Adana’da Satılık Konut İlanları 2.5 Katı Arttı

Emlak piyasasının git gide ısındığı Adana ilinde el değiştirmeler çoğaldı. İlde satılık konut ilanı sayısı son 1 yılda 2.5 kat arttı.

Hurriyetemlak.com’un verilerine göre, Adana’da satılık konut ilanları 2013 yılında bir önceki yıla göre 2.5 kat artış gösterdi. Kiralık konut ilanlarında ise 2.8 kat artış dikkat çekti.

Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan sonraki 5. büyük şehri olan Adana’da satılık işyeri ilanlarında da artış göze çarpıyor. Satılık işyeri ilan sayısı 2013’de 1.4 kat artarken, kiralık işyeri ilanları 1.3 katı artış gösterdi. Tarıma elverişli, düz ve geniş arazilerle dikkat çeken ilde satılık arsaların ilan sayısı ise 1.5 kat arttı.

Dönüşüm hareket getirdi …
Adana’da son yıllarda hızlanan kentsel dönüşüm çalışmaları da emlak piyasasını hareketlendiren etmenler arasında. Bazı bölgelerde kentsel dönüşüm ihaleleri sonuçlandı. İhaleyi kazanan firmalar anket çalışmaları, haritalar, saha çalışmaları, proje çizimleri gibi işlemleri sürdürüyor.

(Kaynak:hurriyetemlak)

Previous Sümerpark'ta Günde 50 Lira'ya Konut
Sonraki Kentsel Yaşamın Önemli Sorunu: Ses Kirliliği Ve Gürültü

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Yukarı Yahyalar Özgür kesin parselasyon planı askıda

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul sektörü yeni hükümetten dönüşüm bekliyor

Yeni kurulacak hükümetten “kentsel dönüşümün hızlandırılması” talebinde bulunan inşaatçı ve müteahhitler, kentsel dönüşüm seferberliği çağrısı yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Airborne Lidar İle Yayla Evlerinin Ölçümü Yapılacak

Bakanlar Kurulu kararıyla, devlet ormanları içerisinde bulunan yaylalarda yer alan gayrimenkullerin ölçüm ve üç boyutlu haritalandırma işlemi havadan Airborne Lidar Teknolojisi ile yapılmaya başlandı.

Güncel Haberler

Köyde ev yaptırana ücretsiz proje desteği

Alaşehir Belediyesi, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mahalleye dönüşen köylerde ikamet  eden vatandaşlara, yeni ev yapmaları halinde, ücretsiz mimari proje desteğinde bulunacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sakarya’da Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kuruluyor

Bölgede yerli otomobil ve elektrikli-hibrit araçların üretimine öncelik verilecek. 2 milyar lira yatırımın girmesi planlanan bölgede 8 bin kisi istihdam edilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadıköylünün tercihi Ataşehir

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin desteğiyle hazırlanan REIDIN – İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu’nda 2016 yılı 2. çeyrek dönemi sonuçlarına göre, gerçekleşen taşınma işlemleri bir önceki çeyreğe göre %2 artış gösterdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.