5.Levent projesi

5.Levent projesi

5.Levent konut  projesi İstanbul Avrupa yakasında  Torunlar GYO tarafından hayata geçiriliyor.

KiPTAŞ ve Torunlar GYO işbirliği ile 1 milyar 800 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirilen 5. Levent konut projesinde, yaklaşık 4000 konut, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite,  2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük bir de koru yer alacak.

5. Levent’te 1+1 ila 4+1 arasında değişen 50 farklı daire tipi bulunmakta.

Dairelerin metrekare fiyatlarının ortalama 5.500 TL olduğu 5.Levent projesi TEM otoyolu üzerinde, Alibeyköy Kavşağı’nda inşa edilen 5. Levent, İstanbul’un iş merkezi Levent ve Maslak’a 7 km mesafede bulunuyor. Şehrin ana arterlerine kolayca erişim imkânı sunan 5. Levent, mevcut ve planlanan dev ulaşım projelerinin de kesişim noktasında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 9 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 12 km mesafede olan 5. Levent’ten havaalanlarına da kolayca ulaşmak mümkün. Atatürk Havalimanı’na 22 km uzaklıkta olan 5. Levent’in, 2017’de hizmete girmesi beklenen 3. havalimanına uzaklığı ise 32 km.

5. Levent peyzaj tasarımında yaşayanların İstanbul’un ortasında çok büyük bir park alanına sahip olmaları ön planda tutulmuştur. Toplam peyzaj alanı yollar, fonksiyonlar, su alanları, sosyal açık alanlar ve yeşil alanlar dahil ortalama 110.000 m2 dir. Bu alanların yüzde 50’den fazlası yeşil alan olarak kurgulanmıştır. Binaların orta kısmına bakan alanda çok büyük bir park konumlandırılmıştır. Araç yolları binaları çevreleyerek ulaşıma imkân sağlamış, böylece site içi acil durumlar hariç, araç trafiğinden arındırılmıştır. Otopark girişleri ve bina ana girişleri bu yollardan sağlanmıştır.

Su alanı boyunca, deckler, köprüler, çiçek bahçeleri, çardak, oyun bahçeleri ve çim alanlar serpiştirilmiştir.

5. Levent’te sosyal alanlara da çeşitliliği ve büyüklükleri ile dikkat çekmektedir. Yüzme alanları ve güneşlenme terasları ile birlikte yaz için sulu oyun alanları oluşturulmuştur. Spor alanları sitenin köşesinde konumlandırılmıştır. Bu fonksiyonlara hizmet edecek çardak, pergola gibi dinlenme alanları ortalara yerleştirilmiştir. Gürültü oluşturabilecek yoğun kullanımlı bu mekânlar 5-6 m daha düşük kotta çözülmüştür. Her mekân arasında geniş taç geliştirecek ağaçlandırma ile gölge, serinlik, görüntü ve gürültü kontrolü sağlanmıştır. Yan yamaç alanlarında ise doğal tarım ile sebze-meyve bahçeleri bulunmaktadır. Bu alanlar içinde ayrıca bir de mangal/barbekü alanı da oluşacaktır.

Festival meydanı, açık hava sineması, amfi tiyatro ve atölyelerin yanı sıra SPA merkezi ile koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yansıma havuzları, gölet, doğal tarım alanı gibi olanaklar, semt sakinlerinin yaşamına keyif katacak. Semt ruhundan ilham alan 5. Levent’te bir de ‘Levent Çarşı’ olacak. Böylece semt sakinleri, zengin alternatiflerle ‘mahalleden alışveriş yapma’ kolaylığını da yaşayacak.

5.Levent teslim tarihi ise 2017 olarak hedeflenmekte.

5.Levent İletişim:

Adres : Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Güzeltepe (Mevkii) TEM Alibeyköy Kavşağı, Eyüp/İstanbul

Tel: 0212 600 14 00

www.5levent.com.tr

 

5_levent_dis

5_levent_kusbakisi

5_levent_kafe

Previous Ariston Kombi'de 5 yıl garanti ve cazip ödeme koşulları
Sonraki Fatih Belediyesi'nden Tarihi Yarımada açıklaması

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Propa Plus Residences 2016 sonunda teslim

Propa İnşaat’ın şehrin kalbinin attığı yer Zincirlikuyu’da ev, iş ve yaşam üçgenini bir arada sunduğu projesi Propa Plus Residences’da teslim tarihi 2016 yılsonu olarak belirlendi.

İstanbul 0 Yorum

Çukurova Balkon’un örnek dairesi görülmeye hazır

Kartal Adliye Sarayı’na 1,5 kilometre ve Kartal metrosuna 600 metre mesafede konumlanan 19 ve 20 katlı iki bloktan oluşan bir rezidans projesi olan Çukurova Balkon, 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük

Avrupa Yakası 0 Yorum

Maritza Loft Sarıyer satışa çıktı

Maritza Loft Sarıyer Projesi yapılan lansman sonunda satışa çıktı.

Avrupa Yakası

Kirazlı Koru Evleri iletişim

Kirazlı Koru Evleri iletişim bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

İstanbul 0 Yorum

Dumankaya 2015’te Gebze’de yatırıma hazırlanıyor

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya 2015’te Gebze’de 142 dönüm arazi üzerinde, 4 bin 500 konuttan oluşacak dev bir projeye başlayacaklarını, ayrıca bunun yanı sıra Fikirtepe projesini de satışa

Avrupa Yakası 0 Yorum

Avrupa Konutları Atakent 4’de 469 bin TL’den başlayan fiyatlarla

İstanbul’da gayrimenkul yatırımının en çok kazandıran noktalarından Atakent’in gelecekteki Bağdat Caddesi olarak konumlanan noktasında geliştirilen Avrupa Konutları Atakent 4’te yılın son kampanyasıyla cazip fırsatlar sunuluyor.