Adana’da Satılık Konut İlanları 2.5 Katı Arttı

Emlak piyasasının git gide ısındığı Adana ilinde el değiştirmeler çoğaldı. İlde satılık konut ilanı sayısı son 1 yılda 2.5 kat arttı.

Hurriyetemlak.com’un verilerine göre, Adana’da satılık konut ilanları 2013 yılında bir önceki yıla göre 2.5 kat artış gösterdi. Kiralık konut ilanlarında ise 2.8 kat artış dikkat çekti.

Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan sonraki 5. büyük şehri olan Adana’da satılık işyeri ilanlarında da artış göze çarpıyor. Satılık işyeri ilan sayısı 2013’de 1.4 kat artarken, kiralık işyeri ilanları 1.3 katı artış gösterdi. Tarıma elverişli, düz ve geniş arazilerle dikkat çeken ilde satılık arsaların ilan sayısı ise 1.5 kat arttı.

Dönüşüm hareket getirdi …
Adana’da son yıllarda hızlanan kentsel dönüşüm çalışmaları da emlak piyasasını hareketlendiren etmenler arasında. Bazı bölgelerde kentsel dönüşüm ihaleleri sonuçlandı. İhaleyi kazanan firmalar anket çalışmaları, haritalar, saha çalışmaları, proje çizimleri gibi işlemleri sürdürüyor.

(Kaynak:hurriyetemlak)

Previous Sümerpark'ta Günde 50 Lira'ya Konut
Sonraki Kentsel Yaşamın Önemli Sorunu: Ses Kirliliği Ve Gürültü

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir Yükseliyor

Alsancak-Karşıyaka arasında 550 dönümlük bölgenin gökdelen imarına açılması ile İzmir, lüks konut ve ofis projeleriyle yeniden doğuyor.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 18 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 18 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkler Amerika’da yatırım için Miami ’yi tercih ediyor

Amerikalı gayrimenkul devi Keller Williams, Türklerin özellikle Amerika’ya olan ilgisini değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

MÜSİAD Ankara TOKİ Başkanı Ergün Turan’ı konuk etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi belirli periyotlarla düzenlediği kurumsal bilgilendirme toplantıları kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M.Ergün Turan’ı üyeleri ile bir araya getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yolculara Müzik Dinleten Durak

Adıyaman’da gençlerin kendi enerjisini üreten müzikli kutu yaptığı durakta, yolcular otobüs beklerken müzik dinliyor.

Güncel Haberler

Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir, “Ara Gaz”ı Ankara ANKAmall’da verdi

ANKAmall, yenilenme ile birlikte daha da zenginleşen aktiviteleri kapsamında yer alan ünlü buluşmalarında bu kez Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir’i ağırladı. Birlikte sundukları “Ara Gaz” programı yoğun ilgi gören Pascal

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.