Ağaoğlu, Alman Devlerle El Sıkıştı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupalı devlerle el sıkıştı. Almanya’nın köklü şirketlerinden CPBAU ve telekom devi Manfred Hellwig, Ağaoğlu ile birlikte yatırım yapmak üzere ilk adımı attı.

Geçen ay Türkiye’ye gelerek görüşmelerde bulunan CPBAU’nun Yönetim Kurulu Başkanı Rolf Heinecke, “Türkiye’ye güveniyoruz. Ağaoğlu’yla birlikte hareket etme kararı aldık. Ofis açıp, yeni iş alanlarıyla ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

GÜVENDE SAPMA YOK
Türkiye’nin son 10 yılda istikrarlı büyüdüğünü belirten Heinecke, “17 Aralık’ta yapılan operasyonlar Alman basını tarafından ciddi bir dezenformasyon yaptı. Ben ve ortaklarım bunlara asla inanmadık. Alman ekonomisinin 60 yılda yaptığını Türkiye 10 yılda yaptı. Hem Türkiye’ye hem de Ağaoğlu’na güvenimizde en ufak bir sapma yok. Bu operasyonlar bizim buraya gelişimizi biraz daha hızlandırdı” diye konuştu.

3 MİLYAR EURO CİRO YAPIYOR
1925’te kurulan ve Almanya’da çok sayıda inşaat, demiryolu, köprü yapımı gerçekleştiren CPBAU’nun yıllık cirosu 3 milyar euro. Almanya’da telekom devi olarak bilinen milyarder iş adamı Hellwig de, “Biz ülkenizin güçlü ekonomisine güveniyoruz. Hem Türkiye’de hem de Almanya’da ortak projeler yapacağız. Bana Türkiye’nin potansiyelini Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel anlattı. Açıkçası çok etkilendim. İnşaat, enerji gibi alanlarda partner olacağız. Somut adımlar atacağız” dedi.

‘GÖZALTINA ALINMASINA ŞAŞIRDIK’
Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel ve Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik’in girişimleriyle Türkiye’ye gelen Almanya’nın köklü şirketleri dün Başbakanlık Yatırım Ajansı’yla da bir toplantı yaptı. Türkiye’de yatırım yapılacak alanlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ağaoğlu’nun Türkiye’de yaptığı projelerde partner olacaklarını belirten Alman patronlar, Avrupa ülkelerinde de ortak projeler yapabileceklerini söylediler. CPBAU’nun patronu Heinecke, gözaltı kararları ile ilgili olarak ise “Ali Ağaoğlu’nun gözaltna alınmasına şaşırdık” diye konuştu.

AĞAOĞLU: KÖPRÜLERİ BİRLİKTE YAPABİLİRİZ
Özellikle inşaat alanında Türkiye’de son yıllarda adından sıkça söz ettiren Ali Ağaoğlu da ziyaretten hayli memnundu. Sabahın erken saatlerinde başlayan görüşme bütün gün sürdü. Ali Ağaoğlu, “Böylesine dev bir şirketin Türkiye’ye gelip bizimle işbirliği yapmak istemesi ülkemiz adına gurur duyulacak bir durumdur” dedi. Ağaoğlu şöyle devam etti: “Bu ziyaretle hem ülkem hem kendi adıma mutlu oldum. Geçmişte biz yabancı şirketlerin kapısını çalardık ‘bize iş verin’ diye. Şimdi bizim kapımızı çalıyorlar. Bu , Türkiye’nin nasıl bir noktaya geldiğinin en somut örneklerinden biri. Almanya’da yapılacak köprü inşaatlarında ortaklık yapabiliriz.”

(Kaynak:sabah.com.tr)

Previous Ankara'nın Yeni İmar Yönetmeliği Tartışıldı
Sonraki Dev İhale İptal Edildi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Demet Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle ilçesi Demet Mahallesi 15923 adaya ilişkin 71560/6 nolu parselasyon planı 27 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu basın açıklaması

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bugün açıklamış olduğu, Ekonomik Dönüşüm Programının, 2.paketini, kamuda israfın önlenmesine yönelik tedbirler başta olmak üzere, genel anlamda olumlu bulmaktayız.

Güncel Haberler

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB imar planı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan, “Kazan İlçesi Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB sınırının işlenmesine ilişkin 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı” Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı imar panosuna 4

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’a üçüncü otoyol yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatmaya yönelik önemli bir projeyi açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 14 Ocak 2016

14 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bina Yönetim Planına Dikkat

Binalarda kat maliklerinin birbirleriyle ya da bina yönetimi ile yaşadığı problemler binanın anayasası niteliğinde olan yönetim planının hiç okunmamasından kaynaklanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.