Adıyaman Besni TOKİ 2017’de teslim edilecek

Adıyaman Besni TOKİ 2017’de teslim edilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Besni ilçesinde yapılan 472 adet konut 2017 yılında teslim edilecek.

Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile yapılan 472 adet konut 2017 yılında teslim edilecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TOKİ işbirliği ile Besni’ye yapılan 130 TL sabit taksit ve 270 ay vadeli 472 adet alt gelir grubu konutun inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kayaardı mevkiinde yapılan 472 adet konut ve sosyal donatıların ihalesi 2015 Temmuz ayında yapılmıştı. 472 adet konutun yanı sıra 24 Derslikli İlköğretim Okulu, Sosyal Tesis, Ticaret Binası ve Camii İnşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin içinde bulunduğu dev projenin 2017 yılının başlarında teslim edilmesi bekleniyor. Müteahhit firma kar kış demeden çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Alt gelir grubu aileler için yapılan konutlarda daireler 2+1 olacak. Salon ve mutfağı Amerikan tipi bitişik olarak yapılacak ve toplam 50 metre kare olacak. Yaklaşık 40 milyona mal olacak olan konutlar için başvurular Besni Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu aracılığıyla alınacak. Başvuru tarihi ve başvuru şartları ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. Adıyaman 23 ve 24. Dönem Milletvekilimiz Sayın Mehmet Erdoğan’ın girişimleri sonucu sadece Çelikhan ve Besni’de yapılan bu konutlar nedeniyle Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan’a teşekkür ederiz. 472 konut şimdiden Besni’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Türkiye Gazetesi

Previous Küçük mutfaklar için pratik çözümler KOÇTAŞ'ta
Sonraki TOKİ Anadolu Yakası'nda konut üretecek

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Gümüşhane’ye 1.248 adet konut

Uzun bir süre kamuoyunun konut talebine sessiz kalan Belediye Başkanı Ercan Çimen, nihayet TOKİ tarafından konut yapılacağını ifade ederek beklentilere karşılık verdi.

TOKİ 0 Yorum

İbradı’ya TOKİ müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İbradı’da yapılması düşünülen toplu konut uygulamasına ilişkin taleplerin belirlenmesi amacıyla anket çalışmasına başlandı.

TOKİ 0 Yorum

Bozkır 2. etap TOKİ başvuruları başladı

Bozkır’da konut ihtiyacının karşı&iîmasrcîa yönelik olarak TOKİ tarafından yapılan işbirliği neticesinde Demirasaf Mahallesi Dereceağzı mevkiinde, B1 tipi 63 adet konut, C1 tipi 47 adet konut olmak üzere toplam 110 adet

TOKİ

Kınık TOKİ konutları son başvuru tarihi 30 Haziran

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer,

TOKİ 0 Yorum

Çorum Devane TOKi’nin ikinci etabı ihalede

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, birinci etabı tamamlanan Devane TOKİ konutlarının ikinci etabının 11 Şubat 2016 günü ihale edileceğini müjdeledi.

TOKİ

Erbaa’da TOKİ Evleri için kamulaştırma tamamlandı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde TOKİ konutları yapılması için sürdürülen çalışmalarda, 38 bin metrekarelik arazinin kamulaştırması tamamlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.