5 Ocak Stadyumu Yıkılmamalı

Adana Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı Isa Akdağ,

5 Ocak stadyumunun yıkılmaması gerektiğini belirterek, ” Stadyumun adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey’in ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu.İlle de yıkılması lazımsa o zaman neden bir kent meydanı yapılması düşünülmüyor” dedi. Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Ocak Stadyumunun Adana’ya özgü, simge haline gelmiş bir yapı olduğunu belirtti.

Akdağ, “Zaten adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey Mahallesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu, Adanalı üzüntülerini, sevinçlerini burada yaşadı” ifadelerini kullandı. Açıklamasında, “Bu kent’e ne veriyorsunuz ki istemeye yüzünüz olsun. Kaderine terkedilmiş bir şehre saygınız yoksa bari hatıralarına, değerlerine saygınız olsun” görüşlerine yer veren Akdağ, şunları kaydetti: “Adana’nın her tarafı AVM hemen 300-500 metre ilerde Optimum yok mu? Siz ilk başta bu gibi yerlerin çevre düzenlemesini ve buralara cazibelik katacak projeler yapın. Şehrin göbeğinde TOKİ ‘ye hele hiç mi hiç ihtiyaç yok. Çünkü zaten bütün tarım arazileri katledilip imara açılmış durumda. İlle de yıkılması mı lazım tamam; o zaman neden bir kent meydanı düşünmüyorsunuz? Neden altı otopark üstü bir yeşil alan düşünmüyorsunuz? Neden bir sosyal kompleks düşünmüyorsunuz? Neden bir açık hava müzesi düşünmüyorsunuz? İstanbul’da Minaya-türk olurda Neden Adana’da bir turizm cazibe merkezi yaratmak adına bir minya-türk veya minya-dünya yaratmak aklınıza gelmiyor. Burada bütün meslek örgütlerinin ve Adana halkının rızası yoktur.” Akdağ, Adana Rehberler Odası olarak 5 Ocak Stadyumunun yıkılmaması için tepkilerini her platformda dile getireceklerini de sözlerime ekledi.

Previous Myvia Bahçe
Sonraki Akfen 2016'Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’de Depreme Dayanıklılık Testi

Geçtiğimiz günlerde merkez üssü Ege Denizi olan 6,5 büyüklüğündeki deprem ve ardından yaşanan artçı depremler binaların güvenliğini tekrar gündeme getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yaşam Projeleri Marka Şehirler Zirvesi’nin medya partneri oldu

Konut projeleri, emlak ve gayrimenkul alanında birçok etkinliğe medya partneri olan Yaşam Projeleri, Marka Şehirler Zirvesi’nin medya partneri oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

İrfan Kaya: Su Depolarının Temizliği İhmale Gelmez

Ankara Su ve Kanal İşletmesi (ASKİ) Genel Müdürü İrfan Kaya,  Başkentlileri uyararak, su depolarından kullanılan suların sağlıklı olması için rutin bakım ve temizlik işlemlerinin mutlaka yaptırılması gerektiğini bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Şimşek: Emlak rantının tespitinde vergi reformu gerekli

Şehir rantlarının doğru vergilendirilememesinin temelinde emlak vergisinde değer tespitiyle ilgili yaşanan problemlerin yattığını belirten Şimşek, “Bir reforma ihtiyacımız var” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaatçılar yüzde 40’lık rant vergisini yüksek buldu

Sektör temsilcileri, “Rant vergisi yerine müteahhide sosyal konut yaptırılsın” önerisi getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

TÜSİAV’dan Dünya Kadınlar Günü mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York şehrinde tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak anılmasıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.