5 Ocak Stadyumu Yıkılmamalı

Adana Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı Isa Akdağ,

5 Ocak stadyumunun yıkılmaması gerektiğini belirterek, ” Stadyumun adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey’in ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu.İlle de yıkılması lazımsa o zaman neden bir kent meydanı yapılması düşünülmüyor” dedi. Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Ocak Stadyumunun Adana’ya özgü, simge haline gelmiş bir yapı olduğunu belirtti.

Akdağ, “Zaten adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey Mahallesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu, Adanalı üzüntülerini, sevinçlerini burada yaşadı” ifadelerini kullandı. Açıklamasında, “Bu kent’e ne veriyorsunuz ki istemeye yüzünüz olsun. Kaderine terkedilmiş bir şehre saygınız yoksa bari hatıralarına, değerlerine saygınız olsun” görüşlerine yer veren Akdağ, şunları kaydetti: “Adana’nın her tarafı AVM hemen 300-500 metre ilerde Optimum yok mu? Siz ilk başta bu gibi yerlerin çevre düzenlemesini ve buralara cazibelik katacak projeler yapın. Şehrin göbeğinde TOKİ ‘ye hele hiç mi hiç ihtiyaç yok. Çünkü zaten bütün tarım arazileri katledilip imara açılmış durumda. İlle de yıkılması mı lazım tamam; o zaman neden bir kent meydanı düşünmüyorsunuz? Neden altı otopark üstü bir yeşil alan düşünmüyorsunuz? Neden bir sosyal kompleks düşünmüyorsunuz? Neden bir açık hava müzesi düşünmüyorsunuz? İstanbul’da Minaya-türk olurda Neden Adana’da bir turizm cazibe merkezi yaratmak adına bir minya-türk veya minya-dünya yaratmak aklınıza gelmiyor. Burada bütün meslek örgütlerinin ve Adana halkının rızası yoktur.” Akdağ, Adana Rehberler Odası olarak 5 Ocak Stadyumunun yıkılmaması için tepkilerini her platformda dile getireceklerini de sözlerime ekledi.

Previous Myvia Bahçe
Sonraki Akfen 2016'Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Şehiriçi Hız Limiti 90 km’ye Çıkıyor

Yönetmeliğe göre, alkollü araç kullanan sürücünün ehliyeti birinci seferde 6 ay, ikinci seferde 2 yıl ve üçüncü seferde 5 yıl süreyle geçici olarak alınacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Otoyol konut ilanlarını patlattı

İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayacak Gebze – Bursa – İzmir Otoyolu projesi geçeceği bölgelerdeki konut ilanlarını patlattı.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 29 Nisan 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın Altındağ, Elmadağ, Yenimahalle, Polatlı ilçelerinde 29 Nisan 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir Bilimpark Nisan’da faaliyete geçecek

Bilimpark, İzmir’in Ar-Ge’de üretim üssü olmaya talip

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da Altgeçitlere kameralı güvenlik

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akay Alt Geçidi ile Akay Altgeçidi’ne bağlı İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki altgeçitler ve Atatürk Bulvarı üzerindeki “Kuğulu1” ve “Kuğulu 2” altgeçitlerini, kameralarla 24 saat takip ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da yüzen ev

Adını duyduğunuzda bile garip geliyor değil mi denizi olmayan bir şehirde Yüzen Ev fikri…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.