile ilgili olarak ise “Ali Ağaoğlu’nun gözaltna alınmasına şaşırdık” diye konuştu.

AĞAOĞLU: KÖPRÜLERİ BİRLİKTE YAPABİLİRİZ
Özellikle inşaat alanında Türkiye’de son yıllarda adından sıkça söz ettiren Ali Ağaoğlu da ziyaretten hayli memnundu. Sabahın erken saatlerinde başlayan görüşme bütün gün sürdü. Ali Ağaoğlu, “Böylesine dev bir şirketin Türkiye’ye gelip bizimle işbirliği yapmak istemesi ülkemiz adına gurur duyulacak bir durumdur” dedi. Ağaoğlu şöyle devam etti: “Bu ziyaretle hem ülkem hem kendi adıma mutlu oldum. Geçmişte biz yabancı şirketlerin kapısını çalardık ‘bize iş verin’ diye. Şimdi bizim kapımızı çalıyorlar. Bu , Türkiye’nin nasıl bir noktaya geldiğinin en somut örneklerinden biri. Almanya’da yapılacak köprü inşaatlarında ortaklık yapabiliriz.”

(Kaynak:sabah.com.tr)

Previous Ankara'nın Yeni İmar Yönetmeliği Tartışıldı
Sonraki Dev İhale İptal Edildi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı İncek 111112 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Ankara Gölbaşı İlçesi, İncek Mahallesi 111112 ada 2 parsel ve çevresine ait 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı Değişikliği 16 Kasım 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

Ankara Batıkent dini tesis alanı imar planı 22 Nisan’da askıya çıkacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan, Yenimahalle İlçesi Batıkent Kent Merkezi 64366 ada 2 sayılı parseldeki Dini Tesis Alanına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 22 Nisan 2015

Güncel Haberler 0 Yorum

Cumhuriyet Kulesi imar plan değişikliği komisyonda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi inşaatına ilişkin imar plan değişikliğinin, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda incelenmesine karar verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kuşadası’na deniz otobüsü geliyor

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı makamında ziyaret etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanuni’nin Mirası Turist Çekecek

Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında Yatağan’ın Bozüyük Beldesine yaptırdığı ve birkaç yıl önce defineciler tarafından talan edilen cami, han ve köprünün restore edilmesi için çalışma yürütülüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

Buhara Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “5. Buhara Medya Ödülleri”nde, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.